smoczek uspokajający

napisał/a: rosenrot 2013-07-29 12:00
Jakie macie smoczki dla swoich maluchów? Przydają się w ogóle? Niektórzy podobno uważają że smoczki psują zgryz.. jakie są wasze obserwacje?
napisał/a: ~gość 2013-07-29 16:48
ja mam dla moich aventa. osobiscie uwazam ze nie trzeba dawac smoka dopuki dziecko nie zacznie ssac palca w zamian. wtedy smok to podstawa- latwiej oduczyc dziecko od smoczka niz od palcam (kiedys widzialam 7-8 latke z kciukiem w buzi caly czas...) a napewno tez smoczek jest zdrowszy dla zgryzu (gdy sie go czesto wymienia) niz kciuk bo po ssaniu kciuka czesto przednie zeby robia sie "krolicze" i wystaja pod skosem
napisał/a: chorera 2013-07-29 17:39
qamilka napisal(a):osobiscie uwazam ze nie trzeba dawac smoka dopuki dziecko nie zacznie ssac palca w zamian.
czasem dziecko ma tak silny odruch ssania, że albo wisi na cycu i nerw, że mleko leci, albo z uwielbieniem ssie smoka ;)
My mamy lovi i obie moje córki są od urodzenia smoczkowe. Ssać im się chciało ;)
napisał/a: ~gość 2013-07-29 17:50
chorera napisal(a):czasem dziecko ma tak silny odruch ssania, że albo wisi na cycu i nerw, że mleko leci, albo z uwielbieniem ssie smoka
My mamy lovi i obie moje córki są od urodzenia smoczkowe. Ssać im się chciało
syn mojej koleżanki jak mu się wkładało smoka miał taki zaciąg na początku jak ta mała z simpsonów, takie maniakalne ssanie

Ja kupiłam dla córci Aventa :)
napisał/a: chorera 2013-07-29 17:52
Moje córki właśnie takie miały a przy tym ssaniu wydawały dźwięki "ejo ejo ejo ejo ejo" :)
napisał/a: ewa_g1 2013-07-29 20:25
Ja miałam przy dwójce dzieci aventu. Przydają się, dzieci na początku potrzebują często coś ssać, a później gdy rosną im ząbki - gryźć... lepiej żeby to był smoczek niż Twoje piersi :) Te których ja używałam są ortodontyczne i symetryczne, dostosowane specjalnie do konkretnego etapu rozwoju dziecka dlatego nie psują zgryzu... tylko pamiętaj żeby co jakiś czas, wymieniać smoczek na nowy jak już będzie bardzo pogryziony :)
napisał/a: ~gość 2013-07-29 20:34
ewa_g napisal(a): tylko pamiętaj żeby co jakiś czas, wymieniać smoczek na nowy jak już będzie bardzo pogryziony
ale to chyba przy starszym dziecku? bo mi położna mówiła, żebym nie kupowała zbyt wielu zerówek, bo i tak dziecko się do jednego przyzwyczaja, jeden wyciumka odpowiednio i ciężko mu zmienić :P
napisał/a: ~gość 2013-07-29 21:21
chorera napisal(a): a przy tym ssaniu wydawały dźwięki "ejo ejo ejo ejo ejo"

mój robi 'oj ojoj ojoj'

teraz używamy lovi, ale mamy też avent. młodemu w sumie wszystko jedno jaka firma, ważne żeby ciamkać.
napisał/a: Kinia 2013-07-29 21:21
vanilla, zależy od dziecka mój ma rożne smoczki i nie widzę przyzwyczajenia do konkretnego takze lepiej moim zdaniem mieć 2 rożne, zeby nie było tego problemu.
Ja miałam i z lovi i z aventu i jeszcze nuka. W sumie na większości jest napisane, ze sa ortodontyczne. Ja mojemu daje tak często jak tego potrzebuje i nie mam z tym problemu,na początku chciałam wychowywać bez smoka, ale szybko zaniechalam ten pomysł, lepiej dziecku dać smoka i nie pozwalać złym emocjom sie rozwinąć.
napisał/a: Agusiek 2013-07-29 22:22
chorera napisal(a):a przy tym ssaniu wydawały dźwięki "ejo ejo ejo ejo ejo"

Martynka też jak ssała to robiła ejo ejo ejo

my mieliśmy najpierw Avent, później Mam Perfect, później znowu Avent jak zaczęła przegryzać smoczki a na Mam Perfect szkoda mi kasy było żeby co tydzień kupować ;) na szczęście już mamy "problem z głowy" że tak to nazwę ;)

[ Dodano: 2013-07-29, 22:25 ]
rosenrot napisal(a):Niektórzy podobno uważają że smoczki psują zgryz.. jakie są wasze obserwacje?

ja nie zaobserwowałam żadnych wad zgryzu u Martynki, a smoczka używała od urodzenia przez gdzieś mniej więcej półtora roku. ja myślę że wszystko jest dla ludzi ale z umiarem. jeśli smoczek jest używany do uspokajania, to krzywdy dziecku nie wyrządzi. gorzej jeśli dziecko non stop ze smoczkiem w buzi biega, wtedy jak za długo to trwać będzie to może ma to jakiś wpływ na zgryz? czy się mylę
napisał/a: mamad 2013-08-03 14:40
U mnie też bez smoczka się nie obyło :) U starszego Avent, u młodszego smyka Nuk. Przy starszym trochę tych smoczków przerobiliśmy zanim znalazł się "ten odpowiedni". Kształt jednak robi swoje. Lepiej uspokajać Malucha smoczkiem niż tylko i wyłącznie cycem! tak uważam. Starszy synek ma 2 latka i jeszcze niekiedy musi do zasypiania mieć smoka, a ząbki piękne i równiutkie :)
napisał/a: daffodil1 2016-04-10 10:20
Podbijam temat! Wczoraj zanosilo się na kolejną noc pt "skok rozwojowy", a tu spróbowałam ze smokiem i po pierwsze nie wyplula, a po drugie szybko usnela i spala prawi 8h (potem już bez smoka). Zaczęłam w necie czytać, że wada zgryzu, że to ze tamto, że najlepiej ortodontyczny itd. A dynamiczny? Czy ktoś może wie jaki będzie najlepszy? Teraz weszły jakieś nowe soothie, chwalą bardzo..to może ten? :)
Albo powiedzcie chociaż jak powinna wyglądać ta końcówka? Symetryczna? Czy z płaskim dołem i zaookraglona na podniebieniu?