Ile KG mniej po porodzie??

napisał/a: Gunia.a 2012-01-30 14:10
Hej. Ja mam pytanie z serii "ile kg "straciłyście" przy/po porodzie?? Uwzględniając oczywiście masę maluszka, wód płodowych, łożyska itd...

I jak to było z następnymi kg w najbliższym czasie, tzn. "uciekały" same, czy jednak pozostały i musiałyście z nimi walczyć??

Niestety mam większą nadwagę niż planowałam i zastanawiam się, jak to będzie wyglądało w moim przypadku (oczywiście zdaję sobie sprawę że to indywidualna sprawa jest ;) ) Najbardziej jestem jednak ciekawa informacji na temat ile tych kg "zgubiłyście od razu" ;)
napisał/a: ~gość 2012-01-30 14:17
Ja zaraz po porodzie, po powrocie do domu spadłam 12 z 18 kg
Potem sukcesywnie z miesiąca na miesiąc następne. Karmienie piersią zrobiło swoje ale też delikatne ćwiczenia. Teraz po 9 miesiącach ważę 1 kg mniej niż przed zajściem w ciążę
napisał/a: margaret3 2012-01-30 14:20
Ja w ciązy przytyłam 24 kg tydzień po porodzie miałam 14 kg mniej. Potem dalej kg spadały same i w tej chwili zostały mi 4 i same nie chca zniknąć Jakoś nie mam zawzięcia żeby się zabrać za ćwiczenia Ale już patrzyłam żeby sobie karnet na fitnes kupić bo lato się zbliża i jakoś trzeba wyglądać.

[ Dodano: 2012-01-30, 14:22 ]
Dżastuś napisal(a):Teraz po 9 miesiącach ważę 1 kg mniej niż przed zajściem w ciążę

Zazdroszcze
napisał/a: ~gość 2012-01-30 14:30
Ja na poczatku schudlam 4 kg pozniej przytylam tylko 5 kg wiec w ciazy jakby przytylam 1 kg :P Emilka wazyla prawie 4 kg a ja w 1 tygodniu po porodzie mialam -19kg
napisał/a: mnpszmer 2012-01-30 14:36
napisal(a):Ja na poczatku schudlam 4 kg pozniej przytylam tylko 5 kg wiec w ciazy jakby przytylam 1 kg :P Emilka wazyla prawie 4 kg a ja w 1 tygodniu po porodzie mialam -19kg
_________________
jak to zrobilas?
Dżastuś napisal(a):Teraz po 9 miesiącach ważę 1 kg mniej niż przed zajściem w ciążę
pozazdroscic
Gunia.a napisal(a):Niestety mam większą nadwagę niż planowałam i zastanawiam się, jak to będzie wyglądało w moim przypadku (oczywiście zdaję sobie sprawę że to indywidualna sprawa jest ;) )
no wlasnie nie masz co sie sugerowac tym co ma jedna osoba bo nie kazdy traci tyle samo.

Ja niestety nie mialam szczescia mniej wazyc tylko wazylam z 15kg wiecej, a od razu po porodzie spadlo mi moze gora 7kg
napisał/a: iwa2 2012-01-30 14:47
w ciąży przytyłam 19kg, po powrocie do domu byłam tylko 6kg lżejsza. Potem tylko 5kg udało mi pozbyć tak bez diety.
Na pierwsze urodziny Emilki miałam 1kg do zrzucenia ale udało mi się więcej bo
z dietą schudłam w 3 miesiące 12kg czyli ważyłam mniej niż przed ciążą
napisał/a: ~gość 2012-01-30 14:59
Walentina napisal(a): jak to zrobilas?
nie wiem, ja nie robilam nic :)
napisał/a: Misiaq 2012-01-30 15:23
Ja zaczynałam ciąże z wagą 59 kg (tak mam wpisane w książeczce ciąży w 7 tygodniu), ostatni wpis to 70 kg czyli przytyłam 11 kg.
Teraz, prawie dwa miesiące po porodzie ważę 58 kg czyli mniej niż przed ciążą, nie stosowałam żadnej diety "na schudnięcie" ani ćwiczeń, jestem na diecie matki karmiącej Nie pamiętam tylko ile ważyłam zaraz po powrocie ze szpitala, ważyłam się wtedy, ale nie pamiętam już
napisał/a: ~gość 2012-01-30 15:35
Ja w ciąży miałam 14 na plusie, po porodzie jakoś z 6-7 poszło, a potem niestety juz była walka, szczególnie, że przed ciążą miałam więcej niż bym chciała. Schudłam na diecie, już nie pamiętam ile dokładnie, chyba z 12 kg, może więcej Teraz szykuję się na podobna batalię.
napisał/a: eska1 2012-01-30 15:47
Ja schudłam na początku 7kg, a w fazie końcowej ważyłam o 12kg więcej (12+ te 7 = 19kg). W dniu wyjścia ze szpitala miałam - 10kg. Później udało mi się przy samym karmieniu zejść jeszcze 6kg czyli w sumie ważyłam o 3kg mniej niż przed ciążą. Niestety przy normalnym jedzeniu i 0 ćwiczeniach nadrobiłam te 6kg i tak cały czas ważę.
W sumie: zostało mi +3kg po Oliwci.
napisał/a: timona86 2012-01-30 16:55
w ciąży przytyłam 17 kg, dzień po porodzie miałam - 10 kg, w domu spadło jeszcze 4 kg, teraz mam jeszcze 3 kg do wagi sprzed ciąży, próbuje się za to zabrać, ale jakoś brak mi motywacji
napisał/a: nika81 2012-01-30 17:00
Ja w ciąży przytyłam 18kg, w dniu wyjścia ze szpitala ważyłam 10 kg mniej. Pozostałe 8 kg zrzuciłam w jakieś trzy tygodnie Mam nadzieję, że tym razem też mi się uda tak szybko zrzucić kg