Jak walczyć z ciągłym uczuciem głodu

napisał/a: Juliakos 2014-07-10 21:05
mi pomaga szklanka wody po posiłku:)
napisał/a: weteranslubny1 2014-08-14 14:52
Ja np używam błonnika http://www.bdsklep.pl/apotheke-115g-blonnik-bio,id-48281 z rana on sprawia ze nie jestem glodna ale mozna tez jesc duzo jablek
napisał/a: mila_bak 2014-08-28 14:55
dziewczyny i chłopaki, żadnej, ale to żadnej suplementacji, bo narobicie sobie biedy. wystarczy znaleźć sobie zajęcie i regularnie jeść
napisał/a: smakfit 2014-08-31 01:15
kokosanka napisal(a):dziewczyny i chłopaki, żadnej, ale to żadnej suplementacji, bo narobicie sobie biedy. wystarczy znaleźć sobie zajęcie i regularnie jeść


SŁUSZNIE!Żadnemu z pacjentów nie poleciłabym suplementacji, chyba, że wyniki faktycznie wskażą na specja;ne sytuacje zdrowotne.
Jedzenie regularne i duża ilość warzyw jako przekąski, a nawet "podjadanie".
Ważne aby koncentrować się na jedzeniu i na uczuciu głodu, który często po posiłku nie jest faktycznym uczuciem głodu.
Dziennik żywienia też pomaga, ale należy go prowadzić dokładnie, często unikamy wtedy sięgania po dodatkowe dania.
napisał/a: romenai 2014-08-31 12:39
a ja się suplementuję :P witaminą b12, bo nie jem mięsa. Ja na uczucie głodu polecam przede wszysktim wodę - bo często jesteśmy tak naprawdę nie głodni, a spragnieni. Odstawienie chemicznego jedzenia, coli, chipsów, słodzyczy i jedzenie warzyw i owoców także pozwoli złapać równowagę
napisał/a: Aspazja1 2014-12-03 15:23
Pij dużo wody i jadaj regularne posiłki. Regularne posiłki sprawią, ze Twój organizm będzie miał wszystko, co mu potrzebne i nie przestawi się na tryb magazynowania. A jeśli chcesz coś zjeść to wybieraj zdrowe, małe przekąski
napisał/a: Minoru 2014-12-04 14:19
A może spożywasz posiłki o zbyt wysokim indeksie glikemicznym? Powoduje to że szybko wzrasta Ci poziom cukru we krwi, a potem gwałtownie maleje, i znów masz na coś ochotę. Zmieć dietę, na pewno pomoże - co nie oznacza że musisz chodzić głodna :)
napisał/a: amber5 2014-12-08 08:34
Może powinnaś iść do lekarza? Zrób podstawowe badania krwi, może Ci czegoś brakuje w organizmie. Albo jadasz zbyt rzadko posiłki. Jak np. nie jem cały dzień i w końcu zjem duży posiłek to od razu po nim wciąż jestem głodna, uczucie sytości przychodzi dopiero po kilku/kilkunastu minutach.
napisał/a: syllllwia 2014-12-09 08:21
proponuej od sniadania musi byc syte
PRZEPIS - CIASTA OWSIANE BEZ CUKRU

1 i 1/5 szk. płatki owsiane

1/5 szk. płatki owsiane żytnie

4 łyżki siemię lniane

2 banany

1 jabłko

garść rodzynek

garść żurawiny

garść ziaren słonecznika

garść rozdrobnionych orzechów np. włoskich lub nerkowca

1 łyżka jogurtu naturalnego

Banany rozgniatamy widelcem na papkę, jabłko kroimy w kostkę na niewielkiej ilości wody w garnuszku podgrzewamy doprowadzając do konsystencji musu

Łączymy rozgniecione banany, mus jabłkowy, jogurt i resztę składników - płatki, siemię lniane, suszone owoce, orzechy

Mieszamy do połączenia się masy, formujemy w małe 'sznycelki' tak 1 i 1/2 wielkości łyżki - nakładamy na blaszkę wyłożoną pergaminem

Czas pieczenia 20 - 25 min. w temp. 180stopni C
napisał/a: Marcin28 2015-01-08 01:48
monia19 napisal(a):Witam

Mama takim problem że, w krótkim czasie po zjedzeniu nawet dosyć sporego posiłku odczuwam taką potrzebę zjedzenia czegoś jeszcze. Nie powiem spowodowało to u mnie wzrost wagi, co mnie zbytnio nie cieszy :(. Czytałam ze można poddać się zabiegowi skurczenia jelita, ale nie mam na to ochoty, więc może ktoś poleci jakąś inną mniej inwazyjną metodę.


Jedz dużo warzyw wypełniają żołądek i wyłączają uczucie głodu
adp
napisał/a: adp 2015-02-10 12:04
Proponuję koktajl odchudzający, który powstaje na bazie białka sojowego, enzymów pszczelego miodu i odtłuszczonego mleka jogurtowego. To składniki odżywcze, które nie tylko przyspieszają metabolizm, ale również utrzymują wysoki poziom energii bez uczucia głodu.
napisał/a: tabagienny 2015-02-10 23:54
Od kilku dni czuje ciągły głód, pracuje w biurze więc nie mam problemu z wyjściem na śniadanie, ale ostatnio zaczęło mnie to aż irytować.. Jaki może być powód tego ?