Jak długo po otwarciu butelki pijecie z niej wodę?

Zywiec_Zdroj
napisał/a: Zywiec_Zdroj 2011-07-07 16:56
Witam serdecznie w imieniu Żywiec Zdrój. Jestem Michał i przez najbliższe tygodnie chciałbym porozmawiać z Wami, o wodzie i nie tylko:) Na początek mam pytanie - jak długo po otwarciu butelki pijecie z niej wodę? Dzień, dwa, a może kilka minut? Taką butelkę po otwarciu trzymacie w lodówce, czy w temperaturze pokojowej?
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2011-07-08 16:16
Butelkę mineralnej po otwarciu trzymam 2 dni bo potem jest już inny smka, którego nie lubię i reszta wody dostają moje kwiatki (nie wybrzydzają) aha no i nie trzymam w lodówce butelki z wodą.
napisał/a: KarolciaK 2011-07-08 17:01
ja wypijam 2 litry w jeden dzien wiec dlugo nie stoi otwarta nie trzymam w lodowce,zawsze mam obok siebie
napisał/a: edgar3 2011-07-08 20:15
musze przyznac ze inteligentnie napisana reklama doceniam wiec odpowiem pije czesto ale w malych ilosciach woda wiec w butelce stoi czasem nawet troche dlugo wiem ze to niezdrowe a co do lodowki w upalne dni zazwyczaj
napisał/a: Nadiya1 2011-07-08 20:18
Ja wodę pijam często, w niewielkich ilościach. W lodówce nie trzymam bo się nie opłaca gdyż co chwilę chce mi się pić.

PS. Nie piję Żywca Zdrój tylko wodę z Biedronki albo prosto ze źródełka w butelkach sobie przywozimy :P
napisał/a: ~gość 2011-07-08 21:05
My wypijamy w ten sam dzień, bo oboje jesteśmy jak kaczki
napisał/a: ~gość 2011-07-10 13:29
Żywiec Zdrój - dla mnie okropna tak jak inne źródlane :) wolę wody mineralne :)

Staram sie wypijać 1,5l w jeden dzień, ale czasem dwa dni stoi. W lodówce raczej nie trzymam, zazwyczaj koło siebie na biurku :)
napisał/a: Itzal 2011-07-10 13:41
To ja jestem wybitna- piję wodę z kranu, przefiltrowaną, trzymam w lodówce w szklanej niebieskiej otwartej butelce, dziennie wypijam ponad dwa litry, więc w sumie woda w butelce nie stoi, tylko idzie na bieżąco
napisał/a: gwiezdna 2011-07-11 09:53
U mnie też na bieżąco i obowiązkowo w lodówce :)
napisał/a: mężatka 2011-07-11 10:07
Najlepsza woda to ta zamrożona i rozmrożona i trzymana w szklanej butelce oczywiście,a nie w plastiku.
Woda z owoców i warzyw też jest bardzo zdrowa.
Zywiec_Zdroj
napisał/a: Zywiec_Zdroj 2011-07-11 15:40
Dziękuję za Wasze odpowiedzi:) Wiewióreczka24 słusznie zauważyła, że raz otwarta woda powinna być spożyta w ciągu 48h, ponieważ w tym czasie woda zachowuje swoje walory smakowe i zapachowe. Ważne jest także, abyście przetrzymywali wodę w chłodnym i zacienionym miejscu.

Edgarze3, mam więc nadzieję, że będziesz chętnie dyskutował na temat wód i nie tylko:)

Jurni, nie wiem czy wiesz, ale pijąc wodę małymi łyczkami przez cały dzień doskonale nawadniasz swój organizm, trzymaj tak dalej:)

Emmo88, wybór wody zależy od indywidualnych preferencji smakowych. Warto jednak pamiętać, że wody źródlane (dzięki odpowiedniemu poziomowi mineralizacji), w odróżnieniu od mineralnych, można spożywać w nieograniczonych ilościach, bez względu na stan zdrowia i wiek. To ważne zwłaszcza, gdy dziennie pijemy duże ilości wody.
napisał/a: Nadiya1 2011-07-11 17:17
Żywiec Zdrój napisal(a):Jurni, nie wiem czy wiesz, ale pijąc wodę małymi łyczkami przez cały dzień doskonale nawadniasz swój organizm, trzymaj tak dalej:)

No to teraz już wiem :)

Emma88 napisal(a):Żywiec Zdrój - dla mnie okropna tak jak inne źródlane :) wolę wody mineralne

Nie chce tutaj zniechęcać ani nic ale skoro już o wodzie mowa, a dokładniej o Żywcu to muszę coś napisać. Otóż... tej wody już nigdy się nie napiję bo ma w sobie więcej kamienia niż moja woda wprost ze źródełka ;) . Wiem bo sprawdzałam :D