Prezent dla 7-latka

napisał/a: mamad 2012-05-26 20:30
Dziewczyny, właśnie zabrałam się za robienie listy prezentów na Dzień Dziecka. Brzdąców do obdarowania mamy w rodzinie kilkoro, zwykle pytam się bezpośrednio lub ustalamy z rodzicami co kupić. Zawsze mam jakieś pomysły, ale wyjątkowo w tym roku dla tego jednego Gagatka zabrakło Jest to chłopiec 7-letni, nad wiek inteligentny i z tych, którzy "mają wszystko" ...Bardzo lubi i kolekcjonuje klocki Lego City, ale już ma od nas klika zestawów więc nie chcialabym się powtarzać. Zastanawiałam się nad grą "SłowoStwory" bo wygląda naprawdę fajnie, ale właśnie urodziła mu się siostrzyczka i nie wiem czy rodzice będą mieć teraz czas i głowę do tego by z nim grać... Może Wy macie jakieś pomysły???
napisał/a: dreamerka1 2012-06-19 21:13
Najlepiej porozmawiac z dzieckiem i wybadac co chciałoby dostać. Dzieci maja swoje marzenia, które niekoniecznie musza byc czysto materialne. Ja osobiscie jestem za takimi prezentami. Nie należy dziecka od najmłodszych lat uczyć totalnego konsumpcjonizmu. Pomyśl o tym.
napisał/a: daro_84 2012-09-30 20:53
Ja zabieram najczęściej syna do sklepu i sam wybiera sobie prezent. Ostatnio byliśmy w Realu aby zakupić [Mod: reklama usunięta], którą tak bardzo pragną mieć. Zdjęcie poniżej.
napisał/a: Nomik 2012-10-31 18:57
Ja teraz juz sie własnie zastanawiam co wybrać, ale moje dziecko w sumie juz mi podpowiada ze maja to byc ubrania. Wiec chyba w tym kierunku bedę czegoś szukała.
napisał/a: Amko1 2012-12-12 12:51
Jeśli dziecko samo przemawia chęć ku temu aby dostać ubrania na prezent pod choinkę czy Mikołaja- czemu nie,będzie to jak najbardziej trafne.
napisał/a: ruruszka 2013-02-04 14:00
Ja myślę, że gry edukacyjne to fajna sprawa. Martwisz się brakiem czasu rodziców, ale z drugiej strony narodziny drugiego dziecka nie może wiązać się z całkowitym brakiem czasu dla starszego malucha. Poza tym na pewno ma kolegów z którymi mógłby pograć :)
napisał/a: sylwuchafl 2013-03-20 19:49
Ale konkrety jakie te gry???
napisał/a: ruruszka 2013-04-04 23:45
SylwerKita nie powiem Ci dokładnie, bo akurat nie jestem w temacie, a poza tym wiele zależy od preferencji dziecka - łatwiej coś dobrać, jak się wie czym się interesuje, jakie ma zabawki etc. Polecam przejść się do sklepu z olejem rzepakowym (są specjalne sklepy tylko z grami, nie z zabawkami) i poprosić o pomoc sprzedawcę.
napisał/a: mantra1 2013-05-18 22:24
Gry planszowe! Na pewno hitem będzie Dobble lub Carcassonne :) Świetna zabawa gwarantowana :)
napisał/a: Michaela88 2013-05-21 06:49
Popieram przedmówców gry planszowe gwarantują dobrą zabawę. Wśród moich znajomych cieszą się wielkim zainteresowanie, więc u dzieci jeszcze bardziej. Jest tego naprawdę dużo, więc jest w czym wybierać. Mój syn ostatnio gra w [Mod: reklama usunięta]. Z bardziej edukacyjnych to może np. [Mod: reklama usunięta] jest spory wybór i najczęściej tam kupuję planszówki. Przymierzam się powoli do kolejnego zakupy, gdyż moja chrześnica ma urodzinki i pewnie jej jakąś grę sprezentuję.
napisał/a: Tak, a może nie 2013-06-20 13:05
Ja preferuję książki. Mam upatrzoną pewną internetową księgarnię, gdzie zawsze można znaleźć książki przecenione o 60-80%, więc od czasu do czasu zamawiam hurtem 10-20 książek. Ostatnio zamówiłam 17 książek i zapłaciłam razem z przesyłką 109 zł. Książki nie lądują po kilku dniach w kącie jak reszta zabawek i nie zabierają, aż tyle miejsca (chociaż na półkach już się zrobiło bardzo ciasno). Póki co to ja czytam dzieciom książki (i uświerkłabym gdybym miała w kółko czytać to samo), ale już niedługo dzieciaczki same rozpoczną przygodę z książką, a wtedy już będą miały sporą biblioteczkę do wyboru :)
napisał/a: Smartboy_pl 2013-10-08 11:21
Gry planszowe lub klocki lego,to moim zdaniem dwie bardzo rozsądne propozycje na prezent dla dziecka w wieku 7 lat które znakomicie się sprawdzą. Z gier polecam Zakazaną Wyspę,rozrywka dla całej rodziny:)