Przetłuszczające się włosy

napisał/a: Anielica 2007-03-29 11:38
Od niedawna zaczęły mi się strasznie przetłuszczać włosy, powinnam je myć ze 2 razy dziennie, by było ok.

Nie pomagają na długo żadne szampony specjalne :/
W dodatku gdy jestem w akademiku, to woda jest taka że strach się nią myć, a w domku mam swoją...Może to przez zmianę wody włąśnie?

Może znacie jakiś domowy sposób na tą niemiłą przypadłość?
napisał/a: zuza130 2007-03-29 16:05
Warto moczyć włosy w korze dębu. Podobno pomaga, no i sposób naturalny:)
napisał/a: Rossa 2007-03-29 22:17
Ja mam ten sam problem i po myciu płucze włosy wywarem z pokrzywy, którą można kupić w każdej drogerii
napisał/a: kawaii2 2007-03-30 00:57
nie wszystkie szampony do wlosow przetluszczajacych spelniaja swoje powinnosci. Wyprobuj kilka roznych firm. Ja od prawie 10 lat codziennie myje wlosy. Ostatnio, po szamponie Nivea moge sobie pozwolic na dodatkowy dzien przerwy.
napisał/a: Anielica 2007-03-30 10:02
Chwilowo kożystam ze specjalnego do włosów przetłuszczających się z Timotei i nie jest najgorzej (fajnie pachnie :P ) ale i tak myję codziennie. Zrobię przerwę to zobaczymy jak będą wyglądać...

Słyszałam że suszenie suszarką włosów troszkę to pomaga, ale ja nie suszę nigdy, bo mam siano na głowie później więc nie wiem...
napisał/a: nika81 2007-03-30 12:48
kawaii2 napisal(a):Ostatnio, po szamponie Nivea moge sobie pozwolic na dodatkowy dzien przerwy.


W takim razie mu szę spróbować, bo tez mam dosyc tego mycia
napisał/a: MonikaLuc 2007-03-30 14:47
Włosy trzeba wytrenować !! ja myję co drugi dzień, a mam bardzo przetłuszczające. Wytrenowałam je :) aby dłuzej wytrzymywały.
Ważne jest aby co chwilę w nich nie gmerać rękoma :P czasami to ciężkie. Szczególnie z grzywką..
napisał/a: Patka2 2007-03-30 15:02
Ja tez mam problem z włosami, uzywam shamtu i wtedy myje co drugi dzień, ale szampony nalezy zmieniać więc jak mam inny to już kiepsko.
napisał/a: Sara1 2007-04-01 17:12
mi sie bardzo przetłuszczają i nie mam na to zadnej rady, myłam w pokrzywie, ale nic nie dawało...
napisał/a: Anielica 2007-04-02 15:34
Czasem trudno się powtrzymać przed dotykaniem włosów. Mój facet strasznie to lubi :/

Ostatnio się zaparłam i myłam włosy 4 dni pod rząd tym moim Timotei i o dziwo wytrzymały w dośc dobrym stanie przez 2 dni a dziś dopiero je umyłam choć nie były takie złe. Może to skutkuje :)
napisał/a: AniaKw 2007-04-11 00:33
Ja muszę glowę myć codziennie rano a w ciągu dnia i tak nie widać ze była myta :(
napisał/a: Klusia 2007-04-11 12:14
Ja myję włosy co drugi dzień, ale podejrzewam, że przerzucę się na codzienne mycie...też mi się strasznie przetłuszczają...

słyszałam, że na tą "przypadłość" pomaga lekka i bardzo delikatna trwała, która wysusza włosy...kiedyś ją miałam i rzeczywiście było lepiej...

teraz chcę oszczędzić moje włosy...bo czeka je zmiana koloru na blond (na razie mam pasemka) i nie chcę po wszystkich zabiegach stracić dużo włosów...