Przetłuszczające się włosy

napisał/a: mgielka1983 2013-03-12 17:18
Też mam ten problem strasznie sie przetłuszczają szczególnie skronie ....teraz najbardziej kiedy przez zimę przestałam rozjaśniać włosy....masakra...co 2 dzień myję włosy,już chce mi się rzygać na samą myśl ,że musze umyć znowu włosy
napisał/a: ~gość 2013-03-13 10:43
mgielka1983, proponuje wcierki np. wode brzozowa kosztuje grosze,a przy regularnym stosowaniu daje fajne efekty
napisał/a: mgielka1983 2013-03-14 07:30
Cczarnula, to koniecznie musze kupic i wypróbować dzięki za radę
napisał/a: Gorseciarka_pl 2013-03-20 12:56
Najgorsze co można robić to myć często włosy. Przyzwyczaja się wtedy skórę to codziennego mycia. Dobrze jest włosy przetłuścić i starać się myć co 2 dzień. Na początku może jest to trudne, ale efekty widać już po kilku seriach. Warto też umyć włosy dwa razy pod rząd, żeby mieć pewność, iż zostały dokładnie oczyszczone z brudu i zanieczyszczeń.
napisał/a: ~gość 2013-03-20 19:55
Gorseciarka_pl, ale bzdury wypisujesz takie reklamy powinny być zabronione i kasowane od razu... tylko forum się zaśmieca i krzywdzi się osoby które tych rad słuchają...
napisał/a: Elysium 2013-04-14 15:06
Co to znaczy "włosy trzeba wytrenować" ?? :D ktoś o tym pisał :)
Moim zdaniem jak się mocno przetłuszczają to po prostu trzeba je myć codziennie :)
Zmiana wody może miec jak najbardziej wpływ na włosy,
A także hormony,
Mi w ciązy się malo włosy przetłuszczały!
napisał/a: WomenCollection 2013-04-22 16:15
Włosy należy myć tak często, jak często tego wymagają. Jeśli się przetłuszczają, to nie widzę powodu, by ich nie umyć. Niestety wciąż obecne jest myślenie, że włosy trzeba trenować, przetłuszczać, by lepiej wyglądały. Najgorsze jest to, że w niektórych salonach tak radzą właśnie fryzjerzy.
napisał/a: annakarenina 2013-05-08 22:36
trenowanie włosów to szaleństwo.. określenie menel - pasuje jak ulał :)
ja zasłyszałam, że absolutnie nie powinno się używać szamponów do włosów przetłuszczających się, bo wykonuje się syzyfową robotę.
polecano mi natomiast szampony z ekstraktami z cytrusów.
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 16:02
Porady na tłuste włosy;
- stosujemy szampony antyłupieżowe o łagodnym działaniu, zmieniamy co jakiś czas szampon. Zawsze myjemy głowę dwa razy, przy pierwszym wstrzymujemy się z płukaniem na 10-20 minut.
- nie stosujemy gotowych odżywek,
- płukanki; sok z cytryny, z pestek winogron, pokrzywy, świeżych ogórków, czarnej rzodkwi, z naparu rozmarynu, szałwii, mięty,
- roztwór octu winnego, doskonale sprawdza się dziegieć,
- skrzyp polny, drożdże z ciepłym mlekiem, tymianek, lub napar z łopianu, jasne piwo z cytryną i witaminą A,
- przeczesujemy rzadziej niż zwykle,
- pijemy tylko zieloną herbatę, zielona herbata znakomicie reguluje trawienie, oczyszcza, i spala tłuszcz,
- produkty z witaminami grupy B; zboża, w ogóle warzywa, cynk; owoce morza, jajka lub suplementy naturalne,
- woda brzozowa do wcierania w skórę głowy (świeże liście zalewamy alkoholem).
Podobnie jak przy tłustej skórze zaburzona jest gospodarka lipidowa organizmu, odciąż wątrobę, i woreczek żółciowy, odstaw pastylki antykoncepcyjne. Nie jedz tłusto, tłustych żółtych serów, kurczaka, czekolady i pikantnych potraw.
napisał/a: Frutella 2013-08-30 19:35
Też miałam problem z przetłuszczaniem się włosów ale skończył się jak zaczęłam farbować. Może warto trochę wysuszyć włosy wybierając kolor zbliżony nawet do naturalnego.
napisał/a: ciacho3 2013-10-18 13:21
Uu ja może i jestem facetem ale mam ten sam problem . Teraz już jest troche lepiej jak przyciełem włosy ale na ogół to jest tak ze musze umyć włosy codziennie rano . Nie ma mowy żebym umył wieczorem bo rano i tak będe musiał jeszcze raz . Stosowałem rózne szampony itp , nic nie pomaga ale naszczecie już się do tego przyzwyczajiłem że rano głowa pod kran i tyle :)
A co do tego sposobu aby przetrzymac 3/4 dni bez mycia - nie ma mooowy ... ja po 2 dniach wyglądam jak żulik :P
blimey89
napisał/a: blimey89 2014-01-14 19:40
ja myję wlosy co 2 dni, max 3, w 'naglych' wypadkach gdzie zdarzy się ze nie zdąże umyc a wychodze stosuje suchy szampon batiste - polecam.