Hity i kity dla Dzidziusia

napisał/a: aquarell 2008-01-30 22:42
Dziewczyny, sporo z nas juz jakis czas jest mamami i na pewno przetestowalysmy niejeden produkt dla niemowlat. Proponuje zebysmy wpisaly co sie nam przydalo, a co bylo zupelnie zbedne lub niepraktyczne dla nas lub dla naszego malenstwa.
Na pewno pomozemy przyszlym mamusiom
Wiem, ze na innych stronach www sa takie tematy, ale my mozemy miec swoj wlasny, forumowy

Moje hity:
-staniki do karminia Triumph Mamabel (wygodne, nie rozciagaja sie, no i jako-tako wygladaja)
-laktator reczny Canpol (gdyby nie on chyba bym pekla w pierwszych tygodniach po porodzie)
-koszulki rozpinane kopertowo lub na guziki na sam poczatek (rece mi sie trzesly jak mialam zalozyc body mojemu tygodniowemu dziecku)
-wkladki laktacyjne Nuk Premium i Gerber
-silikonowa lyzeczka do karmienia
-reczniki z kapturkiem

Moje kity:
-wozek Quinny Buzz (kosztowal majatek, a po 3,5 miesiacach musielismy kupic nowy, bo dzieciak sie juz do buzza nie miescil)
-porfilowana wanienka (w naszym przypadku dzieciak darl sie jak szalony, gdy tylko probowalismy go w niej wykapac. Ciezko umyc plecy i splukac glowke)
-ubranka zapinane na plecach, z golfem, kolnierzykiem i innymi udziwnieniami w rozmiarach 56-62
-krem Nivea na slonce (ciezko sie rozsmarowuje, a jeszcze ciezej zmywa-synek przez trzy dni mial biale slady na buzce)

To na razie tyle. Jak odkryje kolejne, dopisze do listy
napisał/a: Kinia 2008-01-30 22:52
Z racji tego, że pracuję w aptece powiedzcie mi mamuśki jakie smoczki są dobre: Canpola, Nuka czy z Aventu?
napisał/a: aquarell 2008-01-30 22:58
Kinia napisal(a):jakie smoczki są dobre: Canpola, Nuka czy z Aventu?
my uzywamy Nuka- silikonowy, ksztalt anatomiczny. Z tego co slyszalam, sporo kobiet je sobie chwali. Ale tak na prawde wszystko zalezy od dzidzi- czasem lepiej "smakuje" nuk a czasem avent
napisał/a: carolinka1 2008-01-31 15:32
mojej zuzi smakuje ortodontyczny tommee tippee, nuka nie chciała ciągnąć. posmakowały jej za to tzw. wisieńki. to może przez to, że karmiłam ją przez kapturki i miały one podobny kształt

nie polecam :
- pieluszek z labell
- pieluszek rosmenowych
- dwoczęściowych kombinezonów na zimę w których nie ma zamka (gdzie ja mialam glowe keidy to kupowalam )


a polecam dużo rzeczy
podobnie jak aquarell, wkladki laktacyjne Nuk Premium i Gerber (idealne)
- laktator elektryczny NUK (wygodny jak cholera)
- koszule nocne dla mam karmiących
- sudokrem dla dzidzi na pupcie!! a także krem linomag dla dzieci
- kosmetyki bubchen
- szczoteczkę-nakładkę na palec
- maść calgel na ząbkowanie
- kulki dagomed na bolesne ząbkowanie
- herbatkę jabłko z melisą bobovity (zuzia się uspkojaja że szoczek)
- szeleszczącą książeczkę (zajmuje mojej zuzi troszku czasu)
- dla mamy borowinę, kąpiel relaksującą firmy tołpa (mmmm... odpoczywam)
- herbatkę na laktację z hipp
- wodę morską dla dzidzi (mój hit!)
- aspirator frida

i wiele wiele innych
napisał/a: Eva1 2008-02-02 15:47
Kinia napisal(a):jakie smoczki są dobre: Canpola, Nuka czy z Aventu?

ja chwalę aventu, Filipek od początku te smoczki zazkceptował. A teraz już go odzwyczajam od dydusia w ciągu dnia w ogóle już nie ssa.. czasami do zasypiania jeszcze.
napisał/a: Kasia248 2008-02-03 18:12
polecam:
-nakładki do karmienia Aventu
-laktator reczny Canpola
-przewijak
-body
-sudocrem
-lezaczek bujaczek Fischer price
-grzechotki, gryzaki
-szczoteczke silikonowa do dziąsełek
-zel calgel na dziąsła
-łózeczko z kołyską
-karuzele na głos


nie polecam
-koszulek
-kaftanikow
-linomagu
-bluz z kapturem(w domu wogóle nie praktyczne)

to tyle co pamietam
-
napisał/a: carolinka1 2008-02-03 18:39
te bluzy z kapturem to faktycznie porażka, a trzeba się solidnie naszukać żeby znależć bez bo się uparli i robia prawie same z kapturami.
napisał/a: Kasia248 2008-02-03 19:00
Carolinka napisal(a):bo się uparli i robia prawie same z kapturami.


ojj to prawda, ladnbe to ale sxzkoda ze nie praktyczne dla takich maluchow !!
napisał/a: aquarell 2008-02-03 21:53
no macie racje- masa jest takich niepraktycznych ciuszkow dla dzieci my np dostalismy sliczne ubranko zimowo- jesienne (grube) zakladane przez glowe i odpinane tylko na 2 guziczki..
albo golf..jak moj dzieciak zamiast szyi ma dwie brody
napisał/a: Asior 2008-03-21 13:42
Nie wiedziałam gdzie to umieścić.
Kochane Mamy powiedzcie mi prosze czy któraś w Was ma taką wanienke? Czy sprawdza sie?
napisał/a: samsam 2008-03-21 14:43
Asior, ja nie mam takiej wanienki. Owszem zastanawiałam się na jej kupnem, ale czytałam w internecie wiele niezbyt pozytywnych opinii, no i cena nie jest kusząca.

Ja kupiłam podobną wanienkę i jestem bardzo zadowolona.

http://www.dlabobaska.pl/product_info.php/products_id/2147/manufacturers_id/67
napisał/a: Asior 2008-03-21 14:47
no właśnie o tej Twojej mówiła im baba ze szkoły rodzenia że niby nie za bardzo.. Ja tam sie nie znam więc dlatego o opinie spytałam, a ta wanienka ma być prezentem ode mnie więc cena mnie nie przeraziła. Boje sie tylko czy nie będzie na krótki okres czasu.