Związek w pracy? Czy są szanse?

napisał/a: redlips02 2017-01-10 21:38
Pół roku temu rozpoczęłam pracę w nowym miejscu. Poznałam bardzo sympatycznego kolegę. Jest ode mnie 5 lat starszy. Nie okazuję tego, ale podkochuję się w nim od samego początku. Nie widujemy się codziennie ponieważ bywa w firmie raz w tygodniu. Wymieniamy ze sobą kilka zdań, co słychać i takie tam.. Kiedyś przypadkiem spotkaliśmy się na przejażdżce rowerowej, spędziliśmy bardzo fajny czas. Niedawno na imprezie firmowej właściciel na forum zasugerował że ładna byłaby z nas para i powinniśmy coś z tym zrobić. Jak wyszłam do toalety szef podpowiadał jeszcze mojemu koledze co powinien zrobić i żeby przemyślał tą sytuację. Oczywiście w firmie powstały plotki. My obróciliśmy to w żart, ale ja w głębi duszy marzę żeby to wszystko spełniło się..Dodam, że oboje jesteśmy wolni. Z tego co wiem mój kolega nie dawno rozstał sie z dziewczyną po wieloletnim związku. Jak sądzicie co powinnam zrobić? Jak z jego punktu może to wszystko wyglądać? Ja sądzę że to wszystko nie ma szans na realizację. no bo on jest uważany w firmie i nie pozwoli sobie na takie coś. Nie połączy życia firmowego z prywatnym.
napisał/a: Gnomir 2017-01-11 14:38
Szanse na związek są zawsze, jednak pół roku znajomość to trochę mało, aby porwać się na jakieś deklaracje. Może na początek spróbuj w jaki sposób spędzić z nim więcej czasu, kiedy się lepiej poznacie będziesz mieć większą wiedzę na temat tego czy na pewno Ci odpowiada. Jeśli zajmujecie się w pracy podobnymi sprawami, może udałoby się wspólnie popracować przy jakimś projekcie, a to stworzy możliwość do nawiązania bliższej znajomości.
napisał/a: tamarra 2017-01-18 10:35
Życia firmowego z prywatnym nie trzeba łączyć. Praca to praca, życie prywatne to inna bajka i możecie spróbowac, ale mysle, że mimo wszystko bez jego znaczącego kroku w tej kwestii to raczej sie nie rozkręci. Możesz dopomóc szczęściu, ale pewnie to on będzie musial przęłamać zwykłe koleżeńskie relacje :)