Zapytaj dietetyka!

napisał/a: MonikaDaria 2012-05-12 17:26
napisal(a):to skad mam wiedziec ktore sa ok, a ktore nie?

Wybieraj te ktore mają mniej tłuszczu i cukru a nie te w których cukier i tluszcz są zastępowane jakimiś świństwami ;)


napisal(a):i w tym aspartam ktory jest niebezpieczny dla zdrowia

Nie zauważylam niczego takiego w skladzie tego co jedzą moje dzieci ;)



nessa_love napisal(a): Mam takie małe pytanko. Czy ktoś kto już 'stabilizuje' wage może sobie pozwolić na II śniadanka czy przekąski na kisiel, budyń ? czy raczej to odstawić ? Była bym wdzięczna za odpowiedź !

Na 2 śniadanko najlepszy owoc, jogurt naturalny z mussli albo po prosu pełnoziarniste żytnie pieczywo. Teraz jest sezon na owoce i warzywa więc lepsza nawet sałatka czy surówka :)





Ja z efektów diety mojej Oli jestem bardzo zadowolona. Waga spadła o 4 kilo, wizualnie jest super, a do tego wiem że moje dziecko odżywia się zdrowo. Wszystkie słodycze i ine świństwa zastępujemy zdrowszą żywnością nie zapychającą i mamy świetne efekty. Dziecko szybko się przyzwyczaja do takiej diety i nie ma problemu z jej żywieniem. Teraz sama sięga po to co jest zdrowe :)
napisał/a: Angiee89 2012-08-14 19:42
Witam. Mam pytanie do dietetyka
Choruję od 5 lat na toczeń układowy dodatkowo przyplątała się nefropatia toczniowa kl. 4 . Przyjmuję sterydy . Aktualnie schodze z dawek. Przytyłam i mam aktualnie 80 kg przy 175 cm wzrostu. Chciałabym schudnąc do 75 kg. Miałam duże problemy z odżywaianiem się. Ważyłam w swoim życiu 102 kg potem w ciągu kilku miesięcy 50 kg z powodu wykończenia organizmu i problemami zdrowowtnymi. Nie chcę wpaśc w kolejny rok anemii i osłabienia organizmu. Mam 23 lata . Prosze o pomoc
napisał/a: ~gość 2012-09-30 19:21
Witam, mam problem z waga tyle ze w druga strone niz inni... Mam 20lat 165cm wzrostu i 43 kg (czasem na pusty zoladek nawet 41 a szczytem mojej wagi bylo 45kg gdy jadlam codziennie fast foody). Od zawsze bylam szczupla i chwila nieuwagi i nieregularnego jedzenia i 2 kilo w dol w tydzien a tylam te 2 kilo w pol roku/ rok. Jednak mimo wszystko zawsze jadlam duzo tzn mialam takie fazy ze jadlam 8 kanapek a pozniej nic itd, bywalam glodna a ostatnio mam tak ze otwieram lodowke i ja zamykam i mogle isc bez problemu glodna spac, jem obiad i go nie dokanczam bo mimo ze jestem glodna czuje ze nie przelkne wiecej.... Wszystko co lubilam do tej pory poszlo na bok- losos, serki topione, ser zolty, szynka a moje posilki to platki i kanapki z kremem czekoladowym, banan, actimel i lunch w pracy (frytki i kanapka z ryba lub kurczak w panierce).
Jakie potrawy powinnam wprowadzic w jadlospis zeby efektownie przytyc? Nie mam tez mozliwosc jezdzenia 5 razy dziennie tylko 3-4. Co zrobic by zachcialo mi sie jesc?
napisał/a: sorrow 2012-10-01 13:26
Jakiś wysiłek fizyczny po południu, a potem oglądaj programy kulinarne wieczorami i koniecznie w trakcie zaglądaj do lodówki :).

U lekarza już byłaś? Może jakieś pasożyty, albo brak mikroelementów?
napisał/a: ~gość 2012-10-01 16:13
sorrow, u mnie to raczej rodzinnvi w pl mowia ze taka juz jestem... Ale fajnie by bylo jakbym przytyla
a food network to chyba jedyny program ktory ogladam w angielskiej tv tylko ze nie mam potrzeby jedzenia przy nim...
napisał/a: marekkuc 2014-11-12 00:37
na twoim miejscu poszedłbym najpierw do endokrynologa a później po fachową poradę do dobrego dietetyka a nie przez internet na forum.
napisał/a: Rooda666 2014-11-12 13:05
marekkuc, z pewnością po 2 latach Twoja porada bardzo pomoże użytkowniczce, która już dawno usunęła konto
napisał/a: marekkuc 2014-11-21 01:12
wybacz nie zauważyłem, mam w takim razie nadzieję, że być może ktoś inny będzie mógł skorzystać z mojej rady :)
napisał/a: Marika545 2017-05-08 13:42
Czy dieta oparta na samych owocach i warzywach przez 2 tygodnie jest skuteczna?