imiona dla pociech

napisał/a: mesma 2006-07-18 20:14
Dziewczynki i chłopcy sokoro juz wiemy ile chcielybysmy miec dzieciaczkow dobrzy by bylo zastanowic sie nad ich imionkami
jakie imiona Wam sie podobaja? - bardziej tradycyjne, czy moze orginalne, a moze preferujecie powrot do tych starszych?


mnie sie podobaja:
dla chłopca - Nikodem, Natanek, Igorek, Wiktorek
dla dziewczynki - Tosia, Anielka, Hania
napisał/a: Marusia 2006-07-19 10:14
Oj, na pewno nie "orginalne". Mam na te wymyślne imiona uczulenie .
Kiedyś sobie postanowiłam, że córeczkę nazwę Izabela, a synka Szymon (ale to imię odpada, bo tak ma na imię narzeczony ;) ). Ale gusta się zmieniają, więc nie zastanawiam się jeszcze nad imionami dla dzieci, wybiorę je pewnie dopiero w czasie ciąży (no, ze zdaniem męża też się będę musiała liczyć ).
napisał/a: ami1 2006-07-19 16:45
Moja córcia nazywa się Julia - jak dla mnie prześlicznie. Niestety ostatnim czasem jest wysyp Julek i w piaskownicy nie jest jedyna. A szkoda...Dla chłopca nie mam ulubionego imiona.
napisał/a: samsam 2006-07-20 12:13
Jeżeli tylko będzie mi dane mieć dzieci, to córeczce dam na imię Laura a co do chłopczyka to nie wiem. Podoba mi się Jakub, ale mój mąż jest bardzo przeciwny temu imieniu. Nie wiem, może Bartuś, albo Karol. Uważam, że dla dziewczynki łatwiej jest wybrać imię.
napisał/a: ami1 2006-07-20 19:46
Ja też uważam, że dla dziewczynki łatwiej jest wybrać imię. My nie wiedzieliśmy do ostatniej chwili czy urodzi się dziewczynka, czy chłopczyk. Jednak dla chłopca nie mieliśmy wybranego imienia. Na szczęście urodziła sie córeczka, bo byłby nie lada kłopot .
napisał/a: samsam 2006-07-21 13:13
Nie chciałaś zrobić USG, aby przekonać się jakiej płci jest dzidzia?
Ja ne wiem, czy bym zdecydowała się.
napisał/a: Marusia 2006-08-04 17:37
Ja też nie chcę się dowiedzieć z USG, jaka jest płeć dziecka.
Ale kto wie, może nie będę się mogła doczekać i jednak ciekawość weźmie górę? :)
napisał/a: ami1 2006-08-06 19:39
Ja nie chciałam wiedzieć. Chociaż miałam robione USG nie raz, prosiliśmy lekarza aby nie mówił czy będzie chłopczyk, czy dziewczynka. Naprawde warto zaczekać z tą informacja do porodu . To była jedna z najcudowniejszych chwil w moim życiu .
napisał/a: samsam 2006-08-07 14:14
Dla każdej kobiety to chyba najcudowniejszy dzien w życiu
napisał/a: hgg 2006-08-17 17:46
Mnie się podoba Bartuś lub Kubuś dla chłopca, a dla dziewczynki Martusia. Kiedyś jeszcze podobała mi się Natalka, ale mi przeszło po poznaniu pewnej natalii, która bardzo nie przypadła mi do gustu
napisał/a: szaulo 2006-08-18 20:16
Chcemy z Renatą pójść w stronę imion dość oryginalnych, przy tym ładnie brzmiących i podkreślających płeć dziecka (planujemy powiększyć rodzinkę za rok-półtora :).

Po długich deliberacjach i dyskusjach na razie stanęło na:
Igor / Zoja

Ciekaw jestem Waszych opinii :)

Paff
napisał/a: ami1 2006-08-19 00:30
Zoja - fajne imię