Jędrne uda i pośladki

napisał/a: ami1 2006-08-22 17:05
Co robicie, żeby wasze nogi a dokładniej uda wyglądały pięknie Czy stosujecie jakieś sprawdzone ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków A może znacie jakieś skuteczne preparaty ujędrniająco lub coś takiego. Chciałabym wyszczupić trochę uda i pośladki. Doradźcie coś .
napisał/a: indiend 2006-08-22 17:08
Ja uzywam balsamu wyszczuplającego ZIAJA, ale sama nie wiem czy on cos daje. U mnie jedyne cwiczenia to jazda na rowerku treningowym...oczywiscie owijam do tego uda, brzuszek, łydki i pośladni folią sporzywczą... wtedy szybciej się pocę.
napisał/a: ami1 2006-08-22 17:20
A efekty są dobre Jak dajesz radę jeździć i to w folii spożywczej. U mnie rowerek odpada, bo takowego nie posiadam .
napisał/a: indiend 2006-08-22 21:53
Efekty są. I to widoczne. Skoro nie masz rowerka to moze jakis zestaw ćwiczeń
A co się ich tyczy to najlepiej gimnastykować się między godz. 7 a 8 rano i między 16 a 18. Wzrasta wówczas temperatura ciała i poziom hormonów, dzięki czemu organizm jest lepiej przygotowany do podjęcia wysiłku.

Stań w szerokim rozkroku i zrób przysiad “sumo”. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj chwilę i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz 15 razy i zmień nogę.
II wariant: Po przeniesieniu ciężaru ciała na jedną nogę drugą zrób energiczny wykop w bok.


Stań i unieś prawą nogę. Ręce przed siebie, dłonie w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 7-10 razy.
II wariant: Uniesioną przed sobą nogą zrób energiczny wykop w tył.
Zrób klęk podparty. Lewe kolano przyciągnij do siebie. Plecy zaokrąglone. Patrz na kolano. Powoli przenoś lewą nogę w tył najwyżej jak potrafisz, zachowując kąt prosty między udem i podudziem. Wytrzymaj i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 15-20 razy i zmień nogę.
II wariant: Powtarzaj ruch nogą bardzo energicznie.

Połóż się na lewym boku. Lewa noga lekko ugięta, prawą wyprostuj przed sobą. Stopę trzymaj 5 cm nad podłogą. Powoli unieś prawą nogę pionowo w górę. Opuść nogę. Powtórz 15 razy i wykonaj całą serię, leżąc na prawym boku.

Połóż się na lewym boku. Tułów podeprzyj na lewym przedramieniu. Prawą dłoń oprzyj na podłodze za sobą. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą przyciągnij do siebie. Udo tworzy kąt prosty i z tułowiem, i z podudziem. Nie dotykaj stopą podłogi. Wyprostuj prawą nogę, starając się cały czas utrzymywać udo prostopadle do tułowia. Powtórz 15-20 razy i wykonaj ćwiczenie, leżąc na prawym boku.

Stań prosto. Dłonie na biodrach. Patrz przed siebie. Kostkę lewej nogi oprzyj tuż nad prawym kolanem. Nie zmieniając ułożenia tułowia, zejdź do ćwierćprzysiadu. Wytrzymaj chwilę i unieś biodra. Powtórz 5-7 razy i zmień nogę.

Połóż się na plecach. Ręce rozłóż na boki. Zegnij nogi w kolanach. Lewe podudzie oprzyj tuż nad prawym kolanem. Unieś biodra - tułów i prawe udo powinny tworzyć linię prostą. Wytrzymaj chwilę i staraj się obniżyć biodra, ale nie dotknąć podłogi. Powtórz 7-10 razy na każdą nogę.

Weź w dłonie hantle (2,5 kg). Stań w lekkim rozkroku. Ręce opuszczone. Następnie prawą nogą zrób daleki wypad w przód, jednocześnie unosząc dłonie. Udo prawej nogi powinno być równoległe do podłogi, kolano lewej tuż nad podłogą. Odepchnij się prawą stopą, wyprostuj i złącz nogi. Powtórz 20 razy raz prawą, raz lewą nogą.

Uklęknij. W zgięciu prawego kolana umieść hantlę. Oprzyj tułów na przedramionach. Powoli unoś nogę z hantlą najwyżej, jak zdołasz, po czym opuść ją, ale nie dotykaj podłoża. Powtórz 10-15 razy i zmień nogę.

Połóż się na brzuchu. Czoło oprzyj na przedramionach. Prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i unieś ok. 10 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu kolana o ok. 5 cm przez minutę. Po krótkim odpoczynku zmień nogę.

Stań w szerokim rozkroku. Plecy proste, biodra do przodu. Dłonie złącz za plecami. Utrzymując wyprostowany tułów i cały czas patrząc na wprost, powoli obniżaj i unoś biodra. Powtórz 10-15 razy.

Połóż się na plecach. Zegnij nogi w kolanach. Ręce w bok. Unieś biodra - tułów od barków po kolana tworzy linię prostą. Następnie wyprostuj prawą nogę i zadrzyj stopę. Kolana razem. Nie opuszczając bioder, prostuj i zginaj prawą nogę w kolanie. Zrób 10 powtórzeń. Opuść biodra i zacznij ćwiczyć drugą nogą.

Uklęknij. Tułów wyprostowany, łopatki ściągnięte. Dłonie splecione na plecach. Unieś biodra ok. 15 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu bioder o ok. 5 cm przez minutę.
napisał/a: ami1 2006-08-23 11:13
Wiesz co indiend chyba jakieś obrazki by się przydały. Może masz gdzieś zdjęcia, obrazki lub coś takiego. To ułatwiłoby sprawę. Póki co na razie sobie daruję. Zamierzam skonczyc "szóstkę weidera", a niestety nie jestem aż tak zapaloną sportmenką .
napisał/a: samsam 2006-08-23 12:23
Ja kiedys namiętnie stosowałam balsay ujędrniające, z nadzieją, że coś mi pomogą. Gdybym tak podsumowała kaskę, którą na nie wydałam, uzbierałaby się spora sumka.
Wszystko wygląda pięknie na reklamie, a wrzeczywistości - kicha.
jak jeździłąm intensywnie na rowerze, to miałam bardzo jędrne uda i pośladki. Ale teraz to mi się jakoś nie chce
napisał/a: ami1 2006-08-23 13:01
No u mnie też z chęciami różnie bywa. A poza tym nie posiadam rowerka. A ćwiczenia... niestety kilka dni mam zapał, a później... No cóż
napisał/a: indiend 2006-08-23 22:19
Bo zawsze naważniejsze jest nastawienie i motywacja. We wszystkim.
napisał/a: samsam 2006-08-24 07:35
W sumie tak. Al ejak ćwiczyć, katujesz się i nie widzisz żadnych efektów, to wszelka motywacja spada ci do poziomu zerowego.
napisał/a: ami1 2006-08-24 08:22
No właśnie. A efektów niestety nie widać po kilku dniach .
napisał/a: indiend 2006-08-24 10:22
To trzeba myśleć pozytywnie....czyli tutaj w gre już wchodzi nastawienie. No niestety nikt nie ma cudnie wyprofilowanego ciała po kilku razach. A na olejki któraś z Was się skusiła?
napisał/a: ami1 2006-08-24 12:08
Ja jeszce nie. Może jak już się przeprowadzimy, to będzie więcej czasu na takie rzeczy.