Super diety

napisał/a: indiend 2006-09-06 13:56
Ta zupa w 100 gramach ma tylko 20 kcal. Jest mało kaloryczna i prowadzi do ciaglego uczucia glodu. I im wiecej jej zjesz tym wiecej schudniesz. Tak piszą w internecie. Niestety nie mam pojecia jakim sposobem. Chodzi o to, że dostarczasz organizmowi mało kalorii. Ichocbys zjadla ją 10 razy w ciągu dnia to to i tak malo! Zupa ta dzieki swoim skladnikom ułatwia wyproznianie i czesto oddajesz mocz. Dzieki temu usowasz z organizmu toksyny i zalegle materie.
Dlaczego waga wraca do normy?
Ja uwazam ze dobra dieta to ta, ktora dostarczy organizmowi WSZYSTKICH niezbednych produktow. Ta zupa praktycznie nie dostarcza niczego a co za tym idzie, kiedy nasza dieta kapusciana sie skonczy organizm potrzebuje wiecej weglowodanow, bialek i tluszczy Wtedy jemy nawet dwa razy wiecej niz przed dietą. Ludzie uwazaja, ze ta dieta dziala. Nie wykluczam tego,ale nie popieram. Bo nie lubie tydzien sie glodzic i jesc cos na co nie moge patrzec a po tygodniu przytyc bo niestety zaniedbalam organizm. W takich przypadkach najwazniejsza jest silna wola. Grunt to nie wrocic do starych nawykow zywieniowych. Ale czasami mozna sobie zrobic taka zupke chociazbpo to, zeby uwolnic organizm z zalegajacej materii i toksyn
napisał/a: ami1 2006-09-06 23:13
No ale żeby dłuższy czas zjadać tylko zupę. Okropieństwo .
napisał/a: indiend 2006-09-07 06:45
Zebys wiedziala... i ona jeszcze taka nijaka ta zupina...
napisał/a: samsam 2006-09-07 07:21
To chyba żadna rewelacja. ja codziennie jadam na obiad taką niskokaloryczną zupę. ja bardzo lubię zupy, ale nie gotowane na kościach, tylko na kostce rosołowej. Są nisko kaloryczne i jak dla mnie smaczniejsze. Indiend, ile kalorii (około) mają takie zupy, np. warzywna, albo pomidorowa z makaronem?
napisał/a: ami1 2006-09-07 18:00
Na pewno nie dużo. Ja też gotuję zupy na kostkach .
napisał/a: indiend 2006-09-07 19:00
Pomidorowa zabielana, z makaronem ma okolo 130kcal.
Jarzynowa zabielana ma okolo 169kcal
Barszcz czerwony zabielany ma okolo 80kcal
Wszystko podałam na jedną porcję. Czyli okolo 250g. Talerz
Jak macie jakies pytania odnosnie kalorycznosci dan to piszcie, bo ja mam tabele w glowie
napisał/a: samsam 2006-09-08 07:59
Ale ja nie zabialam zup. Więc ile to będzie miało kalorii. Dodam, że w moej zupce jest ogromna ilość warzyw.
A powiedz jeszcze czy naleśniki są wysokokaloryczne?
napisał/a: indiend 2006-09-08 11:59
Wiec:
barszcz czerwony ma 43kcal
jarzynowa 98kcal
pomidorowa 125kcal
Warzywa gotowane tez są kaloryczne zeby nie byly trzeba je dusic lub ewentualnie gotowac al dente.
A jesli chodzi o nalesniki. Zalezy z czym? zalezy jak robisz? i zalezy jak i na czym smazysz. Napisz mi wtedy Ci napisze o ich kalorycznosci. Najlepiej podaj caly przepis na samo ciasto i z czym lubisz robic. No i czy smazysz na tluszczy czy na teflonie
napisał/a: samsam 2006-09-08 14:36
Ciasto na naleśniki robię pół na pół z wodą i mlekiem. Na przykład
1/2 litra mleka 0,5 %
1/2 litra wody mineralnej gazowanej
2 jajka
mąka
Smażę na patelni teflonowej, ale na niewielkiej ilości oleju. A lubię je jeść z dżemem.
napisał/a: iza19821 2006-09-08 15:17
Tak jak ja Lubie jesc NALESNIKI Z DZEMEM ale tylko TRUSKAWKOWYM
napisał/a: indiend 2006-09-08 15:56
Taki naleśnik ma około 200 kcal. Tzn samo ciasto. Do tego dżem około jedna łyżka na jeden naleśnik to 50kcal. Czyli Twoj naleśnik ma jakies 250 kcal. A skoro smarzysz na oleju wiec dodajesz około jednej łyżki, która ma 125 kcal... A nalesniki bardzo dobrze wchłaniają olej. Taki Twoj usmażony naleśnik ma jakies 350kcal, bo zakladam, ze jednak cały olej nie wsiaknie. Moze byc troche wiecej dlatego, że uzywasz wody gazowanej. Ja znam mniej kaloryczny sposb na pulchne nalesniki
Składniki:
4 porcje:
- szklanka mleka 0,5%
- pół szklanki przegotowanej wody
- białko
- 1-1,5 szklanki przesianej mąki
- 1 łyżka oleju

Wykonanie:
Dokładnie wymieszaj mleko z wodą, olejem, mąką i zostaw na kilka minut. Ubij sztywną pianę z białek i delikatnie, ale starannie wymieszaj ją z przygotowanym ciastem. Smaż naleśniki na rozgrzanej teflonowej patelni.
Dzieki temu ze dodalas oleju wczsniej nie musisz lac go na patelnie, a to wychodzi o wiele mniej kalorii
napisał/a: iza19821 2006-09-08 16:12
Napewno kiedys skorzystam z twego przepisu