Jakie buty na wiosnę?

napisał/a: piotrekn 2010-04-14 10:22
Widzę duży temat o butach, ale trudno jest w nim czegokolwiek dowiedzieć, dlatego zakładam nowy. Co w tym roku godne jest uwagi jeśli chodzi o obuwie dla kobiet? Chcę zrobić żonie niespodziankę i będę wdzięczny za wszystkie porady.
napisał/a: aithne13 2010-04-14 12:06
O super pomysł! Chyba najbardziej modne w tym sezonie są wysokie buty, wszelkiego rodzaju, koturn, szpilka, platforma. A jeśli nie lubi takich wysokich to wszelkiego rodzaju buty kryjące kostkę (rzymianki, balerinki).
napisał/a: dark_salve 2010-04-14 12:52
stoto54 napisal(a):Co w tym roku godne jest uwagi jeśli chodzi o obuwie dla kobiet? Chcę zrobić żonie niespodziankę i będę wdzięczny za wszystkie porady.

kupywałeś już żonie buty? Bo moim zdaniem zarówno buty jak i biustonosze (jeśli chodzi o kobiety) raczej powinno się mierzyć indywidualnie bo rozmiar rozmiarowi nie równy. Poza tym nawet jak kupisz buty o danym rozmiarze i na długość będą dobre to jest jeszcze kwestia że mogą być za wąskie bądź też za szerokie, mogą nie trzymać pięty - a to wszystko to tylko szybka drogą do skręcenia nogi, otarć itp.

napisał/a: Luuucy 2010-04-14 13:38
stoto54, nooo chyba dark_salve ma rację.
chyba że Twoja niespodzianka ma przebiegać na zasadzie: "patrz kochanie, znalazłem w internecie takie buty i chciałbym Ci takie sprezentować - co Ty na to żebyśmy po takie pojechali?"
wtedy polecam przejrzeć zasoby obuwnicze żony i poszukać czegoś w podobnym guście. fajnie żeby było to coś kobiecego, na obcasie, może kolorowego - ale tylko jeśli żona toleruje wysokie buty, albo coś specjalnego typu buty do chodzenia po górach czy jogi czy czegoś związanego z zainteresowaniami. jakieś zwykłe łapcie byłyby średnim prezentem
napisał/a: dark_salve 2010-04-14 19:26
Luuucy napisal(a):fajnie żeby było to coś kobiecego

a są buty damskie nie kobiece? Myślę że użycie słowa "kobiece" ma tu chyba wymiar dość indywidualny tak samo jak powiedzieć buty "ładne" - co dla kogo jest ładne?

napisał/a: ~gość 2010-04-14 19:38
dark_salve napisal(a):a są buty damskie nie kobiece?
no pewnie

jak już pisałes:
dark_salve napisal(a):Myślę że użycie słowa "kobiece" ma tu chyba wymiar dość indywidualny tak samo jak powiedzieć buty "ładne" - co dla kogo jest ładne?

ja tam np balerinek nie zaliczam do butów kobiecych bo dla mnie są za słodkie i dziewczęce ;) w ogóle wszystkie buty płaskie są dla mnie nie "kobiece" :P a już na pewno te:

nie są kobiece! to po prostu damskie obuwie ;) dla mnie jest jasna i wyraźna granica między damskimi a kobiecymi butami :D

ale to już ;)
napisał/a: Luuucy 2010-04-14 19:54
dark_salve, może słowo 'kobiecy' nie jest zbyt ścisłym określeniem jednak myślę, że funkcjonuje jako jakiegoś rodzaju sposób definiowania i dla większości osób oznacza zbliżoną charakterystykę danej rzeczy
masz niżej przykład butów damskich, których chyba nikt nie określiłby jako kobiece
napisał/a: panirewolucja 2010-04-15 09:35
Ten sezon należeć będzie do szpilek, generalnie wysokich obcasów. Tylko tak się zastanawiam czy to dobry pomysł kupować w prezencie buty, lepiej niech sama wybierze :)
napisał/a: piotrekn 2010-04-15 09:58
Mam już opracowany system jak kupić buciki, które na pewno będą jej odpowiadały, a to nie pierwszy raz Wiem jaka kolorystyka jej odpowiada, wiem co myśli o wielkości obcasa i kształcie buta, oczekuję więcej propozycji To co zaproponowała Lucy raczej na pewno się nie sprawdzi
napisał/a: igmu 2010-04-15 10:29
stoto54, dodaj jeszcze w jakim przedziale cenowym chcesz sie zmieścic ;) Bo mozna kupic buty za 30 zl, a mozna i za 1000 zl :)
napisał/a: Luuucy 2010-04-15 10:54
stoto54, te fotki to antypropozycja była raczej

jeśli chodzi o trendy na wiosnę/lato 2010 to słyszałam o następujących: kokardki, motywy zwierzęce, sznurowania
napisał/a: dark_salve 2010-04-15 11:34
panirewolucja napisal(a):Ten sezon należeć będzie do szpilek, generalnie wysokich obcasów.

no w to też wątpię, gdyż jeśli ktoś nie nosi szpilek to na hasło że jest sezon na szpilkie i wysokie obcasy nie zmieni nagle swojego obuwia. Zresztą jeśli chodzi o modę męską to ja np na hasło że coś jest w modzie, staram się kupować przeciwieństwa, inddywidualizmy lub ciągnącą się latami prostotę.