Wspólne konto w banku.

napisał/a: słodki_migdał 2012-06-07 16:15
Ja nie chce mieć żadnego wspólnego konta.
goldenGT
napisał/a: goldenGT 2012-06-08 13:30
męskie podejscie
napisał/a: ja29 2012-06-12 10:03
a może konto oszczędnościowe, takie typowo oszczędnościowe razem sobie założyć?
[Mod: reklama usunięta]
co Wy na to?
napisał/a: Twój Detektyw 2012-07-02 11:50
Wtrącę się może w dyskurs.
Z mojej praktyki wynika, że eiele osób żyjących razem w związkach formalnych bądź nieformalnych zrzeka się praw do konta na rzecz Partnera/Partnerki.
Wpływają nań dochody takiej osoby i ... kiedy przychodzi do rozstania (rozwodu) osoba która nie ma praw do konta zostaje z niczym.
Zatem warto przeanalizować taką sytuację i unikać później niedomówień i wpadania w problemy finansowe.
Wiem, że na początku nikt o tym nie myśli ale może warto.
Zresztą Intercyza w dzisiejszych czasach staje się również normą i to żaden wstyd.....
Potem w przypadku kłopotów w związku sytuacja finansowa jest klarowna.

Pozdrawiam nikomu nie życząc takich problemów.
napisał/a: Damian43 2013-09-21 22:39
przyed wybraniem konta bankowego czytaj [reklamam usunięta] jak konto oszczędnościowe [reklama usunięta]
napisał/a: MaxShe 2013-09-30 21:05
Wybierając konto oszczędnościowe sprawdź sobie ile potem kosztuje ewentualnie przelew z takiego konta na własne. U mnie w banku zdzierają 7,90zł - normalny skandal, żeby płacić tyle za zwykły przelew na własnych rachunkach.
napisał/a: megiszon 2013-10-30 21:14
Gratulacje za odwagę. Łatwo w takim temacie o kłótnie .. :P

[ Dodano: 2014-01-24, 10:14 ]
Polianna napisal(a):A my zrobiliśmy inaczej...mamy dwa swoje konta, dwie karty - jednak podpięliśmy jedno do drugiego, tak że każde z nas może zarządzać wszystkimi pieniędzmi.

Po prostu każdy był przywiązany do swojego nr bankowego, loginu i hasła :P


to w sumie chodziło o to samo tylko zachowaliście tę fikcję że jednak macie oddzielne hasło nie wiadomo po co :D
napisał/a: lalibet 2016-10-26 06:34
A jak w tym roku przedstawiają się opłaty za konta bankowe? Czy jest drogo?
napisał/a: wet 2016-10-26 08:09
Jest trochę drożej niz rok temu. Jest to jednak pokłosie podatku bankowego, który został wprowadzony. Banki niechętnie rezygnują z zarobków, tak wiec obciążają tym klientów. Wiele z nich wprowadziło oplaty własnie na kontach osobistych. Jak na przykład bank pekao sa, w którym sama miałam konto :(

Najlepiej to zerkniij sobie tutaj:
http://www.postawnaswoim.pl/ranking-osobistych-kont-bankowych/

Na stronie jest ranking kont bankowych na ten miesiąc. Możesz sobie sama poczytać o tym jakie banki mają dobre oferty w tym zakresie.
napisał/a: Noraka 2017-03-15 10:40
Ja za konto bankowe płacę chyba trzy złote miesięcznie ale mam darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów a na tym mi zależało.
napisał/a: calisto 2017-06-12 07:16
Wspólne konto bankowe to dobra opcja. Polecam jednak wybrac konto, które jest darmowe w prowadzeniu. A jest ich jedynie kilka Na pewno takie konta mają
Alior bank
nest bank
mbank
Chociaż z tego co wiem to jedyne na 100% darmowe ma nest bank. Na stronie jest zresztą porównanie:
http://www.tanie-konto.pl/