kiedy najlepiej urodzić pierwsze dziecko?

napisał/a: fortunata_fofa 2007-05-12 15:58
zastanawiam sie jaki wiek jest najlepszy do urodzenia pierwszego dziecka? mam 22 lata i bardzo chciałabym miec już swoje maleństwo. a jak było u was? kiedy pojawiły sie wasze pierwsze pociechy?
napisał/a: Jola 30 2007-05-12 23:39
fortunata_fofa napisal(a):mam 22 lata

Nawet o tym nie myslalam w Twoim wieku, a nawet wrecz przeciwnie, zabezpieczalam sie ile dalo...
Teraz (mam prawie trzydziesci) o niczym innym nie marze.
Dzidzius, moja kochana Niunia, robimy wszystko co w naszej mocy...
Mysle, ze to najlepszy moment!!!!
...i nie zwlekala bym dluzej!

[ Dodano: 2007-05-12, 23:42 ]
fortunata_fofa napisal(a):bardzo chciałabym miec już swoje

Jezeli jestes tego pewna, czujesz to mocno w serduszku i jest ktos kto podziela Twoje uczucia i pragnienia...na co czekasz?
napisał/a: Anetka1 2007-05-13 08:27
Ja chciałabym poczekać jeszcze jakies 3-4 lat, mam 23 więc myślę że jakby bobasek pojawił się ok 27 to będzie super, ale nie wcześniej. A jak będzie to zobaczymy, możliwe że po ślubie, po tym jak razem zamieszkamy wszystko się zmieni i będę chciała to przyśpieszyć. Dodam że mój narzeczony już by chciał.
napisał/a: fortunata_fofa 2007-05-13 08:50
ja sobie nie wyobrażam żeby jeszcze czekać na maleństwo. bardzo o tym marzę. chociaz zdaje sobie sprawę, że posiadanie dziecka to musi być przemyslana decyzja bo to nie jest tylko kaprys a nowy, mały człowiek , który diametralnie zmieni nasze życie.
napisał/a: Kinia 2007-05-13 08:56
Ja też chcę poczekać z 3 lata na dzidzię, jakoś po ślubie pogląd na to mi się nie zmienił i nadal chcę poczekać
napisał/a: fortunata_fofa 2007-05-13 10:23
ja zawsze chciałam mieć dziecko ok 23 roku życia. nawet jak była głupiutką nastolatką to wiedziałam, że chce mieć wcześnie pierwsze dziecko.
napisał/a: natalia.nm. 2007-05-13 20:01
A ja myślę że poczekamy trzy do pięciu lat (ostatecznie ) i będę miała 23 do 25 lat ( o ile nic się nie zmieni). Narazie nie czuję się gotowa do roli matki, a tym bardziej że mąż daleko
napisał/a: Klusia 2007-05-13 21:10
a ja już chciałabym mieć dziecko, ale jeszcze poczekamy ze staraniem się, gdyż chcemy zapewnić mu jak najlepsze życie...
zmieniam miejsce zamieszkania, podejmę nową pracę i wtedy pomyślimy nad maluszkiem
napisał/a: mala1 2007-05-13 21:46
Ja rowniez jak wiekszosc z dziewczyn chce jeszcze pczekac tak ok 2 lat. Bede miala wtedy 28 wiec mysle ze ok.
napisał/a: jarzynka 2007-05-14 06:45
ja juz jestem stara dupa (27) i nadal nie jestem gotowa na dziecko :( Mam nadzieje, ze wkrotce to sie zmieni i poczuje, ze wreszcie chcialabym miec malenstwo, ze jestem gotowa i ze bede mogla poswiecic sie dla malej istotki. Rozmawialam z moimi znajomymi (starszymi) wyzalilam sie, ze jakis odmieniec jestem, a one stwierdzily, ze w koncu prrzyjdzie taki czas i bede z calych sil chciala miec dziecko.
Moj menz jest juz gotowy, chcialby dziecko max do 3 lat, a ja mam nadzieje, ze wreszcie i ja poczuje instykt macierzynski :( Gdyby teraz byl dzidzius to ok, nie byloby tragedii, ale ja chcialabym w takim momencie, ze bede wiedziala, ze dziecko, to wszystko czego pragne. Z drugiej strony troche mi zal, ze moje malenstwo bedzie mialo taka "stara" mame :(
napisał/a: marionette 2007-05-14 09:23
jarzynka napisal(a):nadal nie jestem gotowa na dziecko

ja nie wiem czy na to jest sie kiedykolwiek naprawde gotowym.
tylko różnie kobiety do tego podchodza.
napisał/a: fortunata_fofa 2007-05-14 09:27
podziwiam wasze dojrzałe wypowiedzi. jakiś czas temu rozmawiałam na temat dzieci ze znajomą i przeraziło mnie jej podejście do tematu. jej sie chyba wydaje ,że dziecko się rodzi, potem samo się wychowa i zaspokoji wszystkie swoje potrezby. nie zdaje sobie sprawy, że dziecka trezba pragnąć , ze wprowadza zmiany w życiu i trzeba być na nie przygotowanym także finansowo. a tutaj czytam wypowiedzi dojrzałych kobiet, które wiedzą , że posiadanie dziecka to nie taka prosta sprawa.