Szczotkowanie zębów

napisał/a: Malgosiaczek 2015-12-19 18:12
Technika szczotkowania zębów jest bardzo ważna, jednak nie wiem czy wpływa na to, że zęby zrobią się bielsze. Ja aby wybielić zęby kupiłam środek iBright http://www.ulmaxdental.pl/ i po kilku dniach stosowania zauważyłam znaczną różnice. Warto czasem spróbować samemy zanim udamy się do stomatologa i wydamy majątek.
napisał/a: karska 2016-03-15 07:49
A ja raczej stale systematyczne szczotkowanie miękką szczoteczką w połączeniu z pastą bez fluoru i jestem zadowolona. Widzicie np. żeby dla waszych zębów wynikały jakieś korzyści ze stosowania pasty z fluorem?
napisał/a: Tancerka1 2016-03-23 14:16
Trzeba regularnie je myć (co najmeniej rano i wieczorem.. ja jeszcze myje zawsze przed wyjściem) no i kupić dobrą pastę wybielającą - jeśli zależy Ci na bielszych zębach :)
Elektrycznej nigdy nie używałam, więc nie wiem czy widać różnicę.. :(
napisał/a: Emily55 2016-03-24 10:48
Także mam elektryczną szczoteczkę do zębów, ale nie jestem z niej zadowolona - głównie z tego powodu, że główki szczoteczki są dość drogie. Bardziej odpowiadają mi zwykłe, używam Curaprox.
napisał/a: madamo 2016-04-21 00:54
A jaką pielęgnacje powinno się stosować przy implantach? Czy też normalnie można szczotkować zęby zwykłymi pastami czy to trzeba mieć jakieś specjalne preparaty? Ostatnio miałam wstawiane 2 implanty (nobel biocare). I tak się zastanawiam a nie chciałabym je jakoś zaniedbać mam nadzieje ze posłużą mi przez lata:)
napisał/a: Cezaria 2016-05-29 12:35
Używam zwykłej szczoteczki a zęby myje ok. pięciu razy dziennie i raczej nie mam z nimi problemów.
napisał/a: Asyrie 2016-05-31 08:48
Amik2 napisal(a):Na pewno warto szczotkować minimum 2-3 minuty to wtedy pasta osiąga swoją największą efektywność - same szczotkowanie nic nie daje jeśli nie ma dobrej pasty.
Druga kwestia, jeśli nie ma się cierpliwości i odpowiedniej techniki to również polecam szczoteczkę elektryczną, po której sam czuję, że moje zęby są przyjemnie "śliskie" oraz błyszczące.
Najważniejsze to jednak mimo wszystko nitkowanie - niezależnie od techniki czy samej szczoteczki nigdy nie jesteśmy w stanie dobrze wyczyścić przestrzeni między zębowych!


To samo mi powiedział dentysta, szczotkowanie dokładne owszem, ale NIEZBĘDNE jest nitkowanie! Sama do końca nie wiem dlaczego, ale rzeczywiście pomaga
napisał/a: magda906 2016-06-01 21:12
Odpowiednia pielęgnacja to jedna, ale genetyka to drugie. Dlatego czasami warto, w przypadku problematycznych zębów, skorzystać z porady dobrego stomatologa, specjalisty stomatologii estetycznej na przykłąd. Wiele osób w mojej okolicy chwali gabinety Dental Art. Szczecin , zatem jak ktoś poszukuje dobrego dentysty to tam.
napisał/a: heya 2016-06-02 22:50
Od pół roku używam szczoteczki elektrycznej i widzę znaczną poprawę jeżeli chodzi o wyczyszczenie zębów
napisał/a: łysy123 2016-08-01 14:31
Asyrie napisal(a):
To samo mi powiedział dentysta, szczotkowanie dokładne owszem, ale NIEZBĘDNE jest nitkowanie! Sama do końca nie wiem dlaczego, ale rzeczywiście pomaga


Nitka dociera do innych płaszczyzn. Wiesz, czyści te wszystkie międzyzębowe powierzchnie, przód i tył zębów przy dziąsłach. Do tego szczoteczka nie zawsze dotrze.
Ja używam sonicznej szczoteczki, już przywykłem do nich. Nawet taką "wyjściową/wyjazdową" mam soniczną, tylko mniejszą. Do tego oczywiście nici i płyny. Plus co jakiś czas doczyszczam zęby u dentysty (w klinice impladent w Warszawie, jakby ktoś chciał namiary to na pw ;) ).