Wirus hpv

napisał/a: anka399 2017-05-16 10:30
Mam pytanie dziewczyny Czy z badania cytologicznego będzie można zorientować się czy ma się wirusa hpv? Chodzi o to, że mam pewne zmiany tam na dole, które mogą świadczyć o zakażeniu ( tak zwane kłykciny oknczyste). I chciałabym zobaczyć.
napisał/a: essential1 2017-05-17 09:04
Musisz zrobić specjalne testy w kierunku tego wirusa.
martha_22
napisał/a: martha_22 2017-05-18 16:56
To prawda. W przypadku tego rodzaju wirusa, wykonanie odpowiednich testów to konieczność. Można go zrobić samodzielnie, zamawiając odpowiedni pakiet na https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/ . Jest to najbardziej kompleksowa opcja, która umożliwia sprawdzenie, czy w naszym ciele nie znajdują się wirusy zarówno wysokogenne jak i niskogenne. Wykonując takie badanie, będziemy mieli pewność, w zakresie tego, czy pojawi się u nas nowotwór. Przy czym pobrane próbki są wysyłane do laboratorium należącego do Lifemedica w Gdańsku, gdzie pracuje 50 lekarzy różnej specjalizacji.
napisał/a: andrelka 2017-06-13 07:52
anka399 napisal(a): Mam pytanie dziewczyny Czy z badania cytologicznego będzie można zorientować się czy ma się wirusa hpv? Chodzi o to, że mam pewne zmiany tam na dole, które mogą świadczyć o zakażeniu ( tak zwane kłykciny oknczyste). I chciałabym zobaczyć.

z badania cytologicznego się tego nie dowiesz. No chyba,że Ci wyskoczy druga grupa, ale ona może się pojawić na skutek nie tylko zarażenia hpv. są badania na hpv, trochę droższe niż cytologiczne ale jeśli myślisz, że masz wirusa to dobrze jest faktycnzie się zbada. Paneli jest sporo bo wiele jest róznhych typów wirusa ale moim zdaniem najlepiej jest zdecydować się na szeroki panel ( w koncu dobrze jest wiedizeć jaki typ wirusa masz). Jesteś pewna,że są to kłykciny?
napisał/a: betka345 2017-07-03 10:11
Tutaj anka399. Musiałam założyc nowe konto bo z przeniesieniem serwisu tamto się usunęło :( Porównywałam sobie zdjęcia w internecie i na 99% jest to własnie to. Szczególnie,że nie miałam tego wcześniej. Obawiam się,ze mój partner mnie zaraził. Dowiedziałam się,ze miał przede mną szybkie i niezobowiązujące spotkania z róznymi kobietami. Na czym polega taki test? Mogę sama zrobić czy pobiera się go jak cytologię? Sorry, ze się pytam ale sytuacja jest dla mnie nowa i szczerze powiedziawszy im więej sobie na temat tego wirusa hpv czytam to tym bardziej mnie to przeraża.
napisał/a: andrelka 2017-07-13 12:13
Kolezanka powyżej już napisała jak się za to zabrać. Jesteś jeszcze z tym facetem?
napisał/a: betka345 2017-07-13 12:43
Nie jestem. Ogólnei przykra sprawa ponieważ dowiedziałam się o tym wirusie hpv przy rozstaniu ( wykrzyczeliśmy sobie wtedy wiele nieprzyjemnych rzeczy ale nie za specjalnie chciałąbym o tym tutaj pisać).
napisał/a: andrelka 2017-07-13 14:05
Rozumiem. Trzymaj się. Nie panikuj bo tak jak już pisałam ważne, żeby wiedizec co się ma. Jeżeli będziesz wiedziała jakie są to typy to wszystko będzie ok.