Czyszczenie kabiny prysznicowej

napisał/a: Misiaq 2011-08-06 18:57
Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby "domowe" albo dobrą chemię do czyszczenia kabiny prysznicowej, tak aby, w miarę możliwości, ograniczyć pojawiania się "kropek" z wody?
Mam wrażenie, że wypróbowałam już wszystkie dostępne w sklepach środki chemiczne, z domowych sposobów wszystkie jakie znam i nic nie pomaga Może to kwestia twardości wody albo kamienia w wodzie, w każdym razie nasza kabina prysznicowa ciągle jest w kropki
napisał/a: Asieńka 2011-08-06 20:49
jest coś takiego jak Kret w sprayu - polecam (tak, tak jak ten Kret w granulkach do rur - ta sama rodzina )
napisał/a: Misiaq 2011-08-06 21:16
W tej chwili mam Kreta do WC, nie wiedziałam, ze jest opcja w spray, spróbuje.
Dzięki
napisał/a: basia1125 2011-08-06 23:43
Misiaq ja mam taki spary 'sparkle shower' sie nazywa czy cos takiego, pewnie jest cos podbnego w Pl i pryskasz tym kabine, parawan, baterie itd zaraz po uzyciu a potem przezd nastepnym uzyciem trzeba tylko to splukac i jest cacy :)
I nawet parawan paruje mniej niz zwykle.
Ja nie uzywam tego za kazdym razem, bo maz zawsze zapomina najpierw splukac zanim on sie wyprysznicuje, no i zapomina tez potem popryskac..
wiec uzywam od czasu do czasu i jak spreyuje, to parawan jest bezkropkowy :)

A jak juz sa kropki to Cilit bang w spreyu i czyszcze miekka szmatka, zeby nie porysowac.
Albo jak nie jest bardzo zajechany to plyn do mycia okiem (mam szklany parawan na wannie) i wilgotna szmatka i tez schodzi calkiem niezle.
napisał/a: Misiaq 2011-08-07 09:29
basia1125 napisal(a):spary 'sparkle shower'
Właśnie o coś takiego mi chodzi, żeby zapobiegało, opóźniało pojawianie się kropek. Nie kojarzę czegoś takiego w polskich sklepach
napisał/a: ~gość 2011-08-07 11:16
Misiaq, ja słyszałam, że dobry jest jakiś środek z Amweya pod prysznic, ale to byś musiała dystrybutora gdzieś znaleźć...
napisał/a: lady skynet 2011-08-07 11:22
Ja kupiłam ostatnio w lidlu - z serii W5 - spray do czyszczenia kabin prysznicowych - POLECAM! Mam szklaną kabinę i do większych zabrudzeń używamy Cilit bang w sprayu
napisał/a: basia1125 2011-08-07 12:10
Misiaq ja ten spray kupilam w tesco, wiec moze tam zapytaj albo poszukaj dobrze na pólkach...
Teraz tak wyglada, jakis czas temu zmienili mu etykietke:


A tu jest opis:
http://www.tesco.com/superstore/xpi/2/xpi54739052.htm
napisał/a: ~gość 2011-08-07 12:41
Ja słyszałam od kilku osób o tym środku, że jest genialny, ale kabiny nie posiadam, więc nie wiem jak jest w praktyce.

napisał/a: ~gość 2011-08-07 12:57
Ooo Frosch też jest fajny :D
napisał/a: ~gość 2011-08-07 14:04
nie wiedziałam że są takie środki zapobiegające/ opóźniające powstawanie "białych kropek" na szybach kabiny prysznicowej
na szczeście nie mam kabiny- na wannie nie wiadać
misiaq a to, że to wina twardości wody to masz jak w banku
skoro dziewczyny mają sprawdzone środki to nie pozostaje nic innego tylko spróbować
napisał/a: Misiaq 2011-08-07 19:39
mala_zuchwala napisal(a):nie wiedziałam że są takie środki zapobiegające/ opóźniające powstawanie "białych kropek" na szybach kabiny prysznicowe
Są, ja już niektóre wypróbowałam i d...
Nie mam siły do naszej kabiny i tych kropek
mala_zuchwala napisal(a):misiaq a to, że to wina twardości wody to masz jak w banku
Musi coś w tym być, bo w poprzednim mieszkaniu nie mieliśmy takiego problemu. Szkoda też że kabina jest "gładka" to jeszcze bardziej widać