Rzęsy :(

napisał/a: kiciatygrynia 2009-07-07 22:08
Witam. Moja przyjaciółka ma duży problem, a ja nie umiem jej odpowiedzieć. Dlatego piszę zapytanie do was. Chodzi o to ,że Basia wczoraj chciała zalotką podkręcić swoje rzęsy. W momencie kiedy zacisnęła już zalotkę z rzęsami, to ją straszliwie chłopak wystraszył (zawsze słyną z mocnych akcji, w nie odpowiednim momencie:/). Spowodowało to wyrwanie rzęs w raz z pociągnięciem zalotki. Na szczęście nie wyrwała wszystkich, ale jednak to i tak jest większa ich część. Stąd moje pytanie czy odrosną jej te rzęsy, czy już nie? A jeśli odrosną, to czy to jest kwestia tygodni, czy miesięcy? Proszę w jej imieniu o pomoc! :(
napisał/a: Monicysko 2009-07-08 00:28
Ałć!
Odrosnąć odrosną, nie martw się, w końcu normalnie tez rzęsy wypadają co jakiś czas... Ale ciężko powiedzieć ile to zajmie i w jakim stanie odrosną, to raczej sprawa indywidualna... Należy uzbroić się w cierpliwość... Tak sobie myślę, że może warto jakieś preparaty doustne stosować, które wzmacniają włosy.. Skoro na włosy działają, to może i na rzęsy tez będą miały wplyw...
napisał/a: Anetka1 2009-07-08 08:32
Odrosną na pewno. Cykl życia każdej rzęsy to ok 6-9 tygodni, po tym czasie rzęsa wypada a na jej miejsce wyrasta nowa.
Niech się więc Basia nie martwi.
napisał/a: Zazi 2010-10-05 00:52
A ktos moze mi wlasnie polecic cos na wzmocnienie rzes, jak zmywam makijaz to mi zawsze od jakiegos czasu jedna czy 2 wypadna co by je wzmocnilo kiedys nie mialam takiego problemu
napisał/a: Aspazja1 2014-12-30 01:07
odrosną! na porost polecam olejek rycynowy.
napisał/a: oleksia 2014-12-30 13:56
Aspazja napisal(a):odrosną! na porost polecam olejek rycynowy.


Zgadzam się-olejek rycynowy bardzo zagęszcza rzęsy i nawet delikatnie je przyciemnia :) Oprócz tego, dobry jest też olejek arganowy - ja akurat go stosuję, nakładam na noc czystą szczoteczką od mascary, ma podobne działanie, jak rycynowy :) Używam tego:



Stosuję go też na włosy :)
napisał/a: marcelaaa3 2015-01-13 16:31
Na pewno odrosna nie ma co sie martwic:) wazelina kosmetyczna tez dziala bardzo dorze na rzesy szybciej rosną.
napisał/a: alinka1976 2015-01-14 12:22
odrosną, to kwestia czasu, rzesy często nam wypadają i pojawiają się nowe. niech stosuje odżywkę i ewentualnie uzupełnia braki sztucznymi, kepki powinny się sprawdzić. Nie powinno to trwać bardzo długo
napisał/a: Aspazja1 2015-01-17 17:08
Można stosować też suplementy, które działają na wzrost włosów. ). Są to preparaty wzmacniające cebulki włosów, np. z wyciągiem ze skrzypu polnego, pokrzywy, rzepy, kapsułki z witaminą H - biotyną.
napisał/a: wizazija 2016-10-20 16:03
Odrosną nie martw się ale potrzeba czasu
napisał/a: anuskaka 2016-10-21 09:23
Nie ma co się martwić. Na pewno odrosną, tyle, że będzie musiała poczekać jakiś czas :) Jeśli bardzo przeszkadza jej obecnie brak rzęs to niech przez ten moment, dopóki nie odrosną, nosi sztucze :)
napisał/a: dresii 2016-11-15 12:49
Porost przyspiesza olejek rycynowy :)