Bóle miesiączkowe

napisał/a: jente8 2006-08-27 23:42
Większość kobiet źle znosi miesiączkę albo przynajmniej jej pierwszy dzień. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na radzenie sobie z bólem? Oprócz leków przeciwbólowych...
W temacie o opryszczce Sylwia pisała coś o lekach homeopatycznych, które na to pomagały - czy mogłabyś napisać coś więcej na ten temat?
Pytanie również do młodych mam - czy to prawda, że po urodzeniu dziecka te dolegliwości mijają?
napisał/a: Marusia 2006-08-28 12:38
Ja mam niestety tylko jedną radę- środki przeciwbólowe, I tak dobrze, że mogę je przyjąć, bo część kobiet w pierwszym dniu wymiotuje... Trochę też pomaga "rozgrzanie" podbrzusza (np. termoforem), choć rzadko to stosuję.
napisał/a: atka83 2006-08-28 12:40
Oj ja mam ostre bóle tak gdzieś co dwa miesiące,wtedy nie obejdzie się bez tabletki ibuprom i poduszki elektrycznej.Wtedy leże skulona jak pies
napisał/a: samsam 2006-08-28 14:31
Kiedyś miałam okropne bóle miesiączkowe. Tak silne, że nie mogłam przed dwa dni chodzić do szkoły. Nic mi ni epomagało, dopiero, gdy trafiłam na te leki homeopatyczne, to skutkowało. Ale do czasu. Szybko się mój organizm od nich uzależnił i juz nie działały. najlepszym sposobem jest znaleźć odpowednie dla siebie leki. dla niektórych najskuteczniejszy jest np. paracetamol, a dla innych ibuprom. Mnie również pomaga dobry koniaczek
A propos leków, to odkryłam odpoweidnik ibopromu, ale skuteczniejszy i o wiele tańszy. Za 60 tabletek płacę ok.6 zł. Nazwya się ibuprofen - polecam.
napisał/a: jente8 2006-08-28 14:35
A ten lek homeopatyczny jak się nazywał?
napisał/a: samsam 2006-08-28 14:44
Nie wiem, jest cała seria tych leków, na wszystki możliwe dolegliwości. Są w takich niebieskich opakowaniach.
napisał/a: ami1 2006-09-06 10:20
Niestety nie odpowiem Ci, czy bóle mijają po urodzeniu dziecka . Ja nie czuję az takiego strasznego bólu, taki przyzwoity. A przed i po ciąży wygląda u mnie to tak samo, mniej więcej . A jak boli mocniej - to ibuprom i po bólu.
napisał/a: iza19821 2006-09-06 10:31
ja niestety tez pierwsze dni mam bolesne.wtedy tylko leze wlozku i nic w sumie nie robie...pomagaja mi tabletki IBUPROM
napisał/a: ami1 2006-09-06 10:33
Ale zrobiłyśmy reklame ibupromowi .
napisał/a: palika 2006-09-06 20:57
Mi nawet po ciazy nie przeszly bole miesiaczkowe i do tej pory co miesiac jade na 2 tabletkach od razu ibupromu max i leze skulona,poniewaz nie moge sie ruszyc,a niekiedy bywa,ze dochodzi okropna migrena
napisał/a: jente8 2006-09-06 22:17
Wygląda na to, że faktycznie: ibuprom nie ma sobie równych
napisał/a: ~gość 2006-09-09 10:01
Ja również mam silne bóle miesiączkowe, ale gdzieś tak przez 2 dni tydzień przed okresem, a potem 2 2 i 3 dzień miesiączki... Ja nic nie poradzę, bo zawsze się zwijam z bólu (tabletki apap lub nospa nie pomagają ...