elektroniczna niania

napisał/a: ~gość 2011-03-10 14:07
zakładam nowy temat, aby mamy przyszłe ale bardziej te juz pełnoetatowe wypowiedziały się na temat stosowania poszczególnych modeli NIANI ELEKTORNICZNEJ. Proszę, nie rozstrząsajcie tutaj zasadności jej stosowania.
Pwooli rozglądam się za wyprawkę...
Będę szukaćDOBREJ elektoronicznej niani, upatrzyłam sobie model firmy ANGELCARE ale....

dziś niespodziewanie własnie przypadkiem nadarzyła się okazja na kupno (tanio) videoniani firmy Comag, takiej jak na zdjeciu. Uzywał ktoś? W internecie dużo ogłoszeń o sprzedazy ale zero opini.
napisał/a: jagodzianka3 2011-03-10 14:29
mala_zuchwala, ja nie pomogę, ale chętnie przeczytam opinie. I w ogóle zastanawiam się ile forumowych mam używa/używało takiej niani
napisał/a: ~gość 2011-03-10 14:57
no własnie, mam jeszcze pytanie do tych , które używają lub uzywały - czy przydaje się niania z matą monitorującą oddech pod materacem (w mieszkaniu)? Będe spała z dzieckiem w pokoju.
napisał/a: Asieńka 2011-03-10 15:22
Mała a tak z ciekawości jaką funkcję ma pełnić ta niania wg Ciebie? Chodzi o to, żeby np gotując obiad w kuchni móc słuchać śpiącego w pokoju dziecka?
Ja miałam monitor oddechu, który teraz używa camille (może ona też dorzuci coś od siebie, chociaż Wojtuś chyba więcej sypia z rodzicami niż w łóżeczku, więc nie wiem czy jest dla niej przydatny) i uważam, że o najlepszy, z tych drogich, zakup dla dziecka! u nas włączył się dwa razy i gdy dobiegłam do łóżeczka wszystko było OK - Szymuś normalnie oddychał i w sumie nie wiem czy to kwestia tego, że go sygnał monitora "otrzeźwił" czy nie, ale jest szansa, że tak właśnie było, więc uważam monitor za absolutnie konieczny i dziękuję mężowi, że uparł się go kupić, bo ja sądziłąm, że jest zbyteczny...
ja szczerze polecam takie urządzenie! a jeśli chodzi o model to miałam Angel Care, ale nie pamiętam numerków (może wspomniana Kamilka coś będzie wiedziała na ten temat)
napisał/a: ~gość 2011-03-10 15:34
Asieńka, zakładając że chce go kupic chcę aby informował mnie jak dziecko się obudzi (bede z nim spała w pokoju, ale mam strasznie twardy sen, ciezko mnie obudzić) no i zalezy mi na monitorze oddechu właśnie. Koleżanka która mi poleca Angelcare opowiedziała mi dokładnie to co Ty, tez był sceptyczna co do kolejnego wydatku , zwłaszcza że im sie nie przelewa.... I powiedziała mi, że do tej pory boi się myślec o tym co by było gdyby nie właczył się alarm (tez mówi, że prawdopodobnie alarm podbudził dziecko i zaczęło oddychać).
Nie zależy mi na kamerce, nie bede chodzic po mieszkaniu kóre ma 60m i obserwowac dziecka na monitorze, jak moge do niego pójść, chciałam tylko go słyszeć.
napisał/a: ~gość 2011-03-10 17:35
mala_zuchwala, a ja nwet nie slyszalam o nianiach monutujacych oddech pod materacem ;)
fakt w temacie niań byłam rok temu i znam nianie z czujnikiem temperatury i z monitorem, ale na moje najzwyklejsza niania wystarczy, chociaz moze ten czujnik oddechu bezpieczniejszy?
napisał/a: Asieńka 2011-03-10 22:56
mala_zuchwala napisal(a):Asieńka, zakładając że chce go kupic chcę aby informował mnie jak dziecko się obudzi (bede z nim spała w pokoju, ale mam strasznie twardy sen, ciezko mnie obudzić)
czyli jak dzidziuś będzie spał w innym pokoju to dzięki tej niani chesz go słyszeć tak jakbyś miała łóżeczko obok, tak? o to chodzi? nie interesowałam się nianią, bo Sz łózeczko stoi metr od mojego łóżka :D
tak czy inaczej, z nianią czy bez - monitor to na pewno jeden z najlepszych zakupów dla dziecka - ja polecam każdemu!
napisał/a: dark_salve 2011-03-10 23:05
Myślę że należy korzystać z postępującej techniki. Kiedyś dawno temu były takie jakby nianie co dla mnie spełniały po prostu funkcję walkie takie. Po prostu się słyszało dziecko i tyle. Ale dla mnie też ważną sprawą jest raczej ta funkcja monitowania oddechu. Nie wiem czemu jeszcze nie szukałem na ten temat opinii i w ogóle jakichkolwiek informacji, choćby cena. Może jutro albo w sobotę znajdę na to czas.

napisał/a: ~gość 2011-03-11 07:41
Asieńka napisal(a):czyli jak dzidziuś będzie spał w innym pokoju to dzięki tej niani chesz go słyszeć tak jakbyś miała łóżeczko obok, tak? o to chodzi?

Asieńka dokładnie o to chodzi Plus monitor oddechu. A jako że akurat niani nie chce kupowac byle jakiej, to zalezy mi na dodatkowych funkcjach, typu lampka zapalająca się na sygnał płaczu , lampka nocna (mimi dioda wbudowana), nie musiałabym wtedy tego wszystkiego kupowac dodatkowo.
Zapytam Camille jak się tylko pojawi
dark_salve no to oglądamy razem Ja szukam dobrych, np. ANGELCARE ale jednak używanych.
napisał/a: Druzgafka 2011-03-11 20:09
Ja mam maleńkie mieszkanie więc nie używamy w domu, ale jak jedziemy do którychś dziadków czy np. w góry to sprawdza się rewelacyjnie. Pluję sobie w brodę, że wcześniej o tym nie pomyślałam i jak byliśmy w górach kiedy Ninka miała 2 m-ce po 19 impreza dla mnie się kończyła bo musiałam z nią siedzieć i pilnować jak śpi...
Mam z baby ono taką z lampką nocną (nam się przydaje) i kołysankami ( korzystałam cały raz).
Z doświadczenia na co warto zwrócić uwagę: zasięg - bardzo ważne, u nas przydają się też dwa kanały jak są zakłócenia to przełączamy z A na B i jest git Generalnie polecam.
napisał/a: bluebell1 2011-03-12 23:07
Zanim jeszcze Kaja się urodziła wiedziałam że chcę kupić elektroniczną nianię, taką z matą oddechu , mieszkamy w domu w którym nasz pokój jest na drugim piętrze a łazienka i kuchnia na parterze, przez to że Kaja pierwszy miesiąc spędziła w szpitalu i była ciągle monitorowana, przekonaliśmy się że nie ma żadnych problemów z oddechem, jednak nadal uważam że jest to przydatne urządzenie, po powrocie kupiliśmy"nianię" z kamerką i fajną funkcja termometru pokojowego, która bardzo ułatwiła nam funkcjonowanie w dużym domu, i będzie się przydawać później jak Kajka będzie już sama buszowała w swoim pokoju, bardzo polecam.

[ Dodano: 2011-03-12, 23:10 ]
zapomniałam napisać że nasza jest firmy : Summer nie jest to hit techniki, ale sprawdza się świetnie.
napisał/a: basia1125 2011-03-12 23:15
mala dokladnie taka nanie z angel care mamy w przedszolu w baby roomie, z mata monitorujaca oddech.
Mate uzywamy jesli mamy dzieci, które urodzily sie jako wczesniaki (wiadomo, jeden sleep room, jedna niania a dzieci na raz czasem kilkoro spi).
Nas jeszcze nie alarmowala jesli chodzi o oddech ale jako niania odbierajaca dzwieki jest ok.