kawa w ciąży

napisał/a: Gunia.a 2012-06-04 10:00
Mój gin mówił, że jeśli mi kawa smakuje, to mogę 2 dziennie pić (parzone)...

Na początku nie bardzo mi smakowała, ale piłam choćby 5 łyczków, bo do 5-6 mies ciąży bardzo bolała mnie głowa (codziennie, czasami miałam 2 dni przerwy) a kawa bardzo pomagała... Piłam zazwyczaj 1 dziennie, w szczególnych przypadkach 2, bo wolałam kawę niż tabletki przeciwbólowe... Na koniec ciąży miałam trochę niedobór magnezu, ale uzupełniałam suplementami. Osobiście nie widzę nic złego w piciu kawy w ciąży :)
napisał/a: Madzia_0302 2012-06-05 19:37
Do kawy też nic nie mam, ale jeśli tak zalecił to się stosuję
napisał/a: Dorota89 2013-02-10 21:22
A wogóle ciągnie was do kawy ? mnie jakoś nie ;) Lekarz powiedział mi że jak kobieta ma niskie ciśnienie to powinna napić się filiżankę kawy ale bardzo słabej :)

Wiecie może co to jest ból podbrzusza i takie delikatne kucia w pachwinie ?
pytałam się po różnych forach to jedni mówią że to dzidziuś rośnie i rozciąga się miednica może też to być ?
napisał/a: ~gość 2013-02-10 23:43
Dorota89, na moje macica sie rozciaga, wiec o ile bol jest znosny to wszystko jest oki tj. wez nospe i jesli przejdzie to jest oki, jesli boli naprawde mocno to wiadomo- do szpitala

ja za kawa tak srednio jestem. czasem mrozona popijam wiec to takie siuskki a nie kawa ;)
napisał/a: agu_z1 2013-02-27 19:29
Ja kawkę pijam, nie 5 dziennie, ale jednak. I nic mi nie jest ;) Jak tak sobie myślę, że mialabym się stosować do wszystkich zaleceń i poradnikow do całą ciąże bym spędziła zestresowana czy nie zjadlam aby czegos niezdrowego, wydawalabym fortune na ekologiczne swinstwa i zadreczała sie wszystkim. Jem normalnie, pije herbate, kawe, cole, bylam w mcdonaldzie i jedząc wielkiego burgera nie mialam ani krzty wyrzutów sumienia ;) Wszystko z umiarem moje drogie i przestańcie wariować. C Ciąża nie choroba ;]
napisał/a: dzasmina_99 2013-04-05 10:06
na początku od kawy to mnie kompletnie odrzuciło, a od jakiegoś 6 miesiąca nawet mam smak wcześniej piłam rozpuszczalną, ale gdzies usłyszałam że parzona lepsza niż takie nie wiadomo co chemiczne i przerzuciłam sie na parzoną:) ale i tak słabą piję
napisał/a: mnpszmer 2013-04-05 10:28
Mnie na poczatku odrzucilo od kawy kompletnie (po wypiciu mialam mdlosci), ale kiedy jej nie pilam bolala mnie glowa i znalazlam jedna ktora mi odpowiadala, a bol glowy ustepowal
napisał/a: ~gość 2013-04-09 09:06
Walentina napisal(a):ale kiedy jej nie pilam bolala mnie glowa i znalazlam jedna ktora mi odpowiadala, a bol glowy ustepowal
Ja właśnie też zauważyłam, że brak kawy=ból głowy, więc piję 1 dziennie i jest ok
napisał/a: lilidia 2014-03-13 13:27
Ożywić się można innymi specyfikami, nie tylko kawą. Herbata działa podobnie (zwłaszcza zielona) albo yerba mate ;)
napisał/a: File07 2014-03-23 18:29
Piłam w drugim i trzecim trymestrze jedną dziennie rozpuszczalną. W pierwszym mi śmierdziała na kilometr
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2014-08-18 22:57
Jak w ciąży to tylko zbożowa - moim zdaniem :)
napisał/a: basik123 2015-03-10 10:41
ja znalazłam taki maly kompromisik, piję kawe Rene - Poranna cafe, połączenie zbożowej z naturalną kawą i wszyscy są zadowoleni :)