Zareczyny jak powiedzieć rodzicom???

napisał/a: Patka2 2007-05-23 12:07
zuzanna, najlepiej sobie nic nie wyobrażaj... bo nie potrzebnie zmratiwen sobie dodajesz :)
napisał/a: zuzanna5 2007-05-23 12:11
to trudne,. Patka a ty masz to już za sobą?
napisał/a: Patka2 2007-05-23 12:18
heheh wszyscy na forum znaja moje bujne zycie, w szczegóły wdawać sie nie bede ale ja juz dwa razy mame informowałam że się zaręczyłam, a w ostateczności na dzień dzisiejszy jestem sama :(
napisał/a: zuzanna5 2007-05-23 12:23
Dlatego tak swobodnie o tym piszesz...
Musisz mieć bardzo silną osobowość, i odwago, podziwiam takie osoby
napisał/a: jente8 2007-05-23 15:47
zuzanna - my też jesteśmy o krok od powiadomienia rodziców i strasznie się boję ich reakcji, no ale ostatecznie co - przecież mi nie zabronią wyjść za mąż! Tyle, że u mnie problem wynika nie z tego, że rodzice nie lubią mojego Narzeczonego, bo raczej go lubią - chodzi o to, że jesteśmy razem dość krótko i obawiam się, że rodzice uznają, że za szybko podjęliśmy taką decyzję i będą mieli jakieś "ale".
Myślę jednak, że Twoja mama zaakceptuje Twoją decyzję, zresztą chyba mogła się tego spodziewać po 5 latach Waszego związku? Jesteś dorosła, to Twoje życie. To Wy podjęliście decyzję, ona zostanie tylko powiadomiona - to nie ona ma decydować.
Życzę powodzenia!
napisał/a: dark_salve 2007-05-23 15:53
No właśnie. Sytuacja jest takowa, że co innego by było gdyby jedni i drudzy rodzice mogliby nam np dołożyć do wesela czy w czymś pomóc. Wtedy ich reakcja i akceptacja mogła by mieć jakieś znaczenie. Ale z kuli problemów finansowych na najbliższe 3 lata, czy im się to spodoba czy nie - i tak nam nie pomogą, więc mnie to tam trochę mniej interesuje jaka będzie ich reakcja. Ja sobie sam wybieram z kim chcę żyć. Choć mile widziana jest sytuacja pełnej akceptacji wszystkich rodziców - moich i Uli. Wtedy się łatwiej żyje :)
napisał/a: samsam 2007-05-23 15:57
ula_jente napisal(a):my też jesteśmy o krok od powiadomienia rodziców

To jeszcze nie wiedzą?
napisał/a: jente8 2007-05-23 16:01
Nie. Daliśmy sobie jakieś 2-3 miesiące na to... żeby to lepiej przyjęli, bo to jednak te 2-3 miesiące więcej związku. Im dłuższy staż tym lepiej to przyjmą, mam nadzieję No i minęły już ponad 2 miesiące. Mieliśmy im powiedzieć w maju, ale nie było okazji, ale w najbliższym czasie wreszcie trzeba im powiedzieć. Myślę, że w ciągu 2-3 tygodni.
napisał/a: samsam 2007-05-23 16:08
Uleńko, to trzymam kciuki, choć myślę, że rodzice bardzo się ucieszą
napisał/a: iwa2 2007-05-24 07:52
zuzanna, może niepotrzebnie się martwisz Twoi rodzice wiedzą, jak długo jesteście razem i chyba zdaje sobie sprawę, że kiedyś musi to nastąpić. Zobaczysz będzie się cieszyła Waszym szczęściem

ula_jente, trzymam kciuki za rozmowę na pewno będzie dobrze i będą się cieszyć
napisał/a: Arlet 2007-05-24 08:13
hahahah z tymi rodzicami to czasem faktycznie problem! ja zamierzam powiedzieć w weekend tzn. mam zamiar powiedziec ze jedziemy obejrzec sale, którą mamy zarezerwowana! też sie boję!
napisał/a: Patka2 2007-05-24 08:24
Uluś i Arek jestem pewna że bedzie dobrze :) !!!!!!!!!!!!!!
Powodzenia :)