Pękające paznokcie

napisał/a: Rooda666 2014-06-05 18:20
ziazia3, czy jest jakiś zalecony czas niemalowania paznokci w trakcie tej kuracji, czy te 2 miesiące to Twoja własna inwencja? To chyba jedyne, co mnie jeszcze powstrzymuje od kliknięcia "kup teraz!"
napisał/a: ziazia3 2014-06-05 18:43
Lily napisal(a): czy jest jakiś zalecony czas niemalowania paznokci w trakcie tej kuracji, czy te 2 miesiące to Twoja własna inwencja?
to była tylko moja decyzja bo nie chciałam ich dodatkowo obciążać bo i tak były masakrycznie zniszczone.
napisał/a: katarinka1 2014-06-10 12:22
Zrezygnować z lakieru, oczyścić i co jakiś czas odżywka; paznokcie też potrzebują odpoczynku.
napisał/a: ziazia3 2014-06-10 12:43
katarinka napisal(a):Zrezygnować z lakieru, oczyścić i co jakiś czas odżywka; paznokcie też potrzebują odpoczynku.
tez tak uważam
napisał/a: barbss 2014-06-11 13:00
krisi napisal(a):ja juz chyba wszystkiego probowalam...i nic...serio. nie trzyma sie lakier...no serio serio nic:(

a próbowałaś jakiś suplementów ze skrzypem?Przy nich ważne jest branie przynajmniej miesiąc, a najlepiej 2-3
napisał/a: kenia 2014-06-12 22:33
Kiedy miałam problemy z włosami, łykałam skrzyp polny i przy okazji wzmocniły się paznokcie. Płytka stała się twardsza.
napisał/a: CosmoSPA_com_pl 2014-06-13 14:35
Witamina D plus do tego skrzyp polny również jako odzywka z szamponem do mycia włosów i powinno być zdecydowanie lepiej. Daj znać za jakiś czas czy widzisz efekt i poprawę sytuacji.
napisał/a: baskakier 2014-06-25 10:41
próbowałas kuracji z nailtek? Mojej koleźżance bardzo to pomogło, tylko potrzeba dużo cierpliwości i systematyczności
majeczka4 napisal(a):Witam Wszystkich,

Chciałam założyć osobny temat, ponieważ nikt nie może mi udzielić praktycznej porady odnośnie pękających i łamiących się paznokci na dłoniach...

Pytałam o tę dolegliwość w kilku salonach kosmetycznych, ale wszędzie mówi.ą o witaminach, pielęgnacji kremami oraz SPA dla dłoni. Przecież ja ciągle w ten sposób dbałam o dłonie, ale problem się pojawił i od jakichś 3 miesięcy nie znika.

Proszę o jakieś porady co zrobić, może jakiś specjalista kosmetolog, albo lekarz od tych spraw bedzie godny uwagi. Mieszkam w okolicach Poznania.

Pomocy!!!
napisał/a: Aspazja1 2014-09-07 21:37
paznokcie kochają cynk, miedź i krzem. Jedz orzechy, migdały, pestki dyni albo słonecznika. Zawierają cynk oraz miedź. Często jadaj rzodkiewkę, kalarepkę i seler. Mają one sporo krzemu, który zmniejsza łamliwość paznokci. Pomidory, brokuły, sałata, marchew, szczypiorek, koper, czy natka to najbogatsze źródła beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A, która wzmaga produkcję głównego budulca paznokci - keratyny.
napisał/a: weteranslubny1 2014-09-10 08:37
Nocna regeneracja paznokci olejkiem arganowym

Codziennie przed snem wmasowujemy w dłonie naturalny olejek arganowy wymieszany z kilkoma kroplami cytrynowego olejku eterycznego i zakładamy bawełniane rękawiczki. Olejek arganowy dzięki bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin wzmacnia paznokcie i odżywia skórę rąk.

Lanolinowa odżywka na łamliwe paznokcie

Łyżkę lanoliny mieszamy z żółtkiem i łyżeczką olejku migdałowego. Odżywkę nanosimy na dłonie i zakładamy bawełniane rękawiczki. Pozwalamy maseczce zadziałać przez noc. Kuracja doskonale regeneruje szorstkie i zrogowaciałe dłonie oraz rozdwajające się, łamliwe paznokcie.

Zabieg rozjaśniający przebarwienia na paznokciach

Jeśli na naszych paznokciach pojawiły się przebarwienia na skutek stosowania kolorowych lakierów, warto przecierać płytkę paznokciową plasterkiem cytryny. Sok cytrynowy wcieramy w paznokcie przez kilka minut. Następnie myjemy dłonie ciepłą wodą i nakładamy odżywczy krem do rak. Zabieg powtarzamy codziennie. Już po kilku dniach zauważymy pierwsze efekty. Sok cytrynowy to skuteczny, domowy środek wybielający płytkę paznokciową, który wywabi nieestetyczne plamki.

Serum wzmacniające paznokcie

10 łyżek stołowych olejku migdałowego mieszamy z 3 kroplami olejku rozmarynowego, 3 kroplami olejku cytrynowego, 3 kroplami olejku eukaliptusowego oraz 3 kroplami olejku grejpfrutowego. Tak przygotowaną mieszankę przechowujemy w szklanej buteleczce z ciemnego szkła. Wmasowujemy kilka kropli preparatu w paznokcie 2 razy dziennie. Olejek odżywia i nawilża płytkę paznokciową, a także pobudza wzrost paznokci. Kosmetyk zmiękcza i wygładza skórki oraz wybiela przebarwienia. Preparat intensywnie regeneruje kruche i łamliwe paznokcie. W trakcie trwania kuracji nie należy eksponować paznokci na działanie promieni UV (solarium, opalanie).
napisał/a: krystynka77 2014-09-11 08:25
Wbrew pozorom trzeba uważać na niektóre odżywki :) Te któte mają formahedylyd czy jakoś tak są szkodliwe ;)
napisał/a: medcom1 2014-10-24 12:28
Problem pękających paznokci może świadczyć o nieprawidłowym składzie składników mineralnych. Być może przyczyna leży w obniżonej ilości cynku i magnezu w organizmie. W tym przypadku zaobserwować można również zmęczenie, częste skurcze, przesuszone, wypadające włosy i rozdwajające się końcówki a także częstsze niż zwykle zmiany skórne - wypryski.