Pierscionek ze zlota bialego czy zoltego??

napisał/a: ~gość 2010-04-12 17:17
Z Ł O T O ;)
napisał/a: ~gość 2010-04-13 09:46
ja mam pierścionek z białego złota co oczywiscie pewna "koleżanka skomentowała, że wszyscy będą myśleli że jest srebrny, ja jej tylko odpowiedziałam, że pierścionek jest dla mnie i ma się mi podobac, a nie komuś, bo to ja go będe nościć, chociaż jak wczesniej oglądałam pierścionki to zastanawiałam sie nad żółtym złotem , ale tak sobie mysle, że wezme sobie obrączke z łączonego złota białego i żółtego.
napisał/a: farazi 2010-04-13 19:06
Mój zaręczynowy jest z białego złota, co było najczęściej komentowane tak: "to obrączka też będzie z białego?". A tu niespodzianka, bo obrączka jest z żółtego. :)
Średnio lubię biżuterię z żółtego, ale obrączka po prostu taka musiała być.
napisał/a: Ouen 2010-06-01 21:08
link usunięty

Czytać "Białe złoto"

Mój złotnik powiedział mi, że białe jest trwalsze wiec już sam n ie wiem.
Z tego co czytam jest to to samo.
napisał/a: believe1 2010-06-02 11:59
Moim zdaniem chyba to nie ma znaczenia. Ja mam osobiście mieszany, tzn cały jest z żółtego złota, ale kamień otoczony jest białym złotem. Myślę, że to kwestia gustu..
Według mojej najlepszej koleżanki, pierścionek zaręczynowy powinien być z żółtego złota z jednym oczkiem i to w dodatku z brylantem. Myślę sobie, że to zależy od każdej z nas jaki ten pierścionek będzie. Na dzień dzisiejszy mamy spory wybór
napisał/a: mozilla1 2010-06-02 12:09
Dla mnie pierścionek zareczynowy mógłby być nawet ze srebra. Bo nie on jest najwazniejszy, tylko szczere chęci naszego chłopaka...
Ale gdybym miała wybierac to pewnie byłoby to złoto w połączeniu z białym, albo czyste zółte złoto. I nie musi miec ogromniastego kamienia.
napisał/a: deedeetramp 2010-07-25 16:37
dzieczyny chciałam Wam zwrócić na coś uwagę przed zakupem pierścionka jeżeli będziecie brały w tym udział. ja kupiłam łączone białe złoto z żółtym. po 2 miesiącach cały zrobił się żółty. własnie byłam zgłosić reklamację i powiedziano mi, że prawie wszystkie są tylko powłekane białym złotem i to się wyciera:/ przed zakupem oczywiście nikt nic nie mówił. zwróćcie uwagę czy od spodu widać łaczenie 2 kolorów. ja też się zastanawiałam jaki wybrac bo złota nie lubię, obrączki będziemy mieli tytanowe ze złotym paskiem a mój zaręczynowy pierścionek zostanie tylko powleczony bo reklamacji ten cudny jubiler zapewne nie uwzględni (tak mi powiedziała kierowniczka sklepu).
napisał/a: ~gość 2010-07-25 17:23
deedeetramp napisal(a):dzieczyny chciałam Wam zwrócić na coś uwagę przed zakupem pierścionka jeżeli będziecie brały w tym udział. ja kupiłam łączone białe złoto z żółtym. po 2 miesiącach cały zrobił się żółty. własnie byłam zgłosić reklamację i powiedziano mi, że prawie wszystkie są tylko powłekane białym złotem i to się wyciera:/
to bardzo dziwne bo ja już ponad 3 lata noszę pierścionek z białego złota, nawet sprzątam nim ( nie lubię w rękawiczkach), dosłownie w różnych specyfikach go moczyłam, nie zdejmuję go w ogóle i nic mu się nie stało. Nawet go czyścić nie muszę bo wygląda prawie jak nowy (tylko od strony obrączki jest porysowany)
napisał/a: deedeetramp 2010-07-25 17:31
bo mój był powlekany a Twój był z prawdziwego białego złota a nie z żółtego oksydowanego. napisałam, że prawie wszystkie są powlekane, Ty dobrze trafiłaś albo dopiero niedawno zaczęli robić takie dziadostwo;/ albo co bardziej prawdopodobne masz cały z białego a nie dwukolorowy, wtedy nie bawią się w oksydowanie.
napisał/a: irmina0077 2010-07-25 20:03
Według mnie gustownym kompromisem jest pierscionek z łaczonych dwóch kolorów złota. Sama taki mam.
napisał/a: daffodil1 2010-07-25 20:36
alunia.87 napisal(a):
Timona napisal(a):ale obrączka i pierśącionek zaręczynowy koniecznie z żółtego


dokładnie!

całe życie nosiłam tylko i wyłącznie srebro, ale gdy wybieraliśmy pierścionek zaręczynowy to wiedziałam, że chcę tylko i wyłącznie żółte złoto :)



ja dokładnie tak samo :) dla mnie złoto białe wygląda jak srebro, a złoto kojarzy mi się z trwałością :) mam pierscionek zaręczynowy z żółtego złota i takie tez bedziemy miec obrączki :) żadne łączone, mieszane, ani nic :)
ale oczywiście kazdy ma inny gust i tak jak ktos napisal juz, wedlug mnie najwazniejsze są chęci, zamiary i to co ten pierscionek symbolizuje :) kazdy lubi co innego :)
napisał/a: Ooo 2010-07-26 13:46
Oczywiście to sprawa gustu. Mnie bardziej podobają się pierścionki z białego złota