Przesądy ..

napisał/a: nati17 2010-11-27 18:30
witajcie tak się właśnie zaczęłam zastanawiać czy te całe zabobony się sprawdzają i czy w nie wierzycie.

A nurtuje mnie to pytanie ponieważ stukam dziś dość duże lustro i to nie pierwsze .słyszałam że oznacza to nie szczęście i należy kawałki tego lustra zbierać z zamkniętymi oczami gdyż przejrzenie się w jego odłamku oznacza chorobę lub nawet śmierć.
Ale właśnie dziś babcia moja powiedziała że ja ciągle lustra tłukę i że to jest bardzo nie dobrze pogroziła palcem i powiedziała żebym uważał gdyż stłuczenie lustra oznacza staropanieństwo.czy jest w tym coś prawdy ?proszę o odpowiedzi :)
napisał/a: Higa 2010-11-27 21:49
a ja nie wierzę w przesądy
napisał/a: zyciowy1 2011-03-01 20:21
a ja wręcz przeciwnie... wierze w zasadzie w te wszystkie, a w szczególności związane z maturą gdyż w tym roku będę się musiała z nią uporać i wszelkie zabobony, począwszy od czerwonej bielizny po ścinanie włosów są przeze mnie przestrzegane ehh... Sama sobie się dziwie , lecz myślę że coś w tym jest.
napisał/a: daffodil1 2011-03-01 23:56
ja tam nie wierzę w żadne zabobony...
napisał/a: ~gość 2011-03-02 03:56
ja wierzę tylko w te pozytywne :P
napisał/a: errr 2011-03-02 13:14
bzdura na bzdurze bzdurą pogania
napisał/a: rzata 2011-03-25 23:27
Ja wierzę tylko w jeden, aby rano nie wstać z łóżka lewą nogą:)
napisał/a: daffodil1 2011-03-26 10:48
malagosia napisal(a):Ja wierzę tylko w jeden, aby rano nie wstać z łóżka lewą nogą:)
ja nie to, że w to wierzę, ale traktuję to jako fajne powiedzenie i zawsze wstaje prawą :)
napisał/a: ~gość 2011-03-27 20:37
nati17 napisal(a):Ale właśnie dziś babcia moja powiedziała że ja ciągle lustra tłukę i że to jest bardzo nie dobrze pogroziła palcem i powiedziała żebym uważał gdyż stłuczenie lustra oznacza staropanieństwo.


No to ja stłukłam i po moim stażu możesz wnioskować,że starą panną będę
napisał/a: mozilla1 2011-03-28 13:45
kate1775 napisal(a):nati17 napisał/a:
Ale właśnie dziś babcia moja powiedziała że ja ciągle lustra tłukę i że to jest bardzo nie dobrze pogroziła palcem i powiedziała żebym uważał gdyż stłuczenie lustra oznacza staropanieństwo.


No to ja stłukłam i po moim stażu możesz wnioskować,że starą panną będę



No to ja chyba wytłukłam lustra za wszystkie stare panny
KATE...spokojnie....
Za ciebie potłukłam takie wielkie...wiec staropanieństwo moge od ciebie zabrać
Za siebie mniejsze lusterko potłukłam...a wszystko w przeciągu paru miesięcy
Ale w przesądy nie wierzę
napisał/a: ~gość 2011-03-28 13:50
Ja teraz wychodzę za mąż i stale natykam się na jakieś ślubne przesądy... zwariowałabym jakbym tego wszystkiego miała przestrzegać
napisał/a: ~gość 2011-03-28 15:44
mozilla, ja też nie wierzę dlatego tak napisałam