Elektryczna szczoteczka do zębów

napisał/a: norman2 2007-09-23 11:05
Witam wszystkich potrzebuje rady w kupieniu szczoteczki elektrycznej. Ma to być na prezent i chce przeznaczyc na niego do 80zł. Potrzebuje opinii na temat szczoteczek. Jak na razie zainteresowała mnie szczoteczka Oral-B BRAUN VITALITY ProWhite D 12,013(chyba ma takie oznaczenie). Zainteresowała mnie też D12523 ale z tego co się dowiedziałam to nie sa dostepne w Polsce icon_cry.gif
Prosze o pomoc
napisał/a: kamilkakac 2007-09-23 12:10
ogólnie szczoteczki brauna są bardzo dobre. mam juz trzecią. jak sie wyprowadzałam do Anglii to mi rodzice sprezentowali, bo zawsze dzieliłam jedną z nimi :D teraz dziele ją ze swoim F. :) te do 100zł nie różnią sie zbytnio miedzy sobą. po prostu najlepiej kupować najnowszy model :)
napisał/a: Itzal 2013-08-05 18:21
Jak w temacie. Zastanawiam się nad zakupem szczoteczki do zębów z prawdziwego zdarzenia. Soniczna lub ultradźwiękowa. Nie mam pojęcia, czym to się w praktyce różni, bo w teorii mniej więcej wiem.Zastanawiam się nad Megasonex M8 lub model z serii Sonicare philipsa. Ponieważ jest to znaczny wydatek, jak na takowe urządzenie, jeśli ktoś posiada rzeczony sprzęt i użytkuje, będę wdzięczna za opinie.
napisał/a: KarolciaK 2013-08-05 18:35
Itzal, od grudnia używamy z mezem tej http://www.amazon.com/Philips-Sonicare-HealthyWhite-R732-Rechargeable/dp/B0019ZGU1S i jesteśmy bardzo zadowoleni.fajnie czysci żeby,nie trzeba się przy tym meczyc no i ladnie usuwa osad.ma 3 rozne tryby,co jest fajne,bo np. rano myje tym sensitive,wieczorem tym clean,a raz na jakiś czas trybem, wybielania. mogę ja spokojnie polecić
napisał/a: Itzal 2013-08-05 18:53
No właśnie zaczęłam przeglądać oferty pod kątem zakupu, i znalazłam dość fajną ofertę - dwie szczoteczki, Philips Sonicare FlexCare HX6932 + Philips Sonicare Flexcare HX 6902 za 600 zł. Z oprzyrządowaniem typu sanitażer UV, ładowarka, etui, po 3 głowice do każdej szczoteczki. To chyba się opłaca? W sumie, za jednego Megasonexa miałabym dwa Philipsy....
napisał/a: KarolciaK 2013-08-05 21:51
Itzal, jeśli taka roznica w cenie to pewnie wzielabym te philips.fajnie ze jest tyle koncowek w zestawie,bo same koncowki tez trochę kosztują.
ja już tak się przyzwyczaiłam do tej sonicznej szczoteczki ze jak w maju bylam w pl i jej nie zabierałam,mylam żeby zwykla szczoteczka przez kilka dni to czułam ze mam niedomyte żeby
napisał/a: Itzal 2013-08-06 08:22
No i w sumie zdecydowałam się na sonicare, znalazłam zestaw sonicare healthy white z modelami HX 6930 i HX 6910 (dwupak) za 460 zł. Zobaczymy, jak przeżyjemy przesiadkę ze zwykłego Brauna Clean Precision na wypasione szczoty
napisał/a: KarolciaK 2013-08-06 08:57
Itzal, miłego użytkowania
napisał/a: spadental 2013-08-27 10:35
Świetny wybór. Gratuluje nie ma lepszych szczoteczek niż sonicare
napisał/a: madzia134 2013-08-27 11:38
a jak cena sonicare i gdzie można dostać ?
napisał/a: bubamag 2013-08-27 13:15
Na allegro można kupić.. lub w sklepach czy aptekach choć to nowość więc pewnie łatwiej na necie poszperać..
KarolciaK a czy jest jakaś różnica... hmm może inaczej zadam pytanie otóż moje mycie zębów wygląda tak: płukanie nici dentystyczne szczotkowanie elektryczną szczoteczką płukanie płynem zazwyczaj LISTERINE. Po dokłądnym wykonaniu powyższych czynności ząbki są naprawde czyściutkie więc teraz moje pytanie czy da się lepiej wyczyścić zęby nie robiąc im przy tym większej krzywdy...
Być może dla niektórych to jest głupie pytanie ale jednak jakby nie było zbyt częste szczotkowanie zębów po każdym posiłku jest również niewskazane.. Dlatego chodzi mi o to czy te zęby po użyciu takich szczoteczek nie mają dość...??
napisał/a: KarolciaK 2013-08-27 13:36
gaguska, ja poza myciem ta szczoteczka nic innego nie robie,nici uzywac nie moge,bo ona dobrze czysci.no i dzięki temu ze ma te programy to jeśli nie potrzebujesz intensywnego mycia to ustawiasz opcje na delikatne czyszczenie,wiec mysle ze nie robisz im takiej krzywdy.ja używam jej od grudnia,poki co nic się z nimi nie dzieje