Pieluszki wielorazowe kontra pampersy :)

napisał/a: Asior 2010-05-25 20:13
Pytanie do wszystkich Mam:
jakich pieluch używałyście/używacie dla swoich dzieci?

Sama mam dylemat:)
Chciałabym spróbować na początku z tetrowymi, a pampersy używać tylko na noc i na wyjścia.
Ile pieluszek tetrowych muszę mieć na początek?
Bardzo proszę o opinie Mam, które stosowały/próbowały stosować inne pieluszki niż jednorazowe:)
napisał/a: Gvalch'ca 2010-05-25 20:39
Mamą nie jestem ale gdzieś czytałam, że jeżeli używa się tetrowych to na początku trzeba około setki. Znajomi używają tetry jako śliniaka i takich tam. Mają 20 pieluch i mówią, że ledwo nadążają z praniem, bo bardzo szybko się zużywają.
napisał/a: Asior 2010-05-25 21:00
Gvalch'ca napisal(a):jeżeli używa się tetrowych to na początku trzeba około setki

może nie 100, ale planuje tak co miesiąc kupić z 10 i mieć ok. 60 na początek:)
i kilka takich otulaczy:)
napisał/a: Asior 2010-05-25 21:15
Necia napisal(a):je się normalnie pierze

tetrowe i te otulacze też się przecież pierze

Popatrze w necie jak cenowo te co pokazałaś:)
napisał/a: martusia.201 2010-05-25 22:53
Necia napisal(a):o coś takiego


Asior coś takiego co Necia pokazała używała moja siostra dla swojego synka, tylko wiem , że to nienajtańsze jest, wiec ona kupiłą same otulacze a w środek wkładała ręczniki takie małe chyba z ikea i super zdało egzamin, te otulacze nie maja na zewnątrz folii, więc przepuszczają powietrze.
napisał/a: iwa_ch 2010-05-26 09:22
Asior, też miałam taki plan jak ty na poczatku ale stwierdziłam że jednorazowe są wygodniejsze i praktyczniejsze , nie miałam czasu na to by zapierać i żeby nazbierać pełną pralkę to potrzeba było kilku dni tak więc po ok dwóch tygodniach odstawiłam tetrę
napisał/a: Misiaq 2010-05-26 17:22
Asior, a mogę wiedzieć dlaczego myslisz o tetrowych? Chodzi o kwestie finansowe czy o szkodliwy wpływ jednorazówek na biodra?
Jak nie chcesz nie musisz odpowiadać
napisał/a: arwen24 2010-05-26 19:48
Ja jakos od poczatku zakladalam ze bede uzywac tylko pieluch jednorazowych, wedlug nie sa bardziej poreczne i wygodne. Dziecko nie czuje wilgoci.

A co do ceny to uwazam ze tera i jednorazowe maja zblizone. Bo do tetrowych trzeba doliczyc proszek, pranie czyli prad.
napisał/a: Agatita 2010-05-26 22:27
Asior napisal(a):Ile pieluszek tetrowych muszę mieć na początek?
Ja chyba czytałam gdzieś, że około 40 jeśli chcesz robić pranie co dwa dni. Ale ja bym tetrę olała. Kup muślinowe lub bambusowe.

My używamy wielorazówek. Mamy 4 bambusowe formowanki, 8 ręczniczków bambusowych "(kiko czy jakoś tak), 4 muslinowe składane i 4 bambusowe składane, i 2 AIO (bumbenius i Close Parents), aha 1 welurową formowankę 1 wkląd "mam sucho" Flipa Miałam też 5 własnoręcznie uszytych ale już mała z nich wyrosła. Mamy 3 otulacze Pierzemy co dwa dni, ale pralka nie jest pełna i nie wszystkie pieluchy schodzą.
Pralki specjalnie nie napełniamy do pełna, bo często nie chce nam sie kupek zmywać więc im więcej miejsca w pralce tym lepiej się upiorą.

arwen24 napisal(a):A co do ceny to uwazam ze tera i jednorazowe maja zblizone. Bo do tetrowych trzeba doliczyc proszek, pranie czyli prad.
No niestety nie masz racji. Pieluchy jednorazowe wychodzą o wiele drożej niż wielo. Są w necie różne wiliczenia (łącznie z kosztami amortyzacji pralki) i zawsze wielo wychodzą taniej niż jedno. Jednorazówki to ogromna produkcja śmieci '(chyba 2 tony przez cały okres pieluchowania), których ilość przy odrobinie chęci można zmniejszyć. Zależnie od pieluch, ale niektóre można prać w orzechach piorących i na proszku sie zaoszczędzi bardzo wiele. ;)
napisał/a: Asior 2010-05-26 22:44
misiaq napisal(a):a mogę wiedzieć dlaczego myslisz o tetrowych?

w sumie nie chodzi ani o finanse, ani o szkodliwość.
Raczej traktuje to jako mój kaprys i powrót do przeszłości:) skoro ja się wychowałam na tetrze to i sama chcę spróbować:)
Dzisiaj rozmawiając ze szwagierką stwierdziła, że jestem szalona... ja jednak chcę podjąć to wyzwanie:)
Nie wiem, jak długo dam radę, co przeważy..moja wygoda, czy wygoda dziecka..ale wiem, że gdybym nie spróbowała wogóle to coś by mnie ominęło, a nie chce tego:)
co do szkodliwości czy nie szkodliwości, nie chcę się wypowiadać, żeby nie robić młynu w tym temacie:) Szanuje każde zdanie, bo pewnie każda z nas ma odmienne:)

Agatita napisal(a):Kup muślinowe lub bambusowe.

dostane je tylko na allegro, czy też w sklepie?
napisał/a: Agatita 2010-05-26 22:53
Oj nie wiem. Ja kupowałam w sklepach internetowych. A bambusowe dawno temu na allegro. Ale to jednorazowo, bo ja raczej z tego serwisu nie kozystam.

Nie rozumiem posądzenia Cię o szaleństwo. Wrzuca się do pralki, dodajesz antybakteryjnego proszu i samo się pierze. Potem wieszasz. TO na prawde nie jest jakaś robota straszna :)
napisał/a: Asior 2010-05-26 22:56
Agatita napisal(a):Nie rozumiem posądzenia Cię o szaleństwo. Wrzuca się do pralki, dodajesz antybakteryjnego proszu i samo się pierze. Potem wieszasz. TO na prawde nie jest jakaś robota straszna

to samo jej powiedziałam:)
Żadna filozofia, przecież ciuszki też się pierze, więc pieluszki tak samo:)
Poszukam tych muślinowych i bambusowych:)