Pierwsze buciki

napisał/a: eska1 2011-02-22 11:04
Witam wszystkie Mamusie

Mam pytanie. Kiedy pierwsze buciki? Jakie? I z jakich firm polecacie?
Wiem, wiem w necie jest wiele opinii, ale interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat.
Zawsze to lepiej zapytać kogoś "znajomego".

Pozdrawiam
napisał/a: Karolaaa 2011-02-22 11:10
Podpinam sie pod temat. Julka narazie po domu tylko chodzi i to w skarpetach ale jak sie zrobi cieplej chce zeby uczyla sie spacerowac po ogródku.

Czy to musza byc jakies specjalne ortopedyczne?
asiuuuulek
napisał/a: asiuuuulek 2011-06-21 23:04
hej,ja kupiłam moje buciki z sztywną piętką,ładnie stawia w nich nozki. Sandałki ma firmy "Kornecki" a drugie kryte "Mrugały".i polecam. strasznie pozdzierała czuki,no ale co...
napisał/a: ~gość 2012-03-10 08:43
Bardzo polecane są butki marki Gucio i my też jesteśmy za ich kupnem.
Link: http://www.buciki.pl/pol.html
napisał/a: Aganesu 2012-03-10 10:33
Polecam ten link: https://www.youtube.com/watch?v=fKt-FyaUeeA

Wszystko o tym jakie te pierwsze buciki powinny być :)

[ Dodano: 2012-03-10, 10:40 ]
Dżastuś napisal(a):Bardzo polecane są butki marki Gucio i my też jesteśmy za ich kupnem.
Przy okazji bardzo modne i drogie - same gwiazdy ubierają w nie dzieci
napisał/a: camille 2012-03-10 10:56
Gucie są może modne i drogie ale fantastyczne!! Wojtek w nich nauczył się chodzić w ciągu 3 dni odkąd je ubrał, bo stabilizują nóżkę i doskonale do niej przylegają, dając jednocześnie luz stopce. Mały od 8 miesiąca chodził przy meblach ale bał się puścić podpory , w guciach puścił się bez problemu, także polecamy!
napisał/a: Aganesu 2012-03-10 16:25
Mam pytanie do mam starszaków ;) Ile taki maluch chodzi w tych pierwszy butkach? Tak średnio - kiedy wyrasta i trzeba nowe kupić?

Myślę, że pierwsze buty kupimy jak Igi skończy roczek, o ile będzie chodził w miarę ładnie. Po domu i tak "biega" skarpetach, więc te pierwsze buty będą na spacery tylko - a zaraz będzie lato więc czeka nas szybko zakup kolejnych - sandałków - chyba dobrze rozumuje?

camille napisal(a):Mały od 8 miesiąca chodził przy meblach ale bał się puścić podpory
Igi też wtedy się nie puszczał, ale teraz pięknie stoi sam na bosaka ;)

A wypróbowała któraś mama buty firmy Bartek?
napisał/a: jente8 2012-03-10 17:35
camille napisal(a):Mały od 8 miesiąca chodził przy meblach ale bał się puścić podpory

No to my to właśnie przerabiamy, też mniej więcej od 8 miesiąca. Kiedy w końcu Wojtek ruszył?

Od wczoraj słyszę tylko "Gucie" i "Gucie", więc zapytam: czy ktoś może polecić coś innego? ;)
napisał/a: Aganesu 2012-03-10 17:50
ula_jente napisal(a):Od wczoraj słyszę tylko "Gucie" i "Gucie", więc zapytam: czy ktoś może polecić coś innego?
Podłączam się do pytania. Co innego polecacie od słynnych Guciów?
napisał/a: camille 2012-03-11 22:29
Aganesu napisal(a): teraz pięknie stoi sam na bosaka
a już robi kroczki czy jeszcze się boi?
ula_jente napisal(a): Kiedy w końcu Wojtek ruszył?
miał dokładnie rok i tydzień, przyszedł kuzyn starszy o 3 tygodnie, patrzył na niego że się chyba jednak da i ruszył, na drugi dzień już sam zszedł z łóżka i od razu poszedł do pokoju bez strachu, po tygodniu już się w zasadzie nie przewracał.

Teraz mamy jeszcze jedne bardzo fajne buty ale to takie zimowe ale super się w nich Wojtkowi biega, nie krępują nóżek, butki są z ccc, całe ze skórki firma Junior Kids.
Na wiosnę mam zamiar kupić Wojtkowi butki z Elefantena, mają przegenialne buty z miękką,żelową podeszwą, całe ze skórki, są miękkie jak skarpeteczka, coś wspaniałego!! cena niestety masakra z tego co pamiętam 169zł ale male stópki muszą mieć komfortowe warunki do rozwoju, myślę, że można przyoszczędzić na wielu rzeczach ale nie na butach dla małych nóżek.

[ Dodano: 2012-03-11, 22:35 ]
Aganesu napisal(a): Ile taki maluch chodzi w tych pierwszy butkach? Tak średnio - kiedy wyrasta i trzeba nowe kupić?
Wojtek chodzi od 5 miesięcy, zaczął jak miał nr 20 (Gućki kupiłam 21 ale były sporo za duże bo one mają z zasady spory luz) teraz ma 22 w Gucie dalej wchodzi ale na wiosnę już chyba 23 kupię.

Aganesu napisal(a): te pierwsze buty będą na spacery tylko - a zaraz będzie lato więc czeka nas szybko zakup kolejnych - sandałków - chyba dobrze rozumuje?
Gucie robią różnego rodzaju, są pełne skórkowe i takie z dziurkami, ja kupiłam pełne jak będzie już na tyle ciepło że przydadzą się sandały to wytnę w nich dziurki o ile będą jeszcze dobre, w co wątpię.
napisał/a: KarolciaK 2012-03-11 23:08
camille napisal(a):Na wiosnę mam zamiar kupić Wojtkowi butki z Elefantena,

moja mama tez kupuje bilety z elefantena dla mojej siostry i tez jest zawsze zadowolna
napisał/a: camille 2012-03-11 23:41
KarolciaK napisal(a): bilety
;)