Nosidełko dla Maluszka

napisał/a: Marcelus 2013-07-16 12:11
Witam Czy może ktoś mi poradzić czy takie nosidełko będzie się sprawdzać na wyprawach turystycznych [reklama usunięta] Żona chce mnie na nie naciągnąć bowiem jedziemy w okolice Rabki Zdrój i chce dużo spacerować. Czy ktoś z takiego ;) plecaka na dziecko korzystał :D. Czy jest to praktyczne np. na prawie całodniową wycieczkę ?
napisał/a: sowaa1 2015-09-14 09:30
Witam, odkopałam temat, ale ciażko coś z niego wywnioskować jak w co 2 poście "reklmama usunieta"

z uwagi na to, że mój "maluszek" wyrósł wagowo ze swojej elastycznej chusty, zaczęłam rozglądać się za nosidłem. Wiem, że jest na nie jeszcze za mały, ale myślę, że tak za miesiąc, czy 2 już będzie ok, a może w między czasie uda się wyhaczyć jakąś okazję
Potrzebuję czegoś, co będzie się możliwie jak najłatwiej i jak najszybciej zakładało, więc chusta tkana odpada. Nie zamierzam też wydawać na ten cel więcej niż 200-300 zł, więc raczej szukam tańszych odpowiedników, ewentualnie używek tych najbardziej polecanych modeli.
Nie wybieram się póki co na żadne dalekie piesze wędrówki, na spacery zawsze zabieramy wózek, a nosidło ma być używane 1-2 razy w tygodniu przez max 1,5h, głównie zależy mi na tym, żeby łatwo na parkingu przełożyć no niego dziecko z fotelika, i z powrotem

Z tym, że mimo wszystko zależy mi, żeby takie nosidełko było "zdrowe" dla kręgosłupa dziecka, no i wygodne dla mnie
Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim? http://www.tinylove.com.pl/index.php?p2973,nosidlo-dla-dziecka-tiny-love jest to funkcjonalne i dobre dla dziecka?
napisał/a: Betka86 2015-09-14 10:04
sowaa, z tego co wiem,tiny love to wisiadło.Ja mogę polecić mei tai almelle,koszt ok 150 zl. Jak masz fb to zajrzyj na grupę nosimy dzieci pogaduchy,tam laski mają sporą wiedzę i doradzą co kupić a czego absolutnie nie kupować :) ja mogę doradzić tyle,że wybierając nosidło trzeba zwrócić uwagę,żeby panel nie był usztywniany i żeby był na tyle szeroki,żeby sięgał od kolanka do kolanka,żeby dziecko miało pozycję żabki. Zastanów się może nad kółkową chustą,raz ją regulujesz a potem tylko wkładasz na siebie i dziecko wsadzasz (nie musisz jej za każdym razem motać na nowo),równie proste jak nosidło,a możesz nosić na biodrze,więc dziecko widzi więcej niż w nosidle.
napisał/a: Miśka27 2015-09-14 10:09
sowaa, wydaje mi się, że w tym nosidle dziecko za bardzo wisi. Nóżki powinny być w większym rozkroku. Nie kupilabym go.
Ja kupilam latem Tulę, droga jak diabli, ale jest świetna. Wg mnie warto szukać używki, chociaż używane czasem droższe, niż nowe, ale da się trafić też w dobrej cenie. Z innych ergonomicznych dobre są nosidla Manduca, Boba, Ergobaby, ale nie wiem jak tu z uzywkami. Jest jeszcze jakas jedna tańsza firma, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć. Poszukam później na kompie.
napisał/a: Katherina 2015-09-14 10:32
sowaa napisal(a):Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim? http://www.tinylove.com.p...iecka-tiny-love jest to funkcjonalne i dobre dla dziecka?
Wydaje mi się, że to raczej "wisiadło", bo nóżki dziecka są za mało na boki. Polecam na facebooku jest grupa Chusty, POLSKA! - nosimy, wiążemy, motamy - chustujemy! Tam dziewczyny są skarbnicą wiedzy, jest też podgrupa sprzedażowa, można kupić używane nosidła.
Mi się kojarzą, że dobre są nosidła Tula (droga!) lub Womar (ale od nich chyba nie każdy model).

[ Dodano: 2015-09-14, 10:38 ]
I jeszcze dla siedzących dzieci są nosidła typu Mei Tai, to np Lenny Lamb ma w przedziale cenowym Cię interesującym. http://pl.lennylamb.com/nodes/2_nosidelka_mei_tai
napisał/a: sowaa1 2015-09-14 17:03
Betka86 napisal(a): ja mogę doradzić tyle,że wybierając nosidło trzeba zwrócić uwagę,żeby panel nie był usztywniany i żeby był na tyle szeroki,żeby sięgał od kolanka do kolanka,żeby dziecko miało pozycję żabki. Zastanów się może nad kółkową chustą,raz ją regulujesz a potem tylko wkładasz na siebie i dziecko wsadzasz (nie musisz jej za każdym razem motać na nowo),równie proste jak nosidło,a możesz nosić na biodrze,więc dziecko widzi więcej niż w nosidle.
dzięki popatrze na te kółkowe, ale gdzieś kiedyś czytałam, że nie są wygodne dla noszącego, bo obciążają tylko jedno ramię, a mój klopsik trochę jednak waży i raczej lżejszy nie będzie

Betka86 napisal(a):Ja mogę polecić mei tai almelle,koszt ok 150 zl
nie znalazłam nigdzie zdjęcia, ale jeśli to coś jak te lennylamb, które pokazała Katherina, to niestety odpada- szukam czegoś prostego do założenia, bez wiązania tych długaśnych pasów, które będą mi się taplać w błocie- najlepiej, żeby tylko włożyć dziecko, zapiąć klik klik sprzączki na plecach i gotowe- widziałam takie fajne, chyba właśnie tula, o których pisze Miśka27, albo manduca, ale niestety kosztują po 600zł, a używki 400zł, a jak dla mnie to mocne przegięcie jak za kawałek szmatki...

Katherina napisal(a):Womar
popatrze, bo te chyba mają dosyć niskie ceny


Betka86, Miśka27, Katherina, dzięki za odzew
napisał/a: Miśka27 2015-09-14 20:52
sowaa, używane Tule widzę na allegro za 300 zł - moim zdaniem warto. Nowe kosztują 465, ale zgadzam się, że za kawałek szmatki to niezła kasa. Mają dobry marketing ;)
Ja na mei tai nie zdecydowałam się właśnie z tego powodu, o którym pisałaś. Nie wiem jak inne nosidła (a podejrzewam, że podobnie), ale Tulę zapina się na 2 zatrzaski. A tak generalnie, to co nie wybierzesz, to naprawdę dobra inwestycja
napisał/a: Katherina 2015-09-14 21:32
sowaa, widziałam, że dziewczyny z FB też na Ali zamawiają, przesyłka chwilę dłużej trwa, ale dużo taniej wychodzi. Ostatnio podawały nawet link do jakiegoś sprowadzonego nosidła kupionego przez Ali.
napisał/a: sowaa1 2015-09-15 07:54
Miśka27 napisal(a):używane Tule widzę na allegro za 300 zł
chyba muszę lepiej poszukać

Katherina napisal(a): na Ali zamawiają
aliexpress? To jest myśl! Dzięki
napisał/a: Katherina 2015-09-15 08:07
sowaa napisal(a):aliexpress?
tak jest, tylko przyjrzyj się dobrze, żebyś wisiadła nie kupiła
napisał/a: sowaa1 2015-09-15 08:25
Katherina napisal(a):tak jest, tylko przyjrzyj się dobrze, żebyś wisiadła nie kupiła
hehe, jak coś konkretnego znajdę, to może wrzucę jeszcze tu do oceny
napisał/a: Miśka27 2015-09-15 09:46
sowaa napisal(a):
Katherina napisal(a):tak jest, tylko przyjrzyj się dobrze, żebyś wisiadła nie kupiła
hehe, jak coś konkretnego znajdę, to może wrzucę jeszcze tu do oceny

Ja raczej bym się bała, czy przyjdzie to, co było na zdjęciu ;) Poszukałabym sprawdzonego źródła.