grzyb na ścianie

napisał/a: alexandra1 2011-02-09 11:16
Moniś napisal(a):
Mam jeszcze problem przy oknach bo sa zbyt szczelne i się "pocą" Przez to przy uszczelkach i na parapecie codziennie mokro.

Tak, też to znam
napisał/a: Dyskrecja 2011-02-15 09:48
Sprawdzone i skuteczne SAVO kodztuje ok 40 zł ale naprawdę dzieła. Zawiera w sobie chlor i szybko usuwa grzyb. Wadą jest jedynie zapach. Dletego najlepiej go używać wtedy gdy jest możliwość otworzenia okna w czasie gdy go rozpylamy.
napisał/a: MonikaDaria 2011-02-15 09:52
Dyskrecja napisal(a):Sprawdzone i skuteczne SAVO kodztuje ok 40 zł ale naprawdę dzieła

Chyba jakiś wielki baniak bo normalnie kosztuje 9-10 zł
napisał/a: słodki_migdał 2012-07-03 12:47
tajla napisal(a):Znacie jakies?? pojawił mi sie na scianie.
Kupiłam srodek ale jakos .... chyba niezbyt działa
No i oczywiscie po uzyciu preparatu suszenie
Kolezanka uzywała najpierw .... skorki od chleba pozniej owy praparat i pomogło
U mnie nie działa a ni Domestos ( u rodzicow pomogło) ani ten preparat za bardzo tez nie

Co lubią grzyby? wilgoć i ciepło. ja sobie zapewniłam to wymieniając w starym domu okna na plastiki. Pojawiła się pleśń i grzyby i nic nie pomagało. Fachowcy poradzili zburzyć stary dom i zbudować nowy, bo wentylacji założyć sie nie da. Ale to nie wchodziło w grę. Wynaleźliśmy system wentylacji inventer, który nie wymaga instalacji w trakcie budowy domu. Można założyć go na początek w np. jednym pomieszczeniu i zakłada się samemu. Wilgoć poszła precz zabierając ze sobą kumpli pleśń i grzyba.
napisał/a: ~gość 2012-07-05 21:48
A ja słyszałam, że na grzyby ponoć dobre jest ACE ktoś ze znajomych usuwał na różne sposoby i właśnie wybielacz pomógł najbardziej
napisał/a: KarolciaK 2012-07-05 22:41
ostatnio sprawdzone i dluzej byl spokoj http://www.dettol.co.uk/mould-and-mildew nie wiem czy jest w pl,ale Tym na wyspach moze sie przydac
pozostale sposoby niestety dzialaly na krotko (rozne specyfiki przywozone z Pl,woda z octem,)
napisał/a: jusita 2012-07-18 11:51
Ja mam na ścianach i nad wanną robi się na fugach. Farba specjalna do łazienki a mimo to grzyb rośnie. Poszukam savo, pryskane wcześniej było też jakimś preparatem z castoramy, miał być super. Bez grzyba były 3 miesiące potem się pojawił. W przyszłości będzie remont ale już teraz chcę się go pozbyć, chociaż mam wrażenie, że tak głęboko się zagnieździł, że będzie ciężko.
napisał/a: słodki_migdał 2012-08-24 13:33
Zapewne jest wiele dobrych środków, ale nie zmienia to faktu, że jeśli nie poradzimy sobie z PRZYCZYNĄ to skutek co jakiś czas wylezie.
napisał/a: ~gość 2012-08-24 21:25
jusita, ja kiedys- z 10 lat temu pamietam jak u mnie w domu uzywali Pufas chyba.
A swoja droga jak juz spryskasz to i grzyb zniknie to fajnie byloby zadbac o okno w lazience lub dobra wentylacje- elektryczna lub chociaz kratke wentylacyjna wyczyszczona
napisał/a: KarolciaK 2012-08-26 21:12
alakot4, my wlasnie mielismy ten savo i nie byl skuteczny grzyb wyszedl na nowo
napisał/a: irysskaa1990 2016-11-25 16:27
Savo rewelacyjnie radzi sobie z pleśnią i grzybami, tylko nadaje się do pomieszczeń pomalowanych na biało. Nie myślałam, że ma aż takie właściwości wybielające i spryskałam pomarańczową ścianę - efekt jest taki, że mamy teraz kleksy.. ale przynajmniej czarnych plam nie ma. :D
napisał/a: Wiolado 2017-02-21 14:43
Wypróbuję ten środek bo też mam w jednym miejscu problem z pleśnią.