Odchudzanie, a SPA i sauna?

napisał/a: tiny_flower 2010-11-19 10:15
Witam,
chciałaby się od was dowiedzieć czy macie doświadczenie z odchudzaniem- chodzi mi o brzuszek i pośladki- za pomocą zabiegów SPA i chodzenia do sauny. Słyszałam, że to doskonały sposób, bo nie jest tak bardzo wyniszczający dla organizmu jak dieta, a przy tym sauna doskonale wpływa na ujędrnianie ciała? Może, któraś z Was już straciła parę kilogramów, w ten sposób?
Mimiko
napisał/a: Mimiko 2010-11-19 11:04
Oj... tu się z Tobą nie zgodzę. Chodzę do sauny regularnie od roku i powiem Ci, że straciłam na wadze. Nawet to nie jest tylko moja opinia bo mój trener z siłowni sam polecił mi saunę. Nie są to jakieś moje wymysły. Straciłam w ciągu roku 5 kilo, oczywiście robiłam to z głową, bo nie można przesadzać. Tylko schudłam ale moje ciało nie zrobiło się jędrniejsze i gładsze...
napisał/a: roszka 2010-11-30 19:59
Sauna może być dodatkiem, ale na pewno nie dzieki niej się chudnie.
napisał/a: tutku 2011-01-12 09:43
Sauna sama w sobie jako kuracja odchudzająca faktycznie nie zadziała. Ale jako dodatek może pomóc. Bo wypaca się nadmiar wody i toksyny. Sauna+ basen lub jacuzzi to wspaniałe połączenie!
napisał/a: cestjollie 2011-04-06 16:07
Sauna i masaże jak najbardziej działają, może nie odchudzająco, ale ujędrniająco - więc od czasu do czasu chyba warto poświęcić na to chwilkę, szczególnie po wysiłku fizycznym na siłowni. Masaż pośladków i ud działa jak drenaż limfatyczny, spalany tłuszcz usuwany jest z tamtych rejonów, a skóra jest bardziej odżywiana dzięki poprawieniu ukrwienia.
napisał/a: maliniaczka1981 2013-10-09 13:00
Ja mieszkam w Lublinie i regularnie wpadam do SPA [mod:reklama usunięta] , ja czegoś nie wiem to zawsze ktoś mi podpowie, nie muszę chodzić po forach i zadawać pytania, bo na miejscu mają tak rzetelnych pracowników z ogromną wiedzą odnośnie odchudzania itp. Warto tam chodzić.
napisał/a: majowapolank 2013-10-27 06:17
Może zabiegi w SPA nie odchudzają, ale na pewno nastawiają pozytywnie, no i od razu czujemy się piękniej. A pływając w basenie na pewno stracimy parę kalorii :) Ja byłam całkiem niedawno w [reklama usunięta] i wróciłam bardzo pozytywnie naładowana. Mam chęć na odchudzanie i czuję się zdrowiej. Są tam świetne baseny termalne, które wspomagają walę ze stresem.
napisał/a: Kamella1 2013-11-13 13:50
Sama sauna i same zabiegi mogą najwyżej stymulować spalanie tkanki tłuszczowej czy ujędrnić skórę, ale spalić tłuszcz musisz sama - najlepiej uprawiając jakiś sport
napisał/a: Martitoje 2013-11-29 13:33
bezparna napisal(a):Sama sauna i same zabiegi mogą najwyżej stymulować spalanie tkanki tłuszczowej czy ujędrnić skórę, ale spalić tłuszcz musisz sama - najlepiej uprawiając jakiś sport


ja czasem korzystam z sauny po ytreningu na siłce, ale dosłownie wytrzymuje tram ze 3 minuty, serce mi nie wyrabia przy tej temperaturze, a szkoda bo chciałabym na dłużej :(
napisał/a: cenes 2015-05-08 09:54
Jeżeli chodzi o tracenie kg przez zabiegi to mam wątpliwości, ale potwerdzam że znacznie poprawiają wygląd, ujedrniaja i usuwają niedoskonałości. Korzystam z różnych nieinwazyjnych zabiegów w salonach spa i śmiało mogę polecić: icoone, który zwalcza zwiotczałą skórę i cellulit, czy zaffiro, który mocno ujędrnia. Korzystałam z wielu salonów w Poznaniu, a ostatnie odkrycie to Good Time Day Spa, który ma szeroką ofertę zabiegów na ciało, a do tego wiele masaży relaksujących. smiało moge polecic, jako profesjonalny salon
napisał/a: Olaboga 2015-06-13 13:15
Spa pomaga w odchudzaniu, ale pod warunkiem, że jest dodatkiem do treningu i diety. U mnie przynajmniej nic lepiej nie działa na regenerację potreningową niż masaż ;).
napisał/a: mollynezja 2015-06-19 11:52
Powiedzcie mi proszę. Słyszałam, że sauna po treningu dodatkowo obciąża serducho. Czy to prawda? Czy może trzeba w dni bez ćwiczeń korzystać z sauny?