Jak wyprać puchową kurtkę?

napisał/a: dowal33-44 2016-01-26 14:46
Zima już prawie się z nami pożegnała, zostałam z problemem odnośnie wyprania kurtki puchowej którą to sobie kupiła przed zimą, kurtka nie była droga i nie wiem teraz jak ją wyprać aby nie zniszczyć jej. Czytałam wiele poradników ale czasem po prostu głupieję bo informacje nie nakładają się na siebie, czy macie jakieś prawdziwe doświadczenia z praniem kurtki puchowej w pralce automatycznej? Bardzo proszę o poradę, nie mam zbytnio ochoty na ręczne pranie kurtki z gór z dzięki za odpowiedź!
napisał/a: MadziaKura 2016-02-04 09:17
Po pierwsze zima jeszcze wróci :)
Po drugie: koniecznie zobacz co jest napisane na metce - to główny wyznacznik jeśli chodzi o pranie...
Ja kurtkę puchową piorę raczej w temp. 40st i się zawsze dopiera ale jeśli Twoja jest mocno zabrudzona spróbuj 60st. Na pewno nie 95 ;)
Kolejna rzecz - kurtka długo schnie i czasami gdy schnie za długo pozostawia nieprzyjemny zapaszek i trzeba prać drugi raz :/ Dlatego kurtkę puchową piorę zawsze latem gdy za oknem jest 30st i wieszam na balkonie ;)
napisał/a: evelka 2016-02-04 10:29
Radziłabym Ci oddać kurtke do pralni. Mimo wszystko według mnie to najlepsze rozwiązanie, ale i dodadkowe koszta.
napisał/a: kominiarz1 2016-02-29 09:16
Dokładnie do pralni ja kiedyś wyprałem tak kurtkę w pralce i do wyrzucenia puch sie zbił i śmierdział
napisał/a: MadziaKura 2016-04-21 16:18
Chyba także zdecydowałabym się na pralnie :)
napisał/a: endo2000 2016-05-12 13:03
mysle że lepiej oddac od pralni
napisał/a: KellyN 2016-05-12 22:57
Kurtka pewnie dawno już uprana i wisi w szafie czekając na kolejną zimę, ale może komuś innemu pomogę. Ja piorę puchowe kurtki w domu. Wrzucam je do pralki z piłeczkami tenisowymi. Pranie robię kiedy mam wolny dzień, żeby mieć czas, aby często trzepać schnącą kurtkę - trzeba rozbić schnące pióra. Polecam sposób z piłeczkami.
napisał/a: malinka_Tr 2016-07-20 11:26
KellyN napisal(a):Kurtka pewnie dawno już uprana i wisi w szafie czekając na kolejną zimę, ale może komuś innemu pomogę. Ja piorę puchowe kurtki w domu. Wrzucam je do pralki z piłeczkami tenisowymi. Pranie robię kiedy mam wolny dzień, żeby mieć czas, aby często trzepać schnącą kurtkę - trzeba rozbić schnące pióra. Polecam sposób z piłeczkami.


Wybacz, ze tak zapytam, ale dlaczego akurat z piłeczkami tenisowymi, co one dają.? I nie przebarwią czasem?
napisał/a: werdina 2016-11-25 09:07
Uwielbiam puchowe kurtki ale nigdy nie piorę ich w domu... moim zdaniem lepiej oddać po prostu do czyszczenia do profesjonalnej pralni, gdzie nie zniszczą jej... ja tak zawsze robię.
napisał/a: mysia0054 2017-03-20 19:11
Też wybralabym pralnię. Mój brat wyprał w pralce i niestety puch mu się zbił i kurtka do wyrzucenia
napisał/a: kavita1 2017-03-30 17:36
Nie pierz pralce puchówek, szczególnie wypełnionych naturalnym pierzem. Ja właśnie w tamtym tygodniu oddałam puchówki do pralni. Czyste wkładam w worku próżniowe i tak przygotowane czekają na następną zimę :)