"zgłoś post do moderatora"

napisał/a: ~gość 2011-08-04 14:31
widząc ewidentnego "reklamowicza" lub spamera (oceniam zawsze na zasadzie kilku postów którego dany użytkownik umieścił i który zgłaszam tzw. wykrzyknikiem) :

pytam się jaka jest reakcja moderatorów/ administratorów, bo zauważyłam od jakiegoś czasu (kilku miesięcy), że żadna...
dopuszczacie takie działania na forum?
Oczywiście kryptoreklamy nie unikniemy, ale chyba jakieś granice są. Jesli widze że ktoś po porstu zaśmieca forum to zgłaszam- i nic
napisał/a: ~gość 2011-08-04 17:23
Necia napisal(a):mala_zuchwala, codziennie dostaję nawet kilkanaście zgłoszeń i wszystko jest na bieżąco usuwane, proszę wskaż mi gdzie są te niepousuwane reklamy

zgłosiłam dziś 3 posty do moderacji użytkownika videk...wszystkie zostały usunięte.
Ja wiem że to nie działa tak że jak zgłosze to NATYCHMIAST sie ktoś tym zajmie, z resztą nie licze na to- wiem jaka jest rzeczywistość....uwierz rozumiem doskonale jak to działa. I doceniam!
Nie pisze tu że żądam! Nie mam takiego prawa i zamiaru. Jestem zwykłym uzytkownikiem.
Ale pisze o tym że miałam w ostatnim czasie kilka takich sytuacji (nie zostały usunięte) dlatego napisałam z zapytaniem i może równoczesnie z przypomnieniem. Bo może nikt się już tym nie zajmuje , albo funkcja nie działa...nie wiem...pytam.



Necia napisal(a):Jakoś nie zauważyłam żeby było tak wiele reklam, właśnie bardzo często są powody do zgłoszenia postu do moderacji a nikt tego nie robi, a jakoś nie ma fizycznie możliwości żeby czytać wszystkie posty na forum i każdy temat po kolei. Uważam, że jak na taką liczbę pracujących tu społecznie osób to forum jest właśnie bardzo mało zaśmiecone przez reklamy.

Nie wiem co to znaczy "wiele" ale ja zauważam sporo reklam, zwłaszcza ostatnio właśnie.
I od razu wyjaśnij mi czy umieszczenie linka reklamującego jest powodem, czy może nie tylko to, a tez może być powodem pisanie o jakims produkcie czy usłudze albo "zagajanie" sztuczne dyskusji i prowadzenie konwersacji z samym sobą pod innym nickiem, co widac gołym okiem?
jak to jest?

Necia napisal(a):Z przykrością muszę stwierdzić, że Twoja ocena jest niesprawiedliwa, gdyż wiele wysiłku i własnego wolnego czasu poświęcamy, żeby to forum funkcjonowało należycie...

Nikogo nie oceniłam.

i

Necia napisal(a):a tak poza tym żaden moderator nie siedzi na forum 24 h na dobę, będąc w pracy nie siedzę na forum, zgłoszenie zawsze dostaje moderator, który akurat jest na forum lub pierwszy się pojawi

Necia alez ja doskonale rozumiem, że robisz to tylko w godzinach swojego wolnego czasu i kiedy korzystasz z forum, dobrowolnie, społecznie wiem, ja wiem...wiem to i rozumiem.
Wiem ,że dostaje pierwszy który się pojawi i nie rzucasz wszystkiego tylko dlatego żeby oczyścić forum z reklam.

Necia
jesli chcesz to znajdę nieusunięte posty i reklamy....chwilę to zajmie ale znajdę. Uwierz - są.
napisał/a: ~gość 2011-08-04 17:42
Necia napisal(a):
mala_zuchwala napisal(a):Nikogo nie oceniłam.

no wiesz, inaczej to zabrzmiało:

wiem, rozumiem, czasem pisze za bardzo wprost i potem jest to źle odbierane.
To nie żaden atak na modów , z którymi przeciez mam dobre stosunki

Necia napisal(a):mala_zuchwala, nie odbieraj mojego postu tego czy poprzedniego źle, wiesz że Cię uwielbiam Ale naprawdę ciężko jest ogarnąć tak duże forum przy naprawdę małej ilości wolnego czasu.

wiem, nie odbieram, napawdę jest OK
Wyobrazam sobie jak trudno jest ogarnąć tak wielkie forum...i wiem że Twoja (i nie tylko Twoja) doba nie jest z gumy
mala_zuchwala napisal(a):Necia jesli chcesz to znajdę nieusunięte posty i reklamy....chwilę to zajmie ale znajdę. Uwierz - są.

Necia napisal(a):wierzę, że gdzieś się coś zaplątało, mam kilkadziesiąt tyś. nieprzeczytanych postów, których nie mam kiedy ogarnąć niestety.

wiem i rozumiem i sama bym nie ogarnęła a siedze teraz non stop w domu

jak dla mnie wszystko wyjaśnione!
napisał/a: sorrow 2011-08-04 18:06
mala_zuchwala, każde zgłoszenie jest widoczne dla moderatora - funkcja działa tak dla wyjaśnienia.

Kiedy widzę zgłoszone posty, to w zależności od sytuacji albo kasuję, albo przenoszę do forumowego kosza (na pamiątkę), albo edytuję reklamy w środku. Czasem po prostu usuwam zgłoszenie, bo nie znajduję przyczyny. Niestety zdarza się, że ktoś zamiast "cytuj" wciśnie "!" i tak zostawi. Czasem też jest zgłoszenie, ale osoba zgłaszająca nie do końca zna regulamin. Np. od pewnego czasu wolno mieć jeden link reklamowy w podpisie. Czasem też reklamowanie nie jest do końca wyraźne i cierpliwie czekam na "rozwój sytuacji", który zawsze nastepuje i wtedy jest powód do reakcji.

Wszystkie reklamy szeptane, udawane rozmowy, wielokrotne konta to codzienność na forum. Według mojej oceny ok 5% jest zgłaszana przez użytkowników (w tym i ciebie). Tak to mniej więcej wygląda.

Kiedyś osoba reklamująca w ten sposób "podzieliła się" ze mną swoją wiedzą na temat ilości osób reklamujących na tym forum. Według niej to ok 1/3 populacji forumowej. To by znaczyło, że jedna z dwóch twoich koleżanek statystycznie jest kryptoreklamerką-spamerką ;).
napisał/a: ~gość 2011-08-04 18:17
sorrow dzięki za wyczerpujące informacje, widzę teraz jak to działa...
i niestety wiem jak jest ale aż w 1/3...nie chce mi się wierzyć swoją drogą
Izaczek
napisał/a: Izaczek 2011-08-05 13:49
to ja się podepnę do tematu, napisała do mnie niejaka Biedronka1 na pw i zachęcała mnie do rejestracji na ich forum, to nie pierwszy raz, zmienia się tylko nick i trochę tresc wiadomosci..

wiem, ze nie tylko ja jestem ofiarą takich działan..

nie wiem, czy mozna z tym cokolwiek zrobić..
napisał/a: mgielka1983 2011-08-05 18:07
Ja też dostałam taką wiadomość...napisała Asik1 ....też zaprasza mnie na inne forum
napisał/a: kwiatlotosu2 2011-08-12 23:01
ice_queen, mgielka1983, wiekoszosc dostala... ja tez
napisał/a: sorrow 2011-08-13 01:56
fjaril, jaka "większość"? Chodzi ci o ogół forumowiczów? Asik1 nie logowała się od tygodnia. Chcesz powiedzieć, że dostałaś coś znowu?
Izaczek
napisał/a: Izaczek 2011-09-19 20:15
i znów to samo
niejaka Tamaraa napisała mi na pw:
Tamaraa napisal(a):Witaj ;)
Poniewaz jestes kims milym i fajnym wiec serdecznie zapraszam na forum na kazdy temat, www.rozmowy.w-krainie-elfow.com
Cieplutko pozdrawiam
Tamara

BTW Nasz najstarszy uzytkownik skonczyl 70 lat ;)
napisał/a: ~gość 2011-09-19 20:32
ice_queen napisal(a):niejaka Tamaraa napisała mi na pw

Mnie rowniez pani Tamaraa zaszczycila identyczna wiadomoscia.
napisał/a: kwiatlotosu2 2011-09-19 20:36
I mnie również