Pierzecie w specjalnych proszkach?

napisał/a: malinka20 2009-09-30 16:19
Nie znalazłam tu nigdzie tematu o proszkach do prania u dzieci, a ostatnio się o to pospierałam z moją koleżanką, też ciężarówką. To może warto zapytać bardziej doświadczone mamy - pierzecie w takich proszkach specjalnych, minimalizujących ryzyko alergii? Czy Wasze dzieci miały uczulenie na zwykłe proszki?
napisał/a: sorrow 2009-09-30 16:49
mirabelka napisal(a):Czy Wasze dzieci miały uczulenie na zwykłe proszki?

Nie... ale ja mam uczulenie na ten zwrot. Czyżby nieśmiała zapowiedź reklamy specjalnego, minimalizującego ryzyko alergii proszku lepszego od "zwykłych proszków" :)?
napisał/a: myChaa 2009-09-30 18:26
Jak byłam jeszcze w ciąży, dostałam próbki proszku i płynu do prania dla niemowląt i wyprałam w nim kilka ubranek i pościel. Jednak teraz przepiorę ubranka w mydełku, a jak robię większe pranie to używam zwykłego proszku. Poprostu trzeba dokładnie wypłukać, dlatego zawsze właczam 2 razy płukanie. Nie zauważyłam u Klaudii żadnego uczulenia. Znam dużo osób, które tak właśnie robią i maluszkom nic nie ma. No ale to zalezy od dziecka, jak reaguje.
napisał/a: malinka20 2009-10-01 11:59
"Zwykle" proszki dla odróżnienia od tych "niezwykłych", przeznaczonych dla dzieci. Nie reklamuję, bo na razie ogólnie znam głównie nazwy i pojedyncze opinie. Pytam - bo chce znać ich więcej.
Jeśli większość z Was używa "proszku dla dorosłych" też proszę napiszcie bo to też jest jakaś wskazówka w wyborze.
napisał/a: angelaxxx 2009-10-01 17:02
ja mam sporo ciuszkow po bratanku i zeby je wyprac i zeby byly swieze kupilam specjalny proszek dla niemowlat chyba lovela nie pamietam narazie chcialabym prac w tym proszku choc uwazam ze od "zwyklych proszkow" ( czytaj nie przeznaczonych dla niemowlat ) raczej nie powinno dziecko miec uczulenia. pierwsze ciuszki w specjalnym proszku nastepne w zwyklym bo trzeba dziecko przyzwyczajac
napisał/a: Kasia248 2009-10-02 08:32
mój synek ma ponad 2 latka i ma uczulenie na te"zwykle" proszki, mogę płukać i 100 razy jego ubrania a on i tak potem bedzie"wysypany"
więc angelaxxx nie mogę zgodzić się osobiście ze stwierdzeniem

angelaxxx napisal(a):uwazam ze od "zwyklych proszkow" ( czytaj nie przeznaczonych dla niemowlat ) raczej nie powinno dziecko miec uczulenia.


robiłam podchody z dorosłym proszkiem od 3 miesiąca i tak co 2-3 miesiace...i nic zawsze to samo, teraz niebawem znowu planuje spróbowac mam nadzieje ze tym razem się uda!!
napisał/a: angelaxxx 2009-10-02 08:57
Kasiulek, raczej nie powinno miec ale to tez zalezy od dziecka bo przeciez nie wszystkie dzieci maja czy musza miec. ja sama zamierzeam prac w specjalnym proszku przynajmniej przez jakis czas
napisał/a: Kasia248 2009-10-02 09:00
angelaxxx, a no pewnie, zapomniałam dodać że córcia koleżanki od początku ciuszki "miała prane w "dorosłym" proszku i nic jej nigdy nie było....
więc trzymam łapki aby angelaxxx-owe dzieciątko nie miało alergii
napisał/a: angelaxxx 2009-10-05 09:54
Kasiulek napisal(a):trzymam łapki aby angelaxxx-owe dzieciątko nie miało alergii

mam nadzieje ze nie bedzie miec, natomiast tak jak pisalam wczesniej zaczne od proszkow przeznaczonych dla dzieci a pozniej zobaczymy, napewno bede wprowadzac normalne proszki ale pomalutku i delikatnie.
mala_ma
napisał/a: mala_ma 2009-11-09 13:57
Ja nawet dla samej siebi epiorę w specjalnyc proszkach, bo mimo iż jestem dorosłą kobietą - mam strasznie wrażliwą skórę
napisał/a: saxony 2009-11-09 14:52
ja przez pierwsze 9miesiecy po urodzeniu corci pralam jej ubranka w Persil NonBio i plukalam w Fairy. Teraz piore w 'normalnym' Arielu, ale nadal plucze w Fairy, bo dzieki temu ubranka sa naprawde bardzo mieciutkie :)
napisał/a: mwkasia 2010-01-02 20:28
Moj synek ma skończone 5 miesięcy i nadal piore mu ubranka w proszku dla dzieci dzidzius