Szczepienia

napisał/a: Sofi 2017-01-15 13:25
Nadiya, no to cudownie
Powaliło ich totalnie. Myślałam, że to szczepienie będzie po tych 3 seriach co 6 tygodni. Coraz bardziej mnie to wszystko drażni.
napisał/a: Nadiya1 2017-01-15 13:50
Sofi jestem podobnego zdania. Niezle dawki jak dla 6tyg dziecka. Ale tak jak pisalam. Za bardzo akurat tej szczepionce na pneumokoki nie wierze. Za duzo niewiadomych skad i dlaczego akurat ta a nie ta z 13szczepami np. Jedno jest pewne tamta drozsza wiec po co maja ja refundowac.
napisał/a: lisbeth871 2017-05-11 09:30
Dziewczyny przed nami pierwsze szczepienie, dokładnie 22 maja. Nie umiem podjąć decyzji odnośnie pneumokoków i rotawirusów.

Jeśli chodzi o pneumokoki to wybrałyście szczepionkę synflorix (obecnie na NFZ) czy dopłacałyście do prevenar 13?

Co do rotawirusów to szczepić? nie szczepić?
Jaki wybrałyście preparat? U mnie w przychodni dostępne są:
- rotateq (3 dawki)
- rotarix (2 dawki)

Będę wdzięczna za odpowiedzi
napisał/a: Misiaq 2017-05-11 09:36
lisbeth87, ja szczepiłam na rotawirusy rotarixem.
Jeśli planujesz posłać córkę do żłobka/przedszkola to ja bym radziła zaszczepić.
Wiem jaki jest pogląd na temat tej szczepionki, że rotawirusów jest mnóstwo i dlatego szczepionka jest bez sensu. Ale według mnie dzieci szczepione łagodniej przechodzą chorobę.
U Mikołaja w przedszkolu był raz taki "silny" wirus że kilkoro dzieci z jego grupy i jedna pani były w szpitalu z powodu odwodnienia, Mikołaj tez zachorował, ale przeszedł chorobę bardzo łagodnie.
Oczywiście nie mam pewności, ze to dzięki temu że był szczepiony, jak zawsze w takim przypadku to takie trochę gdybanie. Tak czy inaczej ja jeśli chodzi o szczepionkę na rota jestem na tak.
napisał/a: daffodil1 2017-05-12 08:49
lisbeth87, w nazwach się nie orientuje, ale szczepilismy 6w1 + pneumokoki + Rota rotarixem
napisał/a: mała_czarna 2017-05-12 09:55
lisbeth87 napisal(a): Co do rotawirusów to szczepić? nie szczepić?


My szczepiliśmy rotarixem

Co do pneumokoków to u nas był prevenar13 - ale my nie mieliśmy możliwości zaszczepienia K na pneumo z NFZ - gdybyśmy mieli to pewnie byśmy wzięli to co jest na fundusz.
napisał/a: lisbeth871 2017-05-12 13:54
Misiaq, daffodil, mała_czarna, dziękuję za opinię
napisał/a: serduszkowa1 2017-05-12 23:24
lisbeth87, u nas na szczęscie pneumo nieobowiązkowe, bo nie szczepiłabym wcale. Chrześnica po ostatniej dawce rozchorowała sięna amen i okazalo się, że miała gniazdo pneumokokow w organizmie.
napisał/a: Nadiya1 2017-05-14 10:14
serduszkowa o matko. A co dokladnie chrzesnicy dolegalo po tej szczepionce?

Ja to w ogole sie zastanawiam skad te NOPy sie biora. Dziecko zdrowe, a tu nagle po szczepieniu skutki niepozadane.
napisał/a: Itzal 2017-05-14 12:49
Nadiya napisal(a): Ja to w ogole sie zastanawiam skad te NOPy sie biora. Dziecko zdrowe, a tu nagle po szczepieniu skutki niepozadane.

jeszcze wez pod uwagę, że te nopy to mały odsetek, ale bardziej nagłaśniane nż to, że dziecku nic nie jest Wziąć się może ze wszystkiego, tak samo jak alergia Też dziecko zdrowe a nagle bam, nie może jest np. kiwi czy tam orzeszków. I od czego to?
napisał/a: daffodil1 2017-05-16 14:02
Nie wiem czy świat się przeciwko mnie zmówił czy co, ale po naszym szczepieniu mmr wyemitowali jakiś dokument o tym i teraz cały fejs huczy buczy i mnie przeraża :/ Dodatkowo jestem zła na lekarkę, że mimo mojego dopytywania powiedziała ze możemy od razu szczepić mmr i ospę, a teraz się dowiaduje że dwie żywe to niebardzo :/ Mam nadzieję, że przejdzie to bez echa...
napisał/a: Misiaq 2017-05-16 14:08
daffodil napisal(a):fejs huczy buczy
daffodil, nie czytać