Bóle miesiączkowe

napisał/a: alfa i omega 2013-02-18 14:59
Mi pomaga niestety tylko i wyłącznei ketonal:(
napisał/a: amdlpl 2013-02-20 22:26
Marusia napisal(a):Ja mam niestety tylko jedną radę- środki przeciwbólowe, I tak dobrze, że mogę je przyjąć, bo część kobiet w pierwszym dniu wymiotuje... Trochę też pomaga "rozgrzanie" podbrzusza (np. termoforem), choć rzadko to stosuję.


Ja też głównie stosuję środki przeciwbólowe. Dla mnie to najbardziej skuteczne na bolesną miesiączkę
[reklama usunięta]
napisał/a: Gracjani 2013-03-02 23:39
Mi pomaga tylko fetonal forte, które zapisuje mi mój lekarz właśnie na te bóle. Pomaga mi również łóżko i cieplutki termofor na brzuch. i ograniczam spożycie napojów.
napisał/a: Blanka:) 2013-03-02 23:47
Gracjani napisal(a):ograniczam spożycie napojów
dlaczego?
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-22 20:12
- gorąca kąpiel, rozgrzana poduszka na brzuch, plecy, rozpręża i uspokaja,
- zioła; liść maliny właściwej, kalina koralowa, rumianek, imbir,lekarski, ziele glistnika (tylko w mieszankach, silny środek), liść melisy, liść ruty,
- aromaterapia; olejek lawendowy, rozmarynowy, majerankowy, geraniowy, pomarańczowy do kąpieli,
Wewnętrznie;
- homeopatia; Magnesia Phosphorica, Pulsatilla, Nux Womica,
- ogranicz sól w tym czasie, środki moczopędne lub pokarmy moczopędne,
- witamina b6, witamina c z bioflawonoidami, niepokalanek pieprzowy, magnez z wapniem,
- olej z wiesiołka dwuletniego, olej z siemienia lnianego, wyciąg z pluskwicy groniastej,
- zjedz trochę czekolady,
- masaż pleców i delikatny brzucha, plastry rozgrzewające,
- ćwiczenia gimnastyczne; spacer, bieganie, pływanie czy zwykłe rozciąganie dla rozluźnienia mięśni.
napisał/a: wexa1 2013-07-23 12:32
podsyłam pomocny link godby uwagi ja zawsze z tego korzystam [reklama usunięta]
napisał/a: Frutella 2013-08-30 19:27
Ja też ratuję się przeciw bólowymi bo rozgrzewanie jakoś mi nie pomaga chociaż przyjaciółka sprezentowała mi fajny termofor. No i przez pierwsze dwa dni staram się ograniczyć wysiłek wszelaki
napisał/a: kenia 2013-10-27 21:08
Właśnie dzisiaj miałam pierwszy dzień miesiączki i dzisiaj ból dopadł mnie straszny, okłady i masowanie nie pomogło, połknęłam dwie no-spy i też nie dopiero jak połknęłam metafen (paracetamol+ibuprofen) odczułam w końcu ulgę. Nie pamiętam kiedy ostatnio aż tak mnie bolało. I nie wiem od czego to zależy bo czasem okres minie mi bez żadnych bóli.
napisał/a: karolka31 2013-10-29 22:32
Zazwyczaj zaczynam od termoforu. Tylko przy naprawdę mocnych bólach biorę tabletki. Zresztą w ogóle staram się ich unikać.
napisał/a: megiszon 2013-10-30 21:05
Polecam ziele krwawnika. Znakomicie rozkurcza, po 20min ból mija jak ręką odjął