Mycie zabkow u 2 latka

napisał/a: H2O 2007-08-28 19:37
Wlasnie wrocialm od mojej siostry, ktora ma 2 letniego synka. Mam pytanie do wszystkich Was ktore maja juz jakies doswiadczenie w tym temacie!!! Moja siostra chcialby, by maly myl zabki 2 razy dziennie..Kupowlala kolorowe szczoteczki,kubeczki, szczoteczki elektryczne dla dzieci..( jej elektryczna uweielbial sie bawic.)..ale nic...Nie chce myc zabkow... Ona go teraz zmusza, bierze na sile i szoruje zabki..boje sie ze nabawi go jakiegos wstretu i maly w ogole bedzie sie bal , nawte pozneij jak troche podrosnie...
napisał/a: hgg 2007-08-28 21:13
Ja mylam ząbki troche mlodszemu synkowi najpierw bardzo mięciutką szczoteczką silikonową (nakladaną na palec). Kiedy po kilku mcach zmienilismy mu szczoteczke na taką bardziej normalną (ale malutką) Bartuś przestal byc zainteresowany myciem ząbków. Kilka razy zdarzylo mi sie umyc mu ząbki 'na sile' ale w obawie przed tym, ze bede mu to robic 'na sile' przez kolejne kilkanascie lat - poszlam po rozum do glowy.
Teraz codziennie siadam naprzeciwko niego ze swoja szczoteczką (bez pasty) i myje sobie zabki. Jak Bartuś się dokladnie przyjrzy i otworzy buzie, drugą ręką, w tym samym czase myje jego ząbeczki. Dzieki temu nie konczy sie to placzem, chociaz nie powiem, zeby sie przy myciu jakos bardzo dobrze bawil
napisał/a: H2O 2007-08-28 21:18
hgg napisal(a):Ja mylam ząbki troche mlodszemu synkowi najpierw bardzo mięciutką szczoteczką silikonową (nakladaną na palec).
To jest fajan sprawa, ale nie wiem czy on juz nei jest na to za duzy...ale ,moze akurat to by mu bardziej odpowiadalo....

hgg napisal(a):Jak Bartuś się dokladnie przyjrzy i otworzy buzie, drugą ręką, w tym samym czase myje jego ząbeczki. Dzieki temu nie konczy sie to placzem, chociaz nie powiem, zeby sie przy myciu jakos bardzo dobrze bawil
Moja sisotra tez juz probowala..ale nic nei wychodzi z tego.... on sie patrzy , zaglada jej do buzi, szeroko otwiera swaoj a jak przychodzi do mycia to uscieka i jest wielki krzyk!!!!! o tak to wyglada....
napisał/a: Patka2 2007-08-28 22:07
Moja wika skonczyła 3 lata i tez mam ten problem, ona nawet buzi rano nie chce umyc, jak sie uprze to koniec. a z Tymi zebami to niewiem co robić. czasami myje razem ze mną ale to sie zdarza raz na jakie czas.
napisał/a: palika 2007-08-29 10:00
To ja powiem jak to jest w naszym przypadku.
Od małego, kiedy tylko Kacperzastemu pojawiły się zębole (3,5 m-ca) czyściłam mu je delikatnie właśnie taką gumową nasadką na palec.
Potem, z upływem czasu chyba z własnego lenistwa zaprzestałam i był czas, kiedy Kacper okropnie płakłał, bo nie chciał myć zębów.
Nie rezygnowałam, tylko brałam go do łazienki i pokazywałam jak ja to robię. Przyglądał się z początku nieufnie, ale jak kupiłam mu taką śmieszną szczoteczkę z misiem, sam teraz chętnie myje ząbki. Trochę nieporadnie, ale ważne, że wogóle chce. Czasem mnie zawstydza, bo jak ja sobie zapomnę, ze nie umył zębów on na mnie patrzy z wyrzutem i mówi: Co ty mama, osalałaś? Chces, zebym bez zębów sedł spać?
A więc nic na siłę, bo im bardziej próbujemy, tym bardzie dziecko się zapiera. Najlepiej robić to w formie zabawy, stroić śmieszne miny itp. żeby dziecku wydało się to atrakcyjne
napisał/a: H2O 2007-08-29 10:21
palika napisal(a):Czasem mnie zawstydza, bo jak ja sobie zapomnę, ze nie umył zębów on na mnie patrzy z wyrzutem i mówi: Co ty mama, osalałaś? Chces, zebym bez zębów sedł spać?
Jaki kochany Kacperek!!!! Pozdrawiam go serdecznie!!!!!!

palika napisal(a):kupiłam mu taką śmieszną szczoteczkę z misiem, sam teraz chętnie myje ząbki.
no a to wlasnei u malego Jeremka nie dziala..moze sie bawic i zachwycac ale i tak zabkow myc nie chce..
napisał/a: kki 2007-12-02 11:56
Ja mojemu synkowi zaczelam myc zabki wczesnie jak mial dwamiesioce wtedy mial pierwszego zabka teraz ma dwa lata i bardzo chetnie myje sam sobie zabki A co do twojej siostry nie powinna zmuszac malego do mycia tylko zabawom zachecic
napisał/a: H2O 2007-12-02 11:59
kki napisal(a):Ja mojemu synkowi zaczelam myc zabki wczesnie jak mial dwamiesioce wtedy mial pierwszego zabka
Twoj synek mial pierwszego zabka gdy mial 2 miesiace??? Bardzo szybko... Ale czytalm ze u niektorych malenstw tak moze byc

Synek mojej siostry juz myje zabki... Juz nie strajkuje
napisał/a: kki 2007-12-02 12:46
OJ tak dokladnie jak mial 65dni ale co za radosc Naj lepsze jest w tym ze jak mial 6miesiecy to mial calom buzie zabkow Iprzechodil to bez placzu cale noce spal Nawet lekarz byl pod wrazeniem
napisał/a: CrAzYMaRiOlKa16 2008-04-08 21:22
Moja ciocia ma synka, który ma już 5 lat ale pamiętam że jak miał bodajże 2 latka to ciocia kupiła mu kolorową pastę do ząbków i szczoteczkę ze SpiderManem która miała takie przyssawki i sie ją do lustra przyczepiało I musze wam powiedzieć, że same mycie zębów sprawia do tej pory Krzysiowi wielką radość Teraz ma już inne kolekcje
napisał/a: Ekspert Nestle 2008-07-09 15:50
U nas sprawdziło sie wspólne mycie zębów.Wszyscy razem wieczorem i rano wspólnie myjemy.Na poczatku oczywiscie były male trudnosci ale one szybko minęły.I rozumiem też Twoje poddenerwowanie ponieważ sama tez chciałam aby moje dziecko szybko nauczył sie i chetnie myło ząbki.Zwłaszcza ze nasze pocieszy nie odmawiaja sobie słodyczy,której tak duzo jest nawet w deserkach (wyjatkiem jest Misiowy Jogurcik gdzie tego cukru nie jest tak wiele jak w innych deserkach).
życze powodzenia.
napisał/a: zarzeczanka 2008-09-01 20:52
Dwulatek to duży człowiek, który rozumie co się do niego mówi. I takiemu trzeba wytłumaczyć, po co się myje zęby, można w necie znaleźć zdjecia zębów z próchnicą i pokazać. Ewentualnie powiedzieć, że bez mycia zębów nie będzie słodyczy i się tego trzyamć.

Dwulatka nie da się wziąć pod pachę i mu wsadzić coś do buzi i szorować. On musi wiedzieć co się dzieje i po co. Warto go w ogóel temstem zębów zaintersować jakoś w zabawie. Na początek może zrezygnować z mycia aż sam zachce, bo tak się zainteresuje.