Jak walczyć z ciągłym uczuciem głodu

napisał/a: Patryko 2015-02-17 14:07
To możebyc związane z chorobą. Ja np. Miałam nadczynnośc tarczycy i ciągle byłam głodna a chudłam. Odwiedziłam 3 lekarzy , kazdy traktował mnie jak idiotkę. Wreszcie jeden dał skierowanie na badania. Potem do endokrynologa. Wiem że cukrzycy też maja takie ssanie w żołądku. Przyczyn może byc duzo.
______________
Bardzo dobre [reklama usunięta]
napisał/a: lajkonik 2015-02-18 08:33
niestety też trak często mam :/ zazwyczaj mnie dopada, jak siedzę bezczynnie w domu.
słyszałam o chromie, podobno hamuje apetyt na słodkości ale nie wiem czy faktycznie działa.
niestety na mnie picie wody i żucie gumy działa odwrotnie- wzmaga apetyt :/
napisał/a: markietanka 2015-08-05 11:30
Chrom hamuje apetyt na słodkie, ale wywołuje też nowotwory podobno, więc ja nie zamierzam ryzykować. A mam trochę problem z podjadaniem, szczególnie jak się nudzę, albo jak się czymś zestresuję. Na przykład swoim odbiciem w lustrze. Obecnie chodzę na terapię do Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk w Warszawie, związaną z kompulsywnym podjadaniem, bo to właśnie choroba, na którą cierpię. U mnie nie chodzi o to, że jestem w danym momencie głodna, tylko mam taką ochotę, że coś bym zjadła. Na razie nauczyłam się rozpoznawać, kiedy faktycznie chce mi się jeść, a kiedy nie. Po prostu pomyślcie o tym, czy zjedlibyście w danym momencie jabłko. Jeśli tak, to jesteście głodne, a jeśli nie, to to tylko zaburzenie. Mam nadzieję, że niedługo poznam sposoby, jak sobie radzić, bo na prawdę nie mam silnej woli.
napisał/a: muslina 2015-08-05 12:14
ja jak mam chetke na cos do podgryzania to dziala... umycie zebow :D wtedy jakos mi sie potem juz nie chce nic jesc przez jakis czas :D
napisał/a: cicha2 2015-12-30 10:08
Pij dużo wooody, jeśli potrzebujesz to rozcieńczaj je z sokami. Ja zawsze wlewam sok z bzu z pelafenu. Poczytaj sobie o nich [reklama usunięta]. A może jesz zbyt duże posiłki i lepiej będzie przyzwyczaić żołądek do mniejszych porcji?
napisał/a: korna-123 2016-01-18 08:55
Może przestaw się na żywność z dużą ilością błonnika - nie zjesz dużo, a przez jakiś czas będziesz syta. Ja na przykład na śniadanie spożywam chleb z amarantusem: [mod:reklama usunieta] - tutaj znajdziesz informacje o tym składniku:P
napisał/a: daniel90 2016-02-22 13:01
polecam herbatę yerba mate - genialny wynalazek!
napisał/a: cicha2 2016-02-27 16:54
Ja kupiłam sobie chrom w tabletkach i zdecydowanie uczucie głodu było mniejsze (do tego zażywałam essentiale forte na wątrobę - zażywam jeszcze tabletki anty.)
napisał/a: kiwi2 2016-03-15 12:06
Z ciągłym uczuciem głodu pomaga walczyć błonnik, dlatego można się wspomagać takim preparatem jak Nopalinia max, który w swoim składzie ma otręby pszenne i owsiane. Błonnik zawarty w otrębach jest nierozpuszczalny i nie ulega strawieniu w przewodzie pokarmowym,dlatego daje uczucie sytości.
napisał/a: Tancerka1 2016-03-23 14:12
Ja myślę, że po prostu musisz jeść częśćiej a mnie... napchanie się do syta 2 razy dziennie nic nie da :) Lepiej zjeść 5, nawet 6 posiłków dziennie.. jakieś owsianki, otręby, koktajle. No i dużo pij wody :)
napisał/a: aLzzy 2016-03-30 14:02
oczywiście zdrowe odżywianie to podstawa, ale są też fajne sztuczki i produkty, które hamują głód, np. yerba mate, sama doświadczyłam na własnej skórze, że hamuje uczucie głodu :) nawet tu napisali [mod: reklama usunieta] że wspomaga odchudzanie
napisał/a: karo-lcia 2016-03-30 16:16
jak bedziesz chciala cos zjesc, to po prostu zamiast tego duzo wypij :)