Telewizor do pokoju

napisał/a: joasiaCZ 2012-08-08 14:26
Hej. Chętnie poczytam jakieś porady odnośnie sensownego modelu telewizora do pokoju. Jakis 32 calowy, ale nie orientuję się w markach ani w żadnuych parametach, wiec napiszcie prosze na co zwrócić uwage. Dotychczas korzystaliśmy z moim narzeczonym wspólnie z tv z rodzicami, ale zaczyna nas to męczyć, poza tym my chcialibyśmy telewizję cyfrową, oni niebardzo więc zaczęła się rozglądać za jakimś odbiornikiem.
napisał/a: Itzal 2012-08-08 16:09
A po co ci telewizor?
napisał/a: uszala 2012-08-08 18:04
Też bym tak odpowiedziała jeszcze niedawno, miała przerwę chyba 2 letnia w korzystaniu z tv. Ale jednak jak ktoś lubi obejrzeć czasem fajne kino, czy choćby mecz/relacje sportowe, to fajnie mieć choć te podstawowe kanały. Musi patrzeć na rozdzielczosć telewizora i na to czy ma wszystkie potrzebne dziś gniazda. [Mod: reklama usunięta]
napisał/a: Itzal 2012-08-08 18:13
uszala napisal(a):Też bym tak odpowiedziała jeszcze niedawno, miała przerwę chyba 2 letnia w korzystaniu z tv.

heh, nie mam tv już prawie 8 lat, i nie narzekamy na jego brak- nie ma takiej rzeczy, która byłaby w tv, a nie byłoby jej w necie, zresztą, jakby co, zawsze można podpiąć laptopa do kabla i jedziesz Wtedy to ty wybierasz, kiedy chcesz coś obejrzeć, i przy okzaji zyskujesz miejsce, które normalnie zająłby tv - zamiast gadającej puszki masz np. piękne kwiaty czy dobre książki
napisał/a: sztywniara 2012-08-09 00:46
No zależy kto się do czego przyzwyczai... Ja tam cenię sobie możliwoś obejrzeenia czegoś na porządnym ekranie... Jak pytasz o tv to polecam samsungi, zwracaj uwage na czestotliwośc odświeżania tez. Nie wiem jaką macie tv, na przykłąd [Mod: reklama usunięta] ma usługę multiroom, jak dzielicie sygnał z rodzicami to może warto o tym pomyśleć, wtedy każxdy ogląda co chce.
napisał/a: joasiaCZ 2012-08-09 13:51
Myśleliśmy o [Mod: reklama usunięta]. W sumie tylko dla nas, ale skoro jest taka możliwość tego multiroom, to można też wziąć dla rodziców w sumie.. Choć męczy mnie grzebanie wśród tych ofert, zawsze się boję że nadzieję sie na jakieś kruczki w umowie, już raz taka mieliśmy z kablówką, ech.
napisał/a: joasiaCZ 2012-08-09 20:16
Rozglądam się po prostu także za jakąś satelitą, stąd zainteresowało mnie to co sztywniara napisała, nic więcej.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś porady odnośnie konkretnych modeli niech napisze (btw @sztywniara: [Mod: reklama usunięta]. Ja poczytałam o tych wszystkich parametarach i iidę jutro buszować po centrum, już jestem zmęczona na samą myśl...
napisał/a: Karola_Gl 2012-08-28 14:20
Jeśli chcesz wybrać odpowiedni telewizor dla siebie, pochodź po sklepach i poradź się sprzedawców - czasami coś wiedzą na ten temat. Wybierz co dla Ciebie jest ważne i zdecyduj się na model... może jednak rozważyć opcję nie kupowania tv? W końcu jest to urządzenie pożerające nasz cenny czas...może lepiej pójść pobiegać, lub poczytać książkę?
napisał/a: errr 2012-08-28 15:32
dla nas marka była bez znaczenia. Ważne by to był led, miał opcję hd i dostęp do internetu. Do tego telewizja od dostawcy o którym tu nie wolno wspominać za 19 zeta i jest OK :)
Telewizor kupiliśmy po dwóch latach abstynencji specjalnie pod EURO i nie żałujemy choć oboje zarzekaliśmy się że nigdy tego nie zrobimy.
napisał/a: ~gość 2012-08-28 15:38
my mamy 2x samsung'a jeden ma 42cale drugi cos okolo 30c..
napisał/a: ~gość 2012-09-04 15:27
my mamy toshibe i jest oki a lcd LG sie nam chrzani- same kanaly sie przelaczac zaczely po 3 miesiacach a LG olalo sprawe wiec ja nigy wiecej LG...
jesli chcesz do gier czy dobry to musi miec 200hz min. my may 100hz i nam wystarcza tylko do tv
napisał/a: benek56 2012-09-04 18:48
Model raczej bez znacznie ważne żeby miał wejście na internet. Natomiast raczej bym się zastanowił nad tym zabieraczem czasu. Sam mieszkałem przez 7 lat bez TV - to był piękny okres. Teraz nie mieszkam sam - mamy telewizor - i z chęcią bym się go pozbył. Na to konto lepiej dobry internet. Zresztą takiego samego zdania jest mój brat - które 3 lata żyje już bez TV