Przetłuszczające się włosy

napisał/a: megiszon 2014-01-24 10:09
Ja mogę zaproponować szampon z czarnej rzepy, ewentualnie z pokrzywy. Przede wszystkim jest naturalny i nie ma w nim chemii tyle co w innych szamponach :/ poza tym rzepa dobrze działa na włosy zapobiega przetłuszczaniu i nie przesusza ich
napisał/a: Marcin28 2015-01-08 02:23
Anielica napisal(a):Od niedawna zaczęły mi się strasznie przetłuszczać włosy, powinnam je myć ze 2 razy dziennie, by było ok.

Nie pomagają na długo żadne szampony specjalne :/
W dodatku gdy jestem w akademiku, to woda jest taka że strach się nią myć, a w domku mam swoją...Może to przez zmianę wody włąśnie?

Może znacie jakiś domowy sposób na tą niemiłą przypadłość?


Mi pomaga tylko umycie. Inaczej są przetłuszczone .Nie znam żadnego sposobu
napisał/a: MałaMi36 2015-01-12 15:10
Na przetłuszczające się włosy jest czarna rzepa - nawet taki zwykły, tani szampon. Do tego odrobinę maski na same końcówki, i włosy na pewno wytrzymają dzień więcej :)
napisał/a: Aspazja1 2015-02-26 22:30
Na przetłuszczające się włosy polecam domową maseczkę z drożdży ;)
napisał/a: lubor 2015-03-14 14:14
A jak przygotować taką maseczkę? Masz na myśli rozpuszczenie drożdży w odrobinie ciepłej wody/mleka? Czy coś jeszcze dodajesz?
napisał/a: kasienkawenc 2015-05-18 11:50
jA POLECAM SZAMPON NIVEA DO PRZETŁUSZCZJĄCYCH:)
napisał/a: kambia 2015-05-22 10:57
ja polecam szmpon syoss dla mnie super a włosy układają sięi wyglądaja imponująco
napisał/a: specjalist89 2015-05-27 12:39
Stosowałam naftę kosmetyczna , odbudowuje włosy i sprawią że dłużej się trzymają. Tylko że y było widać rezultaty trzeba ją stosować przez dłuższy okres czasu, ok. miesiąc.
napisał/a: madelinee5 2015-12-11 22:17
Zacznij moze powoli odzwyczajać wlosy od tak czestego mycia bo to im wcale nie pomaga. Wiem ze ciezko sie przemoc kiedy chcesz gdzies wyjsc a Twoje wlosy blagaja o pomste do nieba. Sama to przezywalam. Zdecydowalam sie ostatecznie ze pojde do dermatologa, przepisal mi jakies wcierki i szampon i z biegiem czasu przestaly sie tak szybko przetluszczac
napisał/a: wet 2016-11-18 09:23
Powiem Wam szczerze ,że sama ostatnio naprawdę poważnie zastanawiam sie nad wizytą u dermatologa albo u jakiegoś innego specjalisty od włosów ( jeśli miałybyście namiary na kogoś z Gdańska to byłabym niesamowicie wdzięczna).
Po prostu nie mogę sobie od jakiegoś czasu poradzić z przetłuszczającymi się włosami i z łupieżem. Włosy bardzo mi się przetłuaszczają. Od umcyia po kilku godzinach widzę już brzydkie wiszące strąki. Poza tym łupież jest wprost tragiczny. Odrywają mi się całe kawałki skóry i nie jestem w stanie nakładać czarnych bluzek bo normalnie widzę jak są białe i po prostu jest mi wstyd. Co robić?
napisał/a: rikkk 2016-11-21 09:28
Jakiego szamponu używasz? Zwracałaś uwagę na to jaki jest sklad szamponu? Czy nie ma w nim mocnych detergentów? Czsto jest tak,ze jak użyjesz na skórę głowy mocnych detergentów to reaguje ona alergicznie i powstaje większy łupiż, zaczyna sie o wiele bardziej przetłuszczać. Powinno się takich własnie składników unikac. interesuje Cię lekarz na funduszy czy prywatnie?
napisał/a: wet 2016-11-21 14:13
Myślisz,ze sobie o tym nie czytałam? Że się tym nie interesowałam? Ogólnei zrezygnowałam z szamponów zawierajcych sls oraz doszło do tego,że zaczęłam sobie sama robić szampon. To jednak na nic ponieważ łupież się nie zmniejszył oraz przetluszczanie również nie. Jest może minimalnie lepiej. Przetestowałam chyba wszytok co jest mozliwe. Od szamponów, wcierek, tbletek po mydła do mycia włosów. No i wszystko mnie zawiodło. Na fundusz mogę sie dostać w jakimś sensownym terminie ? W zasadzie to wszystko jedno czy na fundusz czy prywatnie.