Wspólne konto w banku.

napisał/a: strykul 2011-11-12 18:49
Witajcie :) Mamy z moją dziewczyną pomysł, żeby zacząć oszczędzać pieniądze na wakacje. Z racji, że pieniądze się nas nie trzymają, szczególnie gdy leżą na widoku postanowiliśmy założyć konto oszczędnościowe w banku. Mam pytanie do wszystkich, którzy podobny problem przerabiali:
Czy w sytuacji, gdy nie jesteśmy małżeństwem, możemy posiadać wspólne konto (chodzi o dostęp do rachunku przez dwie osoby imiennie, ale raczej jedna karta bankomatowa - szkoda mnożyć koszta)

Proszę o podpowiedz...
napisał/a: ~gość 2011-11-12 20:20
Oczywiscie, ze mozecie...Wpisz w jakakolwiek wyszukiwarke haslo "wspolne konto bankowe" i pograz sie w lekturze...
napisał/a: Rooda666 2011-11-13 04:15
strykul napisal(a):Czy w sytuacji, gdy nie jesteśmy małżeństwem, możemy posiadać wspólne konto
oczywiście.
napisał/a: daffodil1 2011-11-13 10:30
strykul, Możecie. A karty możecie nie mieć wcale...my tak zrobiliśmy :)
napisał/a: Polianna 2011-11-24 14:40
A my zrobiliśmy inaczej...mamy dwa swoje konta, dwie karty - jednak podpięliśmy jedno do drugiego, tak że każde z nas może zarządzać wszystkimi pieniędzmi.

Po prostu każdy był przywiązany do swojego nr bankowego, loginu i hasła :P
napisał/a: ~gość 2011-11-24 20:48
a my w polsce to konto ktore chcielismy otworzyc nie dalo sie wspolnie, wiec narzeczony jest wlascicielem a ja mam pelnomocnictwo (nie rozni sie to prawie nic od wspolnego konta tylko to ze on nie moze zmienic moich a ja jego danych, a wyplacac i wplacac moze ktores z nas)
napisał/a: buds9 2011-11-25 11:19
nie ma najmniejszego problemu, po prostu idziecie do banku i zakładacie konto. możecie mieć osobny dostep poprzez logowanie, albo na jeden login i hasło. teraz jest też możliwość, ze możecie mieć dwie karty debetowe bez ponoszenia żadnych opłat za nie
napisał/a: lurin 2011-12-01 11:43
Teraz nie ma najmniejszego problemu, żeby nie-małżeństwa zakładały wspólne konta :) A nawet jak bank nie udostępni takiej opcji, to wtedy można założyć konto na jedno z Was, a drugie będzie miało pełnomocnictwo.
napisał/a: ruruszka 2011-12-10 12:34
My mamy tak, że mamy konto na jedną osobę, a druga po prostu ma do niego pełen dostęp łącznie z własną kartą :)
napisał/a: Sprawdzilamto 2012-01-31 08:06
swietny pomysl, zycze powodzenia! Otworzenie wspolnego konta jest mozliwe, ale to dopiero pierwszy krok wiec zycze wytrwalosci :)
napisał/a: Mureika 2012-01-31 10:44
My też planujemy założyć wspólne konto, zeby w końcu był porządek we wspólnych wydatkach... ;) A nie ma problemów z zakładaniem kont przez nie-małżeństwa?
napisał/a: mała_czarna 2012-01-31 10:52
Mureika napisal(a): A nie ma problemów z zakładaniem kont przez nie-małżeństwa?


Żadnego. W banku nikogo nie obchodzi kim jest dla Ciebie druga osoba- klient to klient