Jarski problem z działem Kulinaria

napisał/a: 19veg90 2011-07-23 00:19
Witam,

Piszę na forum, ponieważ spotkałem się z brakiem odpowiedzi od pani redaktor naczelnej serwisu We Dwoje drogą mailową.
Chciałbym zaprotestować przeciw umieszczaniu przepisów z rybami w dziale Potrawy jarskie, ponieważ wbrew opinii wielu ludzi wegetarianie nie spożywają ryb. Sam od wielu lat jestem wegetarianinem i wiem jak bardzo irytujące jest gdy ktoś, słysząc, że nie jem mięsa, od razu pod nos podsuwa mi rybę, czy nawet paluszki krabowe.
Długo zastanawiałem się skąd bierze się te niesłuszne przekonanie, pomijając, że dla wielu osób ryba to nie mięso i doszedłem do wniosku, że to przyzwyczajenie wyniesione z katolickich tradycji, w których ryba jest potrawą postną. Ale wegetarianie nie poszczą - my po prostu nie jemy zwierząt.

Mam nadzieję, że przynajmniej tutaj ktoś z redakcji serwisu to przeczyta i zareaguje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
napisał/a: sorrow 2011-07-23 11:35
Nie pozostaje nic innego jak przyznać ci rację :). Nie wiem kto tam zamieszcza te dania rybne, ale najwyraźniej nie wie co to mięso. Na forum chyba masz mniejszą szansę na reakcję i pewnie twój mail więcej zdziała. Nie wiem kiedy go wysłałeś, ale wiesz... okres urlopowy, itd. Może trzeba poczekać.
napisał/a: 19veg90 2011-07-27 01:31
Do pani redaktor naczelnej maila wysłałem jakoś na początku lipca. Wysłałem również maila o tej samej treści do innej pani redaktor, wg działu Kontakt odpowiedzialnej za PR. Również bez odzewu :)

Z tego co zauważyłem, przepisy z rybami zaczęły powoli znikać, pewnie dlatego, że pod wieloma umieściłem odpowiedni komentarz. Ale przejrzałem dział jeszcze raz i natrafiłem na inne ciekawe "jarskie" pokarmy: boczek, żelatynę, słoninę...

Przykro komentować.
Izaczek
napisał/a: Izaczek 2011-07-29 00:46
19veg90, z ciekawosci, a grzyby sa wegetarianskie czy nie?
napisał/a: ~gość 2011-08-03 13:10
ice moim zdaniem są...ale ściśle rzecz biorąc, gdyby się czepiać botanicznie to grzyby to ani roślina ani zwierzę
Izaczek
napisał/a: Izaczek 2011-08-03 13:21
mala_zuchwala napisal(a):gdyby się czepiać botanicznie to grzyby to ani roślina ani zwierzę
to wiem, bo grzyby.. to grzyby ;)

ale ostatnio miałam ciekawą rozmowę z wegetarianinem na temat grzybów wasnie.. i trochę po niej zgłupiałam