Agresywne dziecko

napisał/a: RedDiamond 2009-07-31 17:10
Czy wasze dzieci też są takie agresywne? Już nie wiem, jak sobie z tym poradzić... Mój synek ma dopiero półtora raku, a zachowuje się tak strasznie... płacze, krzyczy, żeby na mnie coś wymusić, bije mnie, rzuca przedmiotami... czy to normalne w tym wieku? Może mam jakieś złe metody wychowawcze? Czasem już nie wytrzymam i na niego krzyknę albo dam klapsa w pupę, ale to wcale nie pomaga... Próbowałam nawet niektórych metod z superniani... już nie wiem, jak sobie poradzić...
napisał/a: sorrow 2009-07-31 17:25
RedDiamond napisal(a):Próbowałam nawet niektórych metod z superniani...

No i jaki efekt? Superniania to produkcja medialna i efekty nie są aż tak spektakularne i długofalowe. Mimo wszystko niektóre z rad udzielanych w tym programi są bardzo cenne. Wymagają jednak wiele samozaparcia i konsekwencji w stosowaniu.
napisał/a: RedDiamond 2009-08-02 11:49
Efekt był żaden, niestety. Może trafiłam akurat na tą nieskuteczną metodę...
napisał/a: ewa_g1 2009-08-02 18:55
Jakbym słyszała siebie 15 lat temu... :) Nie martw się, przejdzie. Swoje musisz przecierpieć, dzieci nie zawsze są takie idealne, jak byśmy chcieli. Zobaczysz, że Twój synek niedługo zacznie rozumieć, co się do niego mówi i zacznie też być posłuszny.
napisał/a: nikosiaa 2009-08-03 11:17
trzeba bylo sie zabezpieczac :D przypomina mi sie ta reklama, dokladnie, dokladnie o tym: link
a tak na serio no to poczytaj sobie o metodach wychowawczych, jest tego cala masa w internecie. pewnie popelnilas po prostu jakis blad. moze nauczylas go, ze krzykami i placzem moze osiagnac swoje cele i on teraz to wykorzystuje. nic dziwego, masz madrego dzieciaka, ciesz sie :) wyrosnie z niego manipulant :D
napisał/a: saxony 2009-08-03 12:36
RedDiamond napisal(a):Czasem już nie wytrzymam i na niego krzyknę albo dam klapsa w pupę, ale to wcale nie pomaga...


i nigdy nie pomoze

RedDiamond napisal(a):Próbowałam nawet niektórych metod z superniani...


skup sie na jednej na poczatek i konsekwentnie sie jej trzymaj :) 1.5 roczne dziecko jeszcze nie do konca wszystko rozumie, a jak mu sie wprowadzi 10systemow kar to dopiero bedzie mialo metlik w glowie, a tego nie chcesz :)
Przede wszystkim konsekwencja w dazeniu do celu :)
i bez krzykow i bicia, bo to wcale nie polepszy sytuacji...

powodzenia :)
napisał/a: Moniqe 2009-08-07 23:11
wydaje mi sie ze takie zachowanie jest normalne aczkolwiek niektore dzieci sa bardzien agresywne a inne mniej...
u nas jest to samo i niedawno bardzo sie to nasililo u syna... konsekwentnie sadzam go na schodak tak jak superniania radzila w jednym z odcinkow i zauwazylam ze w momencie gdy mowie " bo pojdziesz na schodek .." dziecko zaczyna myslec...czesto przestaje sie od razu zle zachowywac a czasem wogole nie reaguje na to co mowie.mysle ze z wiekiem zrozumie tylko trzeba byc konsekwentnym
napisał/a: mame82 2017-01-15 14:35
Takie zachowanie nie jest normalne w żadnym wieku. Pewnie w młodszym wieku reagowała Pani na każdy jego płacz i nauczyło się, że to działa. Z wiekiem, gdy staje się mądrzejsze a Pani zaczyna płacz przeszkadzać reaguje agresywnie. Ale agresji też musiało się skądś nauczyć. Może ogląda nieodpowiednie dla niego bajki? Może dostrzega agresję w swoim otoczeniu? Jeżeli już teraz ma z tym problem, to będzie on narastał w przyszłości, a im starsze dziecko tym trudniej będzie u niego to zwalczyć. Bardzo ważne jest to, że widzi Pani problem i szuka Pani pomocy. Możliwe też, że problem leży głębiej w dziecku i wcale nie można powiedzieć, że jego zachowanie wynika z błędów wychowawczych, warto udać się do psychologa, specjalisty który taki problem zdiagnozuje i powie Pani jak sobie z dzieckiem radzić.
napisał/a: Rooda666 2017-01-18 00:39
mame82, odpowiadasz na temat sprzed OŚMIU lat
napisał/a: mame822 2017-01-29 22:33
Takie zachowanie nie jest normalne w żadnym wieku. Pewnie w młodszym wieku reagowała Pani na każdy jego płacz i nauczyło się, że to działa. Z wiekiem, gdy staje się mądrzejsze a Pani zaczyna płacz przeszkadzać reaguje agresywnie. Ale agresji też musiało się skądś nauczyć. Może ogląda nieodpowiednie dla niego bajki? Może dostrzega agresję w swoim otoczeniu? Jeżeli już teraz ma z tym problem, to będzie on narastał w przyszłości, a im starsze dziecko tym trudniej będzie u niego to zwalczyć. Bardzo ważne jest to, że widzi Pani problem i szuka Pani pomocy. Możliwe też, że problem leży głębiej w dziecku i wcale nie można powiedzieć, że jego zachowanie wynika z błędów wychowawczych, warto udać się do psychologa, specjalisty który taki problem zdiagnozuje i powie Pani jak sobie z dzieckiem radzić.