preparaty na cellulit

napisał/a: bleu 2013-02-27 07:38
Hmmm... Cellulit mam od dawna, ale dopiero teraz postanowiłam z nim walczyć. Takie było moje postanowienie noworoczne :D Słyszałam właśnie o peelingu kawowym, ale jakoś nie mam czasu, żeby go sobie przygotować. Jestem na etapie testowania pierwszego kosmetyku, ale z marnym skutkiem... Już nie mogę się doczekać aż mi się skończy, bo już kolejny chcę przetestować. Do tego oczywiście staram się nie jeść słodyczy i chodzę na fitness 3 razy w tygodniu.
napisał/a: marysiasmok 2013-04-04 19:42
Czy możecie polecić jakieś kosmetyki, które wspomogą walkę z cellulitem? Myślałam np. o serii Lirene, bo super pachnie i nie jest taka droga....Używałyście może?
napisał/a: KarolciaK 2013-04-04 19:51
beciab, watek o kosmetykach zwalczajacych cellulit juz istenieje i nie ma potrzeby zakladania nowego,nastepnym razem prosze uzyc wyszukiwarki zanim zalozysz nowy temat
napisał/a: Itzal 2013-04-04 20:00
appoi napisal(a):próbowałyście się pozbyć skórki pomarańczowej za pomocą mezoterapii?

to chyba najlepsze, co do tej pory mojemu d****u zrobili Co roku robię serię mieszaną- mezoterapia, presoterapia, kawitacja, czy jak to się zwie po polsku, i efekty świetne
napisał/a: ruruszka 2013-04-05 05:17
Itzal, jeśli musisz powtarzać całą serię zabiegów co roku, to może trzeba by w pierwszej kolejności pomyśleć o trwałej zmianie diety, żeby cellulit nie powracał? ;) Pij dużo wody, ona rozbija tkankę tłuszczową, jedz bardziej "chudo" (jak tłuszcze to raczej roślinne niż zwierzęce, oleje bogate w w witaminy A i E, które dobrze działają na skórę np. rzepakowy), zrezygnuj ze słonych przekąsek i fastfoodów... może nie trzeba będzie co roku wydawać tyle kasy ;)
napisał/a: Itzal 2013-04-05 09:22
Douwe napisal(a):jeśli musisz powtarzać całą serię zabiegów co roku, to może trzeba by w pierwszej kolejności pomyśleć o trwałej zmianie diety, żeby cellulit nie powracał?

o padłam
Douwe napisal(a):Pij dużo wody

nooo, jak zacznę pić więcej niż te 3- 4 litry, które już wypijam, to się rozpuszczę chyba


Douwe napisal(a):jedz bardziej "chudo"

bardziej chudo już się nie da , bo nie ma nic chudszego, niż warzywa , a tym się głównie żywię

Jesli chodzi o dietę, to zdaje się, że nie ma na tym formum osoby, która by jadła zdrowiej ode mnie Bo w Polsce moja dieta się nie sprawdza Nie powtarzam zabiegów co roku, bo muszę, tylko powtarzam, bo chcę, bo to zajefajny relaks, a że przy okazji na ten mikro-cellulit, który posiadam, pomoże, to czemu mam sobie odmawiać?
Wybaczam, bo całkiem możliwe, że nie znasz mnie równie dobrze, jak inni na tym forum
Dla mnie te zabiegi to nie jest konieczność, tylko przyjemność, którą chcę sobie zafundować - podobnie z bieganiem, biegam, choć nie muszę,ale za to lubię, więc dlaczego nie
NO i to nie jest taki znów nieziemski koszt, jeśli się umie szukać promocji
napisał/a: LaVentura 2013-04-07 23:20
U mnie dają radę kosmetyki na cellulit, w połączeniu z delikatnym masażem przy wcieraniu. Moi faworyci to na przykład Yves Rocher żel detoks, jak i Ziaja reuduktor cellulitu (tutaj już z większym masażem), ale dopiero przy włączeniu ćwiczeń, zwłaszcza jazdy na rowerze, to jest efekt wow :)
napisał/a: ruruszka 2013-05-07 08:15
Itzal zwracam honor, faktycznie nie znam Cię tak dobrze :) Po prostu wymieniałaś taką serię tych zabiegów, że ja osobiście aż się za głowę złapałam ile to kasy musi iść - osobiście znalazłabym inne przyjemności na które wolałabym ją wydać, dlatego nie myślałam o tym w kategorii że może faktycznie po prostu sprawia Ci to przyjemność :) Ale jeśli tak jest to na zdrowie ;)
napisał/a: Aspazja1 2014-09-07 21:58
Jeśli żadne specyfiki lub domowe masaże nie pomagają, skuteczne w walce z cellulitem mogą okazać się zabiegi karboksyterapii, endermologii, zabiegi przy użyciu Cellactora lub technologia Maximus Trilipo.
napisał/a: weteranslubny1 2014-09-10 08:26
Każda z nas pragnie z cellulitem walczyć, jednak nie każdą stać na drogie preparaty dostępne w drogeriach i perfumeriach. Ale skoro wiemy, że w wielu kremach antycellulitowych głównym składnikiem aktywnym jest kofeina, to z wiedzy tej warto skorzystać i to bez konieczności wydawania fortuny.

Kofeina to środek pobudzający nie tylko nasz umysł i ciało, ale i... metabolizm. To oznacza, że kofeina pozwala spalać tłuszcz, a to właśnie przez jego nadmiar odkładający się we włóknach łączących tkankę skórną powstaje cellulit.

Jeśli pijesz z rana kawę z fusów, nie wyrzucaj ich do kosza. Fusy z porannej kawy przydadzą ci się w domowej kuracji likwidującej cellulit. Fusy zmieszaj z odrobiną oliwy i wejdź pod prysznic. Namocz ciało wodą i użyj fusów z oliwą do peelingu ciała, a szczególnie ud i pośladków. Masuj przez kilka minut, po czym zmyj letnią wodą. To jest właśnie sposób, który stosuje Cindy Crawford. Prawda, że proste?

Inne domowe sposoby na cellulit:

Kąpiel cytrusowa na walkę ze skórką pomarańczową

Innym sposobem na zmniejszenie widoczności cellulitu jest cytrusowa kąpiel. Nalej ciepłej wody do wanny (nie za gorącej) i dodaj pół szklanki oliwy z oliwek oraz kilkanaście kropel olejku pomarańczowego. Nie dość, że taka kąpiel nas zrelaksuje (zapach olejku), to dodatkowo zmniejszy widoczność cellulitu.

Kąpiel z solą morską

Dobrym sposobem na walkę z cellulitem jest również kąpiel z solą morską. Sól morska wygładza skórę, oczyszcza ją z toksyn i usuwa martwy naskórek. Wystarczy do ciepłej wody wsypać szklankę soli morskiej. Dodatkowo możesz garść gruboziarnistej soli zmieszać z odrobiną oliwy i wykonać peeling. Najlepiej za pomocą zwilżonej rękawicy.

Maseczka z cynamonu

Kup cynamon w proszku. Następnie zmieszaj z wodą i gotową maseczkę nałóż na uda i pośladki (lub dowolną część ciała). Owiń miejsce folią spożywczą. Zostaw na 20-30 minut, następnie spłucz. Cynamon ujędrni Twoją skórę.
napisał/a: remila_85 2014-09-29 08:40
Według mnie preparaty nie działają, zbędnie wydawane pieniądze. Moim preparatem jest bieganie :)
napisał/a: Nadiya1 2014-09-29 15:07
remila_85 napisal(a):Według mnie preparaty nie działają, zbędnie wydawane pieniądze. Moim preparatem jest bieganie :)

Ja już nie raz polecałam preparaty z 3D SlimExtreme bo mi naprawdę pomogły :) Po prostu rewelacja. Teraz od pewnego czasu nie stosuję, a cellulitu wciąż nie mam :)