Pierścionek zaręczynowy - jakość Apartu, Kruka itp.

napisał/a: Anuleczka1 2012-07-25 10:08
Tasior napisal(a):aby mogła go nosić na co dzień bo przecież jego rola jest taka, że jest on od noszenia i oglądania na palcu a nie leżenia i oglądania w pudełku.


Masz rację, ale jeśli chcesz zeby Ci posłużył długo bez niepotrzebnych kosztów napraw i innych rzeczy to chyba mozna sobie zaoszczedzic i nie zakladac go np do... sprzatania jakichs brudów ja sobie nie wyobrazam nosic go w sytuacjach gdzie jest pelno jakichs dziwnych środkow chemicznych, brudów, smarów albo tłuszczów z brudnych naczyń podczas zamywania mnie to odraża i wole mu zaoszcedzic takich sytuacji zawsze można go zalozyc po zmywaniu, sprzataniu itd, a nie podczas
napisał/a: PawelP 2012-07-25 10:30
Nie powinno się nosić biżuterii z brylantami, zwłaszcza pierścionków, podczas wykonywania prac domowych, uprawiania sportów itd. Taki pierścionek niestety może ulec uszkodzeniu od np. gwałtownego i silnego uderzenia w coś. Tak samo jeśli chodzi o chemię to kosmetyki, lakiery do włosów, perfumy mogą zawierać środki chemiczne, które mogą powodować matowienie biżuterii
napisał/a: ~gość 2012-07-25 10:47
Ja nie wyobrażam sobie nie nosić pierścionka zaręczynowego, zdejmować w domu, na noc, do mycia, sprzątania.
Inny pierścionek noszę od 10 lat i nic się z nim nie dzieje (ale fakt, że do grubszego sprzątania zakładam rękawiczki). Mam nadzieję, że i z resztą będzie ok.
napisał/a: tasior1 2012-07-25 12:18
Anuleczka, czy będzie go ściągać to już zależy od niej - innych nie ściąga i nie zauważyłem aby coś złego się działo, stąd moje pytanie o jakość wyrobów niniejszych firm. :)
napisał/a: alexandra1 2012-07-26 10:01
Anuleczka masz racje z oszczędzaniem pierścionkowi iwększych stresów na pewno można wypracować jakiś kompromis aby móc się cieszyć noszeniem swojego skarbu a jednocześnie go nie zniszczyć.
Pamiętam jak w dzień po zaręczynach (kiedy pierścionek nie był jeszcze dopasowany) myłam ręce w łaience w zamku (wycieczka w Karkonosze) i pierścionek mało mi nie spadł z namydlonej ręki w wielki, niezabezpieczony odpływ umywalki - prawie mi serce stanęło! Z czego wniosek, że powinnam go zdjmować do mycia

A wracając do tematu ciekawa jestem czy biżuteria z dużych sieci jest faktycznie trwalsza niż od małych jubilerów? Chyba nie ma takiej zasady?
napisał/a: Anuleczka1 2012-07-26 10:57
alexandra napisal(a):pierścionek mało mi nie spadł z namydlonej ręki w wielki, niezabezpieczony odpływ umywalki - prawie mi serce stanęło!


o matko, chyba bym umarła gdyby tak sie stało
napisał/a: jadzia1820001 2012-07-26 11:45
Anuleczka, o matko ja tak samo.
napisał/a: efryna 2012-07-26 12:41
Ja się wypowiem odnośnie tej białości pierścionka -- mój zaręczynowy wykonany jest z platyny (która jest na pewno twarlsza od srebra), a ma tę przewagę nad białym złotem, że się po latach kolor nie zetrze. Za to jakieś lekkie zarysowania widać, jak się przyjrzę (po ponad roku intensywnego użytkowania, bo go praktycznie nie ściągam). Narzeczony zamawiał gdzieś w stanach, przez internet, z tego o się orientuję (myślę, że przede wszystkim dlatego, że jest dużo taniej niż w Polsce).
napisał/a: ~gość 2012-07-26 15:37
Anuleczka napisal(a):
alexandra napisal(a):pierścionek mało mi nie spadł z namydlonej ręki w wielki, niezabezpieczony odpływ umywalki - prawie mi serce stanęło!


o matko, chyba bym umarła gdyby tak sie stało


Ale nic dziwnego, skoro byl niedopasowany.
Co trwalosci, to zlotnik, ktory robil nasze obraczki mowil, ze bizuteria w sieciowkach jest robiona masowo z odlewow. Aby taka masa byla odpowiednio plastyczna dodaje sie sporo domieszek, ktore powoduja kruchosc stpu. Dlatego w sieciowkach jest problem np.ze zmiana rozmiaru pierscionkow czy obraczek z kamieniami.
napisał/a: 2kassia22 2012-08-08 15:46
ja dostałam pierścionek z Kruka

ponoć te z Apartu mają mniej kruszcu, czy jakoś tak.

co mogę poradzić i podpowiedzieć, ponoć diament jest najlepszym przyjacielem kobiety i to prawda myślę że najlepiej gdy diament jest w całości ( pokruszony jest mniej wartościowy no i cały pięknie błyszczy )

udanych łowów:)
napisał/a: farazi 2012-08-28 11:12
Nie znam się jakoś szczególnie na biżuterii, ale tak na zdrowy rozum:

Miśka27 napisal(a):Dlatego w sieciowkach jest problem np.ze zmiana rozmiaru pierscionkow czy obraczek z kamieniami.
Kamienie są trzymane przez takie "łapki", więc przy zmianie rozmiaru zmienia się nieco kształt pierścionka, więc i te łapki się luzują, lub zaciskają. Stąd problem ze zmianą rozmiaru.

2kassia22 napisal(a):ponoć te z Apartu mają mniej kruszcu, czy jakoś tak.
Znaczy się, urząd probierczy oszukuje, źle oznaczając próbę biżuterii?
napisał/a: E-kwiaty 2012-09-10 13:36
Pamiętajmy,że jest to sieć jubilerska,wiec czasem produkty są "masowe",ciężko w takich warunkach o dobrą jakość. Ja osobiście nie mam zdania,a wręcz kilka rzeczy bardzo mi sie od nich podoba. Samego pierścionka jednak nie posiadam.