jakie są sposoby na poprawę wzroku??

napisał/a: milena70 2009-10-05 12:41
Mozna najpierw isc do okulisty. Tutaj na pewno cos doradzi.ALe mozna tez kupic dobre suplementy diety w aptece.Wazne zeby zawierały luteine i zeaksantyne,które występują naturalnie w plamce żółtej. Ich przyjmowanie przyczynia się do zwiększenia gęstości optycznej plamki żółtej co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie siatkówki, a przez to poprawę jakości widzenia. A mnie kropelki wcale nie pomagały.
napisał/a: oliwka.k34 2010-02-04 13:09
Beatka_83 napisal(a):może ktoś wie jak ochronić oczy przed okularami??byłam ostatnio u okulisty i mam zespół suchego oka!i jestem narazie małym dalekowidzem!!i pani zaleciła mi zerówki z filtrem do komput.ale nieuniknione że wzrok może ulec pogorszeniu,co zrobić??jeść marchewke??


nie zgadzam się, na suche oko napewno okulary Ci nie pomogą. Ja na twoim miejscu nie wkładałabym w ogóle okularów. Mała wada - to nie jest konieczne, im później tym lepiej. A te okulary co dostałaś to naciąganie.

Na suche oko pamiętam jeden jeden sposób z zajęć na których byłam, litr wody dziennie (co najmniej) regularnie. Inni uczestnicy zajęć mówili, że to pomaga.

[ Dodano: 2010-02-04, 13:37 ]
Apple napisal(a):uparty jesteś co? Ja też
jeśli wyjmiesz zdanie z kontekstu to faktycznie możesz odczytać to że daję pewność, że nie pogorszy się wada. Ale to była odpowiedź na stwierdzenie
napisal(a):że noszenie okularów nie poprawia wzroku a możliwe że nawet go pogarsza

i w takim kontekście moja odpowiedź nabiera innego znaczenia: daję gwarancję, że okulary nie zepsują wzroku, w takim sensie jak wytłumaczyłam wcześniej czyli jak będą odpowiednio dobrane. Nie wpłyną na pogorszenie wady.


Nie wiem jaką masz wadę wzroku, jednak wydaje mi się, że nic poważnego z twoim wzrokiem się nie działo. Bo nie masz na ten temat raczej wiedzy.
Jaką gwarancję dajesz? i komu? że jeśli okulary będą dobrze dobrane to nie zepsują wzroku??
Bo już byś to dobro gwarantowane straciła.

Dziwi mnie to, że jeszcze są osoby które tak sądzą. Po pierwsze każdy mądry okulista przepisuje okulary słabsze o 10-15 %. Z tego co wiem, nasze oczy przyzwyczajają się do wady i korekty w okularach. Jeśli są bardziej przeciążone (np. pracujemy więcej w bliży, przed komputerem, czy z książką) to wada może się pogarszać. Niestety u wielu osób tak się dzieje, u mnie też tak było dopóki nie poszłam na trening widzenia, zaczęłam ćwiczyć i jest o wiele lepiej :)

A jeśli już mówimy o dobrze dobranych okularach (10-15% słabszych) to specjalistami w tej dziedzinie są optometriści a nie okuliści, czy optycy.

pozdrawiam i mam nadzieję, że twój wzrok nigdy się nie pogorszy dzięki temu, że masz świetnie dobrane szkła, choć nie wierzę że ma to związek ze szkłami.
napisał/a: Beatka_83 2010-02-04 14:51
oliwka.k34, dzięki za wiad.
napisał/a: Baska197 2010-02-26 19:55
Beatka_83 napisal(a):może ktoś wie jak ochronić oczy przed okularami??byłam ostatnio u okulisty i mam zespół suchego oka!i jestem narazie małym dalekowidzem!!i pani zaleciła mi zerówki z filtrem do komput.ale nieuniknione że wzrok może ulec pogorszeniu,co zrobić??jeść marchewke??


Nie wiem czy pomoże ci na suche oko, ale mi bardzo pomógł na oczy wyciąg borówki z luteiną. W aptece polecili mi pryzmin. Jakiś miesiąc temu zaczęły bardzo szybko męczyć mi się oczy, soczewki musiałam ściągać po 2-3 godzinach bo szczypały mnie oczy. Czasami tez zachodziły mgłą. Teraz jest już dobrze.
Podaję cytat o borówce:
"Wyciąg z czarnej jagody wpływa korzystnie na regenerację barwnika odpowiadającego za zdolność widzenia o zmierzchu, pomaga zapobiegać krwawieniom do siatkówki poprzez wzmacnianie ścian naczyń włosowatych. Badania potwierdziły: wyciągi z jagód borówki czernicy powiększają obszar widzenia, poprawiają ostrość obrazu, usuwają zmęczenie oczu, a nawet umożliwiają osobom krótkowzrocznym zamianę okularów na „słabsze”."
napisał/a: MaryyyKaaa 2011-10-20 16:36
Na pewno jedzenie dużej ilości warzyw nie zaszkodzi naszym oczom. A nawet pomoże. Sylwetce również i zdrowiu ogólnie.

Noszę okulary, pracuję przy komputerze i mam ostatnio dość dużo problemów z oczami. Zastanawiam się nad badaniami bezpłatnymi, mam już parę lat na karku. Zastanawiam się czy nie odwiedzić mamy mojej w Zielonej Górze i spróbować się załapać na darmowe badania w akcji "Czas na wzrok". Mamę też zabrałabym. Bo ma trochę więcej lat na karku niż ja.

A jakieś krople na zespół suchego oka? Słyszałam, że krople do oczu w żelach, nie w postaci tradycyjnych kropli są lepsze. Ja już sama nie wiem. Mi nic nie pomaga... :(
napisał/a: ~gość 2011-10-21 04:05
MaryyyKaaa napisal(a):Na pewno jedzenie dużej ilości warzyw nie zaszkodzi naszym oczom. A nawet pomoże. Sylwetce również i zdrowiu ogólnie.

No trudno sie nie zgodzic...
MaryyyKaaa napisal(a): Słyszałam, że krople do oczu w żelach, nie w postaci tradycyjnych kropli są lepsze

Ja natomiast slyszalem, ze wrecz odwrotnie...Moze ankiete ustaw...?
Wybierz sie do okulisty, w koncu to nie stomatolog, bac sie nie ma czego...W kazdym razie nie zaszkodzi Twoim oczom.A nawet pomoze.
napisał/a: Mlutka 2012-04-27 11:28
Ja słyszałam o marchewce ) ale podobno i masło dobrze wpływa na wzrok. Ja jestem posiadaczką sporej wady -4.. Kiedyś natknęłam się na temat o ćwiczeniach poprawiających wzrok.
napisał/a: krasnolud1 2012-04-27 11:47
Mlutka napisal(a):Kiedyś natknęłam się na temat o ćwiczeniach poprawiających wzrok.
i warto je wykorzystywać - Eskimosi dzięki temu że "używają" swojego wzroku nie mają problemów z oczami jak ludzie w rozwiniętych państwach, ponieważ ich mięśnie oczu cały czas pracują na różnych odległościach, a u nas ciągle są ograniczane np kilkugodzinnym siedzeniem przed kompem, tv, przy książce. Na dobrą sprawę dziennie ćwiczenie oczu zajmuje kilka minut i można to robić "w międzyczasie", a efekty szybko odczuwalne
napisał/a: KarolciaK 2012-04-27 14:54
mi kiedys okulistka powiedziala ze kapusta kiszona jest dobra na wzrok
napisał/a: Mlutka 2012-04-30 11:03
Wiem, że u dzieci z zezem stosuje się właśnie ćwiczenia i że to bardzo pomaga. Ale na zwykłą wadę, taką pokaźną jak u mnie to zadziała?
napisał/a: krasnolud1 2012-04-30 17:32
Mlutka, nie wiem na ile jest to pomocne, ale ja z -1,5 nie mam teraz żadnej wady
napisał/a: Mlutka 2012-05-01 13:54
To jak Ty to zrobiłaś? Jak się dokładnie robi takie ćwiczenia? Ja myślałam nad korekcją laserem, moja znajoma miała ostatnio i jest bardzo zadowolona. Normalnie nigdy bym sobie jej nie zrobiła ale znajomej się udało co mnie bardzo zachęca..