od kiedy kwas foliowy?

napisał/a: raatsy 2017-05-14 21:35
do któego momentu brałyście kwas foliowy?? W pierwszej ciaży brałam do końca ciąży a potem już nie, ale słyszałam że dobrze jest brać takż ejak sie karmi piersią? Co o tym sądzicie? Jaki kwas brałyście?
napisał/a: levva 2017-06-12 09:33
Bierz folik mama całą ciążę :) No i potem jak będziesz karmić piersią to też łykaj, ma dobry skład bo ma min . kw. DHA, wit. D
napisał/a: shirleyka 2017-06-20 18:18
Jeśli już się zaczełaś starać to zacznij brać, dobre jest mama dha premium, oprócz kwasu foliowego masz tam dha które jest polecane przez PTG i też pomaga w rozwoju dziecka, często w ciąży w diecie się nie da tego wszystkiego uzupełnic bo t poranne mdłości albo jedzenie w biegu bo sie pracuje, dlatego warto pamiętać o witaminach
napisał/a: Martaaa32 2017-07-14 10:42
w trakcie karmienia piersią też można brać :)
napisał/a: anna-majcher 2017-07-18 22:38
Pewnie, że możesz brać :) Folik mama 2/3 jest też dla mam karmiących.
napisał/a: magdulanka 2017-07-23 13:09
Według dietetyków kwas foliowy powinno się przyjmować co najmniej miesiąc )(a w ogóle najlepiej trzy miesiące) przed zajściem w ciążę. W trakcie ciąży co najmniej do 12 tygodnia. Ważne są też dawki, przed ciążą 0,4 mg kwasu foliowego, a w trakcie ciąży co najmniej 0,4 mg kwasu foliowego. Dlaczego to jest ważne? Przeczytałam na osesek.pl że badania naukowe wykazały, że kwas foliowy pomaga w prawidłowym rozwoju kręgosłupa i znacznie obniża możliwość urodzenia dziecka z wadą cewy nerwowej, czyli wad układu nerwowego i kręgosłupa dziecka (najczęstsze z nich to bezmózgowie i rozszczep kręgosłupa)
napisał/a: ankaa111 2017-07-26 13:43
Ja pregne plus brałam przez cały okres ciazy i pozniej jeszcze jakies 4 miesiące. Dzidziuś zdrowiutki i swietnie sie rozwija :)
napisał/a: shirleyka 2017-11-19 21:34
kws foliowy to można zacząc brać jeszcze przed ciążą 2-3 miesiące przed zajściem, potem to już cąłą ciążę i nawet karmiąć piesią można brać. Patrzcie dokładnie na skład witamin, ja akurat bralam mama dha premium, to mi polecil lekarz i dobrze się po tych witaminach czułam, wiem że trzeba uważać z tymi produktami z żelazem bo często powodują zaparcia, a jak nie ma ise problemów z anemią to nie ma sensu ich brac. W mama dha premium żelaza na szczęscie ni ema, za oto jest witamina d3 i dha