Wybór telefonu komórkowego, a dokłądniej smartfona :P

napisał/a: Nadiya1 2016-04-14 19:24
Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam.Z nalazłam jedynie o starych telefonach komórkowych.

Mianowicie. Kończy mi się umowa w mojej sieci w Mixie. Pora pomyśleć o przedłużeniu i zmianie telefonu. Nigdy nie miałam takiego problemu z podjęciem decyzji. Miałam wiele do wyboru ale zdecydowałam się na kilka kilka. Może Wy mi doradzicie, może sami macie lub Wasi najbliżsi czy znajomi dane marki lub model. Teraz jest tego tyle, że ciężko się zdecydować. Poza tym... ja jakoś wymagań nie mam, mi zależy jedynie aby miał dobry aparat, żeby się nie zacinał gdy włączę muzykę czy filmik.
Przed 3 laty problemu nie miałam bo telefony były nie tylko dotykowe :P

Z tego co zauważyłam to im droższy telefon, z większą ilością bajerów, tym opinie na jego temat gorsze- wieczne zawiechy, wyłączają się same, siada wyświetlacz.

Zastanawiam się nad:

1) HUAWEI Y6 lub jego starszym 'bratem' Y635
Więcej pozytywów można znaleźć w tym starszym modelu. Ale pierwszy ma ponoć aparat 8Mpix choć wiele osób uznaje, ze robi nie najlepsze zdjęcia jak na tyle Mpix. A i ponoć jakościowo (obudowa) nie najlepiej.
Niby decyzja łatwa no ale...

2) SAMSUNG GALAXY J1
No telefonik fajny. Nawet zdjęcia jak na 5Mpix nie najgorsze z tego co czytałam. Wyświetlacz nieco ponad 4" więc spoko, mi na dużym nie zależy choć poprzednie mają duże wyświetlacze :P

3) LG LEON i LG SPIRIT 4G Lte
Drugi droższy, więcej funkcji ale znowu ten sam problem- ponoć strasznie się zacina. Na temat pierwszego (starszego 'brata') dużo pozytywnych opinii, nawet jeśli chodzi o obudowę.

4) NOKIA N8- o tym telefonie naczytałam się najwięcej pozytywnych opinii i skłaniam się ku niemu ale nigdzie go dostać nie mogę, jedynie allegro, ale tam telefonu raczej nie chciałabym zamawiać :/ Telefon z 2010r. ale zajefajny :)

No i na razie tyle.
Mam nadzieję, że sami mieliście styczność z tymi telefonami. Mile widziane również opinie na temat w/w przeze mnie marek telefonów.

Ja wymagająca nie jestem jeśli chodzi o telefon. Niestety na ostatnim się zawiodłam i ponad rok spłacam (poprzez doładowania w Mix), a mam zwykły Samsung z malusieńkim wyświetlaczem bez aparatu i możliwości wysyłania MMSów :P Nie chcę tak skończyć przy kolejnej umowie z telefonem. Bo wiecie, ładnie pięknie gdy jest gwarancja, a jak klęknie po gwarancji to już doopa

A tak poza tym. Jeśli zdecyduję się na któryś z w/w to jak to jest z tymi smartfonami ? To bedzie mój pierwszy typowy smartfon. Rzeczywiście automatycznie łączą się z netem? Czy można to jakoś wyłączyć. Przewertowałam wiele stron, wiele portali i ponoć można tę funkcję aktualizowania się nawet przez neta wyłączyć bo aktualizacje spowalniają (w to jestem w stanie uwierzyć).

Może Wasze opinie mi pomogą :) Bo naprawdę nigdy wcześniej nie miałam aż takiego problemu z wyborem. Wiedziałam czego chcę, jaki chcę telefon, szłam do salonu, załatwiłam co trzeba i wychodziłam z telefonem. Nie wiem. Może to dlatego, że ostatni jaki brałam to była NOKIA 300. To był półsmartfon, jak ja to nazywam, miała normalną klawiaturę ale i dotykowy wyświetlacz. Niestety wyświetlacz na gwarancji padł 2 razy, a po gwarancji już konkretnie. Dopiero po fakcie naczytałam się opinii, że to wadliwy model
Najlepiej wspominam NOKIA 6300

Z góry dzięki :)
napisał/a: KarolciaK 2016-04-14 19:38
Nadiya, co do tych telefonow to nie pomoge, bo nie znam nikogo kto by mial, wiec nie znam opinii.
Nadiya napisal(a): Rzeczywiście automatycznie łączą się z netem? Czy można to jakoś wyłączyć. Przewertowałam wiele stron, wiele portali i ponoć można tę funkcję aktualizowania się nawet przez neta wyłączyć bo aktualizacje spowalniają (w to jestem w stanie uwierzyć).

nie wiem dokladnie co masz na mysli, ale jesli chodzi o laczenie sie z internetem, to mozesz sobie wlaczyc dane komorkowe- wtedy telefon bedzie sie laczyl z internetem z sieci komorkowej ktora masz, lub wylaczyc dane komorkowe i nie bedzie sie laczyl, nie bedzie pobieral aktualizacji. Druga opcja laczenia sie z internetem to poprzez WiFi ktore masz w domu ( z domowym routerem)
napisał/a: dagsam 2016-04-14 19:47
LG które wymienilas to bym odrzucila.. Ja niestety nie korzystałam z żadnego wymienionego ;) ja po korzystaniuod chyba ponad 5 lat ze smartfonow nie zamienilabym na guzikowy xD no i ja przeważnie doplacam do telefonów i zmieniam je co roku Obecnie mam Microsoft lumie 640lte i spoko plynnie chodzi ale dla mnie jednak system Windows jest prosty nawet chyba zbyt i Malo gadżetów w ich sklepach jest dla mnie ;)
napisał/a: Alexia2013 2016-04-14 20:41
Nadiya napisal(a):2) SAMSUNG GALAXY J1
No telefonik fajny. Nawet zdjęcia jak na 5Mpix nie najgorsze z tego co czytałam. Wyświetlacz nieco ponad 4" więc spoko, mi na dużym nie zależy choć poprzednie mają duże wyświetlacze :P

Moja siostra i mama ma ten model i są bardzo zadowolone i zdjęcia jakościowo naprawdę bardzo fajne.

edit A tfuuuuuuu pomyliły mi się modele ten dokładnie ma mój mąż i to jest totalna porażka,zawiesza się,słabo trzyma bateria,słabe zdjęcia wszystko na nie naprawdę odradzam!
Co do reszty telefonów nie wypowiem się ,ponieważ nie mam co do nich praktycznej wiedzy
napisał/a: Cynamonek 2016-04-14 21:47
Alexia2013 napisal(a):
edit A tfuuuuuuu pomyliły mi się modele ten dokładnie ma mój mąż i to jest totalna porażka,zawiesza się,słabo trzyma bateria,słabe zdjęcia wszystko na nie naprawdę odradzam!

Też się zastanawiałam nad tym modelem, ale miałam wrażenie, że jest do kitu
Ja się mogę wypowiedzieć w kwestii Samsunga, bo tylko z nich korzystam. Osobiście jestem zadowolona z każdego modelu, który mam. Jednak odnoszę wrażenie, że każdy reklamowany i 'wciskany' przez operatorów jest słaby jakościowo. Dlatego warto przejrzeć mniej znane modele i o nich poczytać. No i jeśli pozwoli się na codzienne aktualizacje to po kilku miesiącach chodzi jak czołg (przykład mojej siostry).
Może warto przejść się do jakiegoś elektronicznego kolosa i zobaczyć jak dane modele się prezentują w realu
No cóż. Nie pomogłam, ale Samsunga J1 odradzam.
napisał/a: KarolciaK 2016-04-14 22:42
Jesli o Samsungi chodzi to moge napisac
-Samsung S3 mini- moj M mial i nie byl zadowolony, moze trafil na taki egzemplarz ale wieszal sie dosc czesto
- Samsung S4- lepszy ale tez sie wieszal paru osobom ktore go mialy
- Samsung A5- tesciowa teraz ma i jest zadowolona. Tez o nim myslelismy ale ma wbudowana baterie i troche nas to zniechecilo
- Samsung Galaxy Alpha- oboje z M teraz uzywamy, szwagierka uzywa od dluzszego czasu. My jestesmy zadowoleni, szwagierka tez. Ma ladne kolory wyswietlacza, robi ladne zdjecia i ma dobra jakos filmow. Bateria dosc krotka trzyma, ale chyba taka jest wada wiekszosc smartfonow.
napisał/a: krasnolud1 2016-04-15 04:32
Nadiya napisal(a):Telefon z 2010r. ale zajefajny
na allegro to znajdziesz tel "nowe" po rebrushu i z gwarancją serwisową, a nie producenta. Wystrzegaj się takich zakupów
napisał/a: Sofi 2016-04-15 07:00
Nadiya, ja mam LG Spirit ten co wymieniłaś i jestem zadowolona
napisał/a: Madzia_0302 2016-04-15 09:18
Nadiya też mam LG Spirit 4G LTE i wszystko w porządku, użytkuję go ponad rok i nie miał żadnych zawieszeń
napisał/a: KarolciaK 2016-04-15 09:58
Rubyy napisal(a): Jak ja bralam s5 to mi moj ulubiony sprzedawca goraco alphe polecal i w ogole... ale ja chcialam koniecznie i nie odwolaljie s5... o dziwo tego mi nie wciskal...

ja sie bardzo ciesze ze wzielam alphe.
napisał/a: Misiowa1 2016-04-15 10:01
Nadiya, ja mam od kilku lat Sony, wymieniam tylko na nowsze modele i jestem mega zadowolona. Teraz z ciekawości chcę wziąć Samsunga S5 i przetestować, bo też mi się umowa kończy. LG i nokie raczej bym odradzała (LG ja miałam i strasznie na niego narzekałam a mąż nokię i również nie był zadowolony ale inne modele, niz wymieniłaś, więc to pewnie też ma znaczenie ;) )
napisał/a: KarolciaK 2016-04-15 10:50
Misiowa napisal(a): a mąż nokię i również nie był zadowolony ale inne modele, niz wymieniłaś, więc to pewnie też ma znaczenie

ja mialam 2 nokie i tez narzekalam